BİRLİKTE ÇALIŞALIM - video
İl Genel Meclisi´ne konuk olan TSO Başkanı Mustafa Eken, şehrin menfaati doğrultusunda herkesin bir ve beraber olması gerektiğini belirterek, “Amacımız Sivas´a bir çivi çakılmasıdır. Yeter ki şehrin menfaatine bir iş yapılsın. İlimizin sorunlarını hep beraber sahiplenip, hep beraber peşine düşmeliyiz. Devletimizin verdiği müjdelerin hep birlikte takipçisi olalım. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlardayız” dedi.
Tarih: 8.11.2019 01:05:00/ 233okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları 4. oturumuna misafir oldu. TSO´nun çalışmalarıyla ilgili İl Genel Meclisi üyelerine bilgi veren Başkan Eken, şehrin menfaati doğrultusunda herkesin tek yürek olmasına dikkat çekti.

Demirağ Organize Bölgesindeki alt yapı çalışmalarının devam ettiğini belirten TSO Başkanı Eken, burasının özel teşvik kapsamına alınması noktasında tüm Sivas kamuoyunun birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini belirtti.

Sivas´a yatırımcı getirmek için kapı kapı gezdiklerini ve gezmeye de devam edeceklerini kaydeden Başkan Eken, “Biz bu işlerden prim yapma derdinde değiliz. Amacımız Sivas´a bir çivi çakılmasıdır. Eğer bu iş TSO´nun işi değil derlerse, biz kenara çekilir, iş yapana destek oluruz. Yeter ki şehrin menfaatine bir iş yapılmış olsun. Ancak baktığımızda bu konularda STK´lar arasında bizden başka konuşan da yok. Bunları hep beraber sahiplenip, her beraber peşine düşmeliyiz. Devletimizin verdiği müjdelerin hep birlikte takipçisi olalım. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlardayız” diye konuştu.

“GÖRDÜĞÜMÜZ YANLIŞLARI

İLETME MAKAMIYIZ”

Ticaret ve Sanayi Odası´nın 5 bin 500´ü aktif olmak üzere 7 bin üyesi olduğunu belirten Başkan Eken, “250´ye yakın sanayicimiz var. Biz gerek merkezde gerekse ilçelerimizde özellikle istişareye çok önem veriyoruz. TSO diyince akla ekonominin ve ticaretin gelmesi lazım. Biz bu göreve talip olduğumuzda Sivas´ın hak ettiği yerde olmadığını belirterek, el birliğiyle hak ettiğimiz yere gelmek için çalışmalar başlattık. Üyelerimiz bu görevi bize verdi. Allah bizleri de mahcup etmesin. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak, icra makamı değiliz. Fakat biz de gördüğümüz eksiklikleri, yanlışları iletme makamıyız” dedi.

DEMİRAĞ OSB

2020´DE BİTECEK

1.Organize Sanayi Bölgesi´nin hemen hemen dolduğunu kaydeden Başkan Eken, “Demirağ Organize Sanayi Bölgemiz yapılıyor. Şuanda alt yapı çalışmaları devam ediyor. 2020 yılında inşallah bitecek. Yaklaşık 100 milyon liralık bir yatırımla yıllardır zorluklarla süren bir çalışma var. Bu konuda gerçekten de hükümetimize ve emek veren herkese teşekkür ediyorum. Demirağ OSB ile ilgili çok güzel konuşuyoruz. Fakat bunları hangi yatırımcıyla yapacağız. Yatırımcı olmadığı sürece OSB´nin içinden altın vagonları geçse neye yarar?” ifadelerini kullandı.

Göreve geldiklerinde TSO olarak bir seferberlik başlattıklarını belirten TSO Başkanı Mustafa Eken, “TSO´nun ortak olduğu bir Organize Sanayi Bölgesinde, yatırımcı ilk adres olarak TSO´ya gelirken, bu konular üzerine biz konuşmazsak, başka ne için konuşacağız. Bir seferberlik başlattık ve Sivas´ın 6. Bölge teşvik kapsamına alınmasını gündeme getirdik. Biz bunu her yerde dillendirdik. Sağ olsun Valilerimiz, Belediye Başkanlarımız ve Milletvekillerimi de bize her zaman destek oldular” dedi.

“KARARNAMENİN

İMZALANMASINI BEKLİYORUZ”

Sivas´ın menfaati olan her işte konuşacaklarını ifade eden Eken, şöyle devam etti:

Ya bu görevleri bırakacağız, ya da bizlere oy veren binlerce insanı ve memleketimizin hakkını savunacağız. Teşviklerle ilgili bir dosya hazırladık ve heyet olarak dosyayı Bakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza ilettik. Bu yaptığımız seferberlik sonucunda Cumhurbaşkanımızın ildeki herkesin bu konudaki birlik ve beraberliğini görmesi neticesinde Sivas mitingi sırasında teşvik müjdesini verdi. Biz bu teşvikin peşini halen bırakmış değiliz. Bu kararname Cumhurbaşkanımızın imzasından çıkacak ki biz yatırımcıları Sivas´a davet edebilelim. Geçtiğimiz aylarda Valimiz ve Milletvekillerimizle birlikte Sanayi Bakanımıza bir kez daha ziyarete giderek, teşviki sorduk. Bakanımızda çalışmaların yapıldığını ve Demirağ OSB´ye özel teşvik verileceğini kaydetti. İnşallah yılbaşına kadar özel teşvik konusunda kararnamenin imzalanmasını bekliyoruz.”

Sivas ile ilgili bir karar alınacağı zaman siyasi farklılıkların bir kenara bırakılması gerektiğini kaydeden Başkan Eken, “Şehrimizin menfaatleri noktasında birlikte olmalıyız. Bizim Sivas´a karşı duruşumuz belli. TSO olarak diyoruz ki Demirağ OSB´nin kararnamesi imzalandığında yeni yatırımcılarımızla inşallah sizlerin karşısına çıkacağız. Tabi o zamana kadar yatırımcıları başka illere kaçırmazsak. Bizlerde bu konunun hızlandırılması noktasında siz İl Genel Meclis üyelerimizin katkılarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.Video Tarihi: 7.11.2019 16:09:39
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BİRLİKTE ÇALIŞALIM video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HAKEMLİK KURSU BUGÜN
HAKEMLİK KURSU BUGÜN
Sivas´ta bugün ve yarın “Muay Thai Aday Hakem Kursu” yapılacak. Pazar günü sona erecek olan kursa yoğun katılım bekleniyor.
ARDAHAN: "TEK HEDEFİMİZ KAZANMAK"
ARDAHAN: "TEK HEDEFİMİZ KAZANMAK"
Sivas Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, yarın Antalya Gazi Gençlik Spor Kulübü´nü ağırlayacak. Sivas Belediyespor Bayan Hentbol Takımı Antrenörü Doğan Ardahanlı: “Antalya´yı yeneceğiz inşallah. Sporcularımız hazır. Tek hedefimiz kazanmak” dedi.
FENOMEN AHMET TESİSLERDE
FENOMEN AHMET TESİSLERDE
Sivas´a özgü şivesiyle söylediği ‘Sabaha kadar buradayız´ sözleriyle sosyal medyada fenomen olan Ahmet Yaşin, Sivasspor antrenmanını ziyaret etti.
SİVASLININ 76 YILLIK ANILARI YIKILIYOR
SİVASLININ 76 YILLIK ANILARI YIKILIYOR
1944 yılında lokanta olarak açılan ve bugünkü ismi ile 1979 yılından faaliyetine başlayan Ömür Lokantası kapandı. Sivas´ın değeri olan ve hemen her Sivaslı ve öğrencilerin anısı bulunan lokantanın yerine mağaza açılacağı öğrenildi.
İDLİB İÇİN YARDIM KAMPANYASI
İDLİB İÇİN YARDIM KAMPANYASI
Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi tarafından Suriye´nin İdlib kentinde savaş mağduru olanlar için 15 gün sürecek olan yardım kampanyası başlatıldı.
İLÇE DEĞERLERİ İÇİN İLÇEYE YATIRIM YAPMALI
İLÇE DEĞERLERİ İÇİN İLÇEYE YATIRIM YAPMALI
Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, Sivas´ın ilçelerinde yer alan değerler için yerinde yatırım yapılması gerekliliğini vurguladı. Bulut, ‘´Kangal´da Kangal köpeği çiftliği varken, buraya yatırım yapılması gerekirken merkezde 7 milyonluk yatırım yapmak neyi kazandırır?” dedi.
TİCARİ SIKINTIYA SEBEBİYET VERECEKTİR
TİCARİ SIKINTIYA SEBEBİYET VERECEKTİR
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken katıldığı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında ilimize yapılan yatırımlarda şehrin ekonomik yapısının da ele alınması gerektiğini söyledi. Eken, yeni yapılan öğretmenevinin, ilerleyen günlerde yine ekonomide sıkıntılara sebebiyet vereceğini ve esnafların şikayette bulunabileceğini belirterek,” Mevcut öğretmen evinin yeterli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de yeni yapılan öğretmenevinin farklı bir kuruma verilerek daha iyi değerlendirileceğine inanıyoruz.” dedi.
´MİLLİ ÜRETİMDE YOL KAT ETTİK´
´MİLLİ ÜRETİMDE YOL KAT ETTİK´
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 2019 yılında üniversitede yapılan çalışmaları aktardı. Çalışmalar arasında yer alan yerli ve milli üretim konusuna değinen Yıldız, “Hocalarımıza, proje alırken milli üretime yönelik projeler alın diyoruz. Ve bu projeler de alınmaya başladı. Birçok hocamız artık önemli projeler alıyorlar” dedi.
KÖY BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR
KÖY BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR
Sivas İl Müftülüğü, ‘Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz´ sloganı ile köylerdeki vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Durdulu köyünde vatandaşlarla buluşan Müftü Yusuf Akkuş, “Gençlerimizin camilerden aldıkları ruhla geleceğe hazırlanmaları, vatanına ve milletine bağlı bir genç olarak yetişmeleri ilk hedefimizdir” dedi.
39 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI (VİDEO)
39 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI (VİDEO)
İlimizde, kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 39 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
KARDA MAHSUR KALAN 7 KİŞİ KURTARILDI (VİDEO)
KARDA MAHSUR KALAN 7 KİŞİ KURTARILDI (VİDEO)
Gürün ilçesinde, hastane dönüşü yoldaki kar ve tipi nedeniyle bindikleri araçlarda mahsur kalan 7 kişi, 3 saat süren çalışmanın ardından karla mücadele ekiplerince kurtarıldı.
3 BİN 600 DEKAR ARAZİ SULANACAK
3 BİN 600 DEKAR ARAZİ SULANACAK
Divriği´ de yapımı devam eden Güresin Göleti´nin tamamlandığında, bölgede 3 bin 600 dekar tarım arazisi sulayacağı bildirildi.
ULAŞ´TA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI
ULAŞ´TA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI
Sivas´ın Ulaş ilçesinde uyuşturucu ile mücadele toplantısı gerçekleştirildi.
ECZACI EN YAKIN SAĞLIK DANIŞMANIDIR
ECZACI EN YAKIN SAĞLIK DANIŞMANIDIR
Sivas 37. Bölge Eczacılar Odası´nın düzenlediği programda bir araya gelen eczacılar, 24´uncu kuruluş yıldönümünü kutladılar. Oda Başkanı Bahadır Eren, “Biz eczacılar ‘eczacınız en yakın sağlık danışmanınızdır´ düsturuyla kesintisiz sağlık hizmeti sunmaktayız” dedi.
ÜNİVERSİTEYE HAYRAN KALDILAR (VİDEO)
ÜNİVERSİTEYE HAYRAN KALDILAR (VİDEO)
Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından yurt dışında yapılan tanıtım çalışmalar ile Cumhuriyet Üniversitesi´ne ziyarete gelen Kırgisiztan Osh State Üniversitesi heyeti üniversiteye hayran kaldı.
UYUŞTURUCU VE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEFERBERLİĞİ
UYUŞTURUCU VE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEFERBERLİĞİ
İmranlı´da kamu kurumları yöneticilerinin katılımıyla ´Uyuşturucu ve bağımlılık ile mücadele değerlendirme toplantısı´ yapıldı.
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
TATBİKAT GERÇEĞİNİ ARATMADI
İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nde deprem sonrası arama kurtarma, yangın ve ilk yardım tatbikatı gerçekleştirildi.
SERİ DENEME GÜNLERİYLE SINAVA HAZIRLANIYORLAR
SERİ DENEME GÜNLERİYLE SINAVA HAZIRLANIYORLAR
Zara Anadolu Lisesi´nde öğrenciler yarıyıl tatilinde seri deneme günlerinde üniversite sınavına hazırlanıyor.
MAHKEME MEVCUT KARARI GÖZDEN GEÇİRMELİ
MAHKEME MEVCUT KARARI GÖZDEN GEÇİRMELİ
Yılbaşı gecesi, Sivas´ta bir kafede yaşanan gayri ahlaki görüntülerle ilgili açıklama yapan Vali Salih Ayhan, olay anından itibaren gerekeni yaptıklarını söyleyerek, “O gece kafeye ceza uygulandı. Ardından belediye ruhsatsız olduğu için kafeyi kapattı. Ancak mahkeme yürütmeyi durdurdu. Mahkeme mevcut kararı yeniden gözden geçirmeli. Olay gününden itibaren takipçisiyiz” dedi.
İDLİB´E 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
İDLİB´E 2 TIR DOLUSU YARDIM (VİDEO)
İlimizde, Hayrat Yardım Derneği tarafından toplanan 2 TIR yardım malzemesi, savaş mağdurları için Suriye´nin İdlib kentine gönderildi.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Evlat kokusu, cennet kokusudur.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.9288
EURO
6.5473