BİRLİKTE ÇALIŞALIM - video
İl Genel Meclisi´ne konuk olan TSO Başkanı Mustafa Eken, şehrin menfaati doğrultusunda herkesin bir ve beraber olması gerektiğini belirterek, “Amacımız Sivas´a bir çivi çakılmasıdır. Yeter ki şehrin menfaatine bir iş yapılsın. İlimizin sorunlarını hep beraber sahiplenip, hep beraber peşine düşmeliyiz. Devletimizin verdiği müjdelerin hep birlikte takipçisi olalım. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlardayız” dedi.
Tarih: 8.11.2019 01:05:00/ 172okunma / 0yorum

Hayrullah AĞKAŞ

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları 4. oturumuna misafir oldu. TSO´nun çalışmalarıyla ilgili İl Genel Meclisi üyelerine bilgi veren Başkan Eken, şehrin menfaati doğrultusunda herkesin tek yürek olmasına dikkat çekti.

Demirağ Organize Bölgesindeki alt yapı çalışmalarının devam ettiğini belirten TSO Başkanı Eken, burasının özel teşvik kapsamına alınması noktasında tüm Sivas kamuoyunun birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini belirtti.

Sivas´a yatırımcı getirmek için kapı kapı gezdiklerini ve gezmeye de devam edeceklerini kaydeden Başkan Eken, “Biz bu işlerden prim yapma derdinde değiliz. Amacımız Sivas´a bir çivi çakılmasıdır. Eğer bu iş TSO´nun işi değil derlerse, biz kenara çekilir, iş yapana destek oluruz. Yeter ki şehrin menfaatine bir iş yapılmış olsun. Ancak baktığımızda bu konularda STK´lar arasında bizden başka konuşan da yok. Bunları hep beraber sahiplenip, her beraber peşine düşmeliyiz. Devletimizin verdiği müjdelerin hep birlikte takipçisi olalım. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlardayız” diye konuştu.

“GÖRDÜĞÜMÜZ YANLIŞLARI

İLETME MAKAMIYIZ”

Ticaret ve Sanayi Odası´nın 5 bin 500´ü aktif olmak üzere 7 bin üyesi olduğunu belirten Başkan Eken, “250´ye yakın sanayicimiz var. Biz gerek merkezde gerekse ilçelerimizde özellikle istişareye çok önem veriyoruz. TSO diyince akla ekonominin ve ticaretin gelmesi lazım. Biz bu göreve talip olduğumuzda Sivas´ın hak ettiği yerde olmadığını belirterek, el birliğiyle hak ettiğimiz yere gelmek için çalışmalar başlattık. Üyelerimiz bu görevi bize verdi. Allah bizleri de mahcup etmesin. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak, icra makamı değiliz. Fakat biz de gördüğümüz eksiklikleri, yanlışları iletme makamıyız” dedi.

DEMİRAĞ OSB

2020´DE BİTECEK

1.Organize Sanayi Bölgesi´nin hemen hemen dolduğunu kaydeden Başkan Eken, “Demirağ Organize Sanayi Bölgemiz yapılıyor. Şuanda alt yapı çalışmaları devam ediyor. 2020 yılında inşallah bitecek. Yaklaşık 100 milyon liralık bir yatırımla yıllardır zorluklarla süren bir çalışma var. Bu konuda gerçekten de hükümetimize ve emek veren herkese teşekkür ediyorum. Demirağ OSB ile ilgili çok güzel konuşuyoruz. Fakat bunları hangi yatırımcıyla yapacağız. Yatırımcı olmadığı sürece OSB´nin içinden altın vagonları geçse neye yarar?” ifadelerini kullandı.

Göreve geldiklerinde TSO olarak bir seferberlik başlattıklarını belirten TSO Başkanı Mustafa Eken, “TSO´nun ortak olduğu bir Organize Sanayi Bölgesinde, yatırımcı ilk adres olarak TSO´ya gelirken, bu konular üzerine biz konuşmazsak, başka ne için konuşacağız. Bir seferberlik başlattık ve Sivas´ın 6. Bölge teşvik kapsamına alınmasını gündeme getirdik. Biz bunu her yerde dillendirdik. Sağ olsun Valilerimiz, Belediye Başkanlarımız ve Milletvekillerimi de bize her zaman destek oldular” dedi.

“KARARNAMENİN

İMZALANMASINI BEKLİYORUZ”

Sivas´ın menfaati olan her işte konuşacaklarını ifade eden Eken, şöyle devam etti:

Ya bu görevleri bırakacağız, ya da bizlere oy veren binlerce insanı ve memleketimizin hakkını savunacağız. Teşviklerle ilgili bir dosya hazırladık ve heyet olarak dosyayı Bakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza ilettik. Bu yaptığımız seferberlik sonucunda Cumhurbaşkanımızın ildeki herkesin bu konudaki birlik ve beraberliğini görmesi neticesinde Sivas mitingi sırasında teşvik müjdesini verdi. Biz bu teşvikin peşini halen bırakmış değiliz. Bu kararname Cumhurbaşkanımızın imzasından çıkacak ki biz yatırımcıları Sivas´a davet edebilelim. Geçtiğimiz aylarda Valimiz ve Milletvekillerimizle birlikte Sanayi Bakanımıza bir kez daha ziyarete giderek, teşviki sorduk. Bakanımızda çalışmaların yapıldığını ve Demirağ OSB´ye özel teşvik verileceğini kaydetti. İnşallah yılbaşına kadar özel teşvik konusunda kararnamenin imzalanmasını bekliyoruz.”

Sivas ile ilgili bir karar alınacağı zaman siyasi farklılıkların bir kenara bırakılması gerektiğini kaydeden Başkan Eken, “Şehrimizin menfaatleri noktasında birlikte olmalıyız. Bizim Sivas´a karşı duruşumuz belli. TSO olarak diyoruz ki Demirağ OSB´nin kararnamesi imzalandığında yeni yatırımcılarımızla inşallah sizlerin karşısına çıkacağız. Tabi o zamana kadar yatırımcıları başka illere kaçırmazsak. Bizlerde bu konunun hızlandırılması noktasında siz İl Genel Meclis üyelerimizin katkılarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.Video Tarihi: 7.11.2019 16:09:39
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BİRLİKTE ÇALIŞALIM video
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AKADEMİSYENLERE 2 BİN TL DESTEK - video
AKADEMİSYENLERE 2 BİN TL DESTEK - video
Valilik himayelerinde Sivas Hizmet Vakfı, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Sivas Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Kurma ve Destekleme Vakfı arasında protokol imzalandı. Protokol gereği Bilim ve Teknoloji Üniversitesini tercih eden akademisyenlere finans desteği sağlanacak. Akademisyenlere 2020 yılından başlamak üzere 2025 yılına kadar her ay 2 bin TL ödeme yapılacak.
MECLİS BAŞKANI GÖK MEDRESE´Yİ GEZDİ
MECLİS BAŞKANI GÖK MEDRESE´Yİ GEZDİ
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, restorasyonunda sona yaklaşılan tarihi Gök Medrese´de incelemelerde bulundu.
BİR KAMYON KIYAFET BAĞIŞLADI
BİR KAMYON KIYAFET BAĞIŞLADI
Sivaslı hayırsever Erdoğan Bozatlı, Hayat Ağacı Derneği vasıtası ile yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. Bozatlı, çoğunluğu kışlık türü toplam 6 bin 988 adet yeni üründen oluşan çocuk kıyafetleri, ambalajlarıyla birlikte yaş gruplarına göre paketlendikten sonra Sivas´a gönderdi.
ALİBABA, KILAVUZ´A BAĞLANACAK
ALİBABA, KILAVUZ´A BAĞLANACAK
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cem Vakfı´ndaki programda yeni projelerle ilgili bilgiler verdi. Başkan Bilgin, “Necmettin Erbakan Bulvarı ve Vefa Konutları´nı Çayboyu Caddesi´ne bağlayacak yol çalışmaları için de başlangıç talimatını verdik. İnşallah seneye de bu yolu açmış olacağız” dedi.
DİYABET HIZLA ARTIYOR - video
DİYABET HIZLA ARTIYOR - video
Numune Hastanesi´nde 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi. Diyabet Hemşiresi Fatoş Albayrak, “Son zamanlarda diyabet hızlı bir şekilde ilerliyor. En kötüsü diyabetlilerin % 50´ye yakın bir kısmı diyabetli olduğunu bilmiyor” dedi.
ÖZEL OKULLARA SAHİP ÇIKILMALI
ÖZEL OKULLARA SAHİP ÇIKILMALI
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, şehirde bulunan özel okullara yönelik istişare amaçlı ziyaretlerde bulundu. Ziyarette alınan bilgiler dosya haline getirilerek Milli Eğitim Bakanlığına gönderilecek. Başkan Eken,” Sivas eğitim sıralamasını hep birlikte yükseltebilir. Bulunduğumuz sıra Sivas´ın hak ettiği yer değil. Bu sıranın yükselmesi için de en önemli katkıyı özel okullarımız verecektir. Hem özel okullara sahip çıkılması, devletimiz nezdinde teşviklerin arttırılması, daha önce verilen ve kaldırılan teşviklerin tüm öğrencilere verilmesini ve devletimizin yükünün bu yolla azaltılmasını talep ediyoruz” dedi.
DOKTORLAR FİDAN DİKTİ
DOKTORLAR FİDAN DİKTİ
Medicana Sivas Hastanesi´nde görev yapan doktorlar ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes´ kampanyası kapsamında 10 Kasım´da Atatürk anısına Zara´nın Dipsizgöl köyüne bin 500 adet fidan dikti.
MİNİK TALHA MİNİBÜSÜN ALTINDA ÖLDÜ
MİNİK TALHA MİNİBÜSÜN ALTINDA ÖLDÜ
İlimizde, oturduğu binanın 2. katından düştüğü iddiasıyla hastaneye kaldırılan 1,5 yaşındaki Talha Gökçe, hayatını kaybetti. Polisin yaptığı araştırmada, Talha´nın, babasının kuzeni M.G.´nin kullandığı minibüsün altında kaldığı ortaya çıktı. Olay sonrası M.G. polis ekiplerince gözaltına alındı.
EURO 2020´DEYİZ
EURO 2020´DEYİZ
Milli Takımımız EURO 2020 Elemeleri H Grubu 9. maçında İzlanda ile karşı karşıya geldi. Özellikle 2. yarıda etkili bir oyun ortaya koymamıza rağmen maçta bir türlü istediğimiz golü bulamadık. Ancak golsüz eşitlikle bitmesine rağmen Şenol Güneş ve öğrencileri alınan bir puanla EURO 2020 biletini garantiledi.
SİVAS´IN TURİZM ÜÇE KATLANACAK
SİVAS´IN TURİZM ÜÇE KATLANACAK
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhuriyet Üniversitesi´nin Akademik Yılı açılışına katıldı. Sivas´ın kültürel mirası ve aldığı yatırımlara dikkat çeken Meclis Başkanı Şentop, “Türk milletinin Anadolu´da inşa ettiği medeniyetin seviyesini merak edenlere Sivas´ı mutlaka gezmelerini tavsiye ediyorum. Önümüzdeki yıldan itibaren Sivas´a hızlı tren ile gelinebilecek. İşte o zaman Ankara-Sivas arası 2 saat olacak. Böylece Sivas´ın geçen yıl ağırladığı 600 bin turistin en az üç katı turiste ev sahipliği yapacağını düşünüyorum” dedi.
İLK ARA TATİL BAŞLIYOR
İLK ARA TATİL BAŞLIYOR
Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki ilimizde 118 bin 962 öğrenci, bugünden sonra ilk ara tatile girecek. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin bu tatili verimli geçirmesi adına tatil etkinlik programı da hazırlandı. Öğrenci ve veliler bugün akşamdan itibaren ‘aratatil.meb.gov.tr´ sitesi üzerinden etkinlikleri görebilecek.
ÖĞRENCİYE HER ZAMAN DESTEK OLDUK
ÖĞRENCİYE HER ZAMAN DESTEK OLDUK
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ın İl Genel Meclisi´nde yaptığı konuşmaya tepki gösteren SESOB Başkanı Beşir Köksal, esnafın her zaman üniversite öğrencilerine yardımcı olduğunu belirterek, şehrin hiçbir zaman üniversiteden kopmadığını ifade etti.
ECZACILAR BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ - video
ECZACILAR BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bu yıl kazanan öğrencilerine yönelik beyaz önlük giyme töreni düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, eczacılığın sağlıkla ilgili önemli mesleklerden birisi olduğunu belirterek, “Beyaz önlük temizliği, düzeni ve sağlığı temsil eder. Bugün öğrencilerimiz beyaz önlük giyecekler. Ben hepsini kutluyorum” dedi.
ÇALI KUŞU BALESİ TAM NOT ALDI
ÇALI KUŞU BALESİ TAM NOT ALDI
Reşat Nuri Güntekin´in ölümsüz romanından uyarlanan “Çalıkuşu Balesi” Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nin açılışına özel olarak sahneye konuldu. Dönemin ruhunu izleyenlerin içine işleyen ‘Çalıkuşu Balesi´ Devlet Sanatçısı Merih Bahar Çimenciler´in koreografisiyle tam not aldı.
DAVETSİZ MİSAFİR
DAVETSİZ MİSAFİR
İlimizde yolunun şaşıran ve balkondan evin içerisine giren yaralı Puhu kuşu itfaiye ekipleri tarafından yakalandı.
22 KURSİYERE ARICILIK EĞİTİMİ
22 KURSİYERE ARICILIK EĞİTİMİ
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İŞKUR İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği arıcılık kursunda 22 kursiyere eğitim verildi. Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, ”Sivas, Türkiye´de arıcılık yönünden önemli bir İlimiz ve özellikle gezginci arıcılar yönünden bir cazibe merkezi. Çiçek balı üretiminde Ülkemizde ön sıralardayız. Toplam 800 bin hektara yakın mera alanımız var.” dedi.
5 BİN 350 KİLO ATIK PİL TOPLANDI - video
5 BİN 350 KİLO ATIK PİL TOPLANDI - video
Sivas Belediyesi gelecek nesillere çevre bilincini artırmaya yönelik gerçekleştirdiği faaliyetlere bir yenisini daha ekledi. Her sene düzenlenen atık pil toplama kampanyasına, bu yılki kalıtım ve farkındalığı artırmak adına her okuldan bir öğretmenin katılımı ile eğitim semineri düzenlendi. getiren Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık,” 2018-2019 eğitim döneminde 5 bin 350 kilo atık pil toplayarak geri dönüşüme kazandırdık” dedi.
ÖLÜMLERİ EN AZA İNDİRECEĞİZ
ÖLÜMLERİ EN AZA İNDİRECEĞİZ
Türkiye´de bebek ölüm hızı son 10 yılda hızla düşüş gösterdi. Yurt genelinde 2018 yılında 28 hafta üzeri Bebek Ölüm Hızı binde 6´ya inerken, ilimizde ise 2018 yılı verilerine göre Bebek Ölüm Hızı binde 4,3 olarak hesaplandı. Sivas bu oran ile 81 il içerisinde en düşük bebek ölüm hızı sıralamasında 7. sırada yer aldı.
ÇOCUK MU İTHAL EDELİM? - video
ÇOCUK MU İTHAL EDELİM? - video
Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde söz alan CHP Milletvekili Ulaş Karasu, çocuk nörologu ve kardiyologu sorununu tekrar gündeme getirdi. Bakanlığın verdiği çocuk nüfusu açıklamasını hatırlatan Karasu, “Ne yapmamız bekleniyor, her şeyi ithal ettiğimiz gibi Sivas´a da çocuk mu ithal edelim?” diye sordu.
ORGANLARI UMUT OLDU
ORGANLARI UMUT OLDU
Giresun´un Şebinkarahisar ilçesinde yaşayan geçirdiği beyin kanaması sonucu ilimize sevk edilip Numune Hastanesi´nde beyin ölümü gerçekleşen Hülya Şenol´un (54) organları ailesi tarafından bağışlanarak 5 hastaya umut oldu.
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hepimiz ölümün nişanlısıyız…

CENAP ŞEHABETTİN
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352