Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
YILDA 100 TON GÜBRE ÜRETİLECEK - video
YILDA 100 TON GÜBRE ÜRETİLECEK - video
AR-GE çalışmaları tamamlanan Solucan Gübresi Projesi ile ilgili önemli bilgilen veren Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Uğur Tutar, “Önümüzdeki yıl 10 milyon solucana ulaşmayı hedefliyoruz. Yılda 3 kat çoğalan solucanların yılda 100 ton katı solucan gübresi üretim kapasitesine ulaşmış olacağız” dedi.
31.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
ÖĞRENCİLERİN CUMHURİYET COŞKUSU - video
ÖĞRENCİLERİN CUMHURİYET COŞKUSU - video
Cumhuriyet´in ilan edilişinin 96. yıl dönümü Gazi Osman Paşa İlkokulu´nda Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.
30.10.2019 01:03:00
GÜNDEM
“TRANSFERLERİ GEÇ YAPTIK” - video
“TRANSFERLERİ GEÇ YAPTIK” - video
Yiğidolar´ın teknik patronu Rıza Çalımbay, transferleri geç yaptıklarından dolayı yakındı. Çalımbay; “Bizim gibi takımlar transferleri geç yaptı. Yayıncı kuruluşla ilgili bazı sıkıntılardan dolayı. O hallolduktan sonra transfere başladık ama oyuncular sonradan katıldı ve form yakalayamadı” dedi.
30.10.2019 01:00:00
SPOR
CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜLER - video
CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜLER - video
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 96. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirildi. Vali Salih Ayhan, ”Bu ülkede çalışan, hizmet eden, üreten, emek veren herkes mutlaka Cumhuriyet´in faziletinden istifade edecektir. Ülkemiz, vatanımız, bayrağımız için gayret göstereceğiz” dedi.
29.10.2019 01:05:00
GÜNDEM
“PAZARLAMA NEDİR BİLMİYORUZ” - video
“PAZARLAMA NEDİR BİLMİYORUZ” - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Smart Bigg Girişimcilik Programı tanıtım etkinliği” düzenlendi. Etkinlikte konuşan Teknoloji Transfer Profesyoneli Mehmet Mete Yılmaz, “Biz pazarlama nedir bilmiyoruz. Aynı zamanda ekip yönetimimiz bazılarımızda çok iyi olabiliyor, bazılarımız da tamamen bireysel çalışma yapabiliyoruz. Dolayısıyla inovatik fikirlere geçmek istiyorsak kendi alanımız dışında da mutlaka bir şeyler yapmak zorundayız” dedi.
29.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
SİVAS DÜNYA ŞEHRİ  OLMA YOLUNDA - video
SİVAS DÜNYA ŞEHRİ OLMA YOLUNDA - video
Sivas´ta kamu kurumları arasında güzel bir uyum olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bakanımız İsmet Yılmaz, bence Sivas´ta bir tarih yazdı. Çünkü ben Sivas´ı izleyen bir arkadaşınızım. Eski geçmişimden dolayı ve sizin döneminizde yapılanlar gerçekten bu halkın unutamayacağı kadar kalıcı izler bıraktı. O yüzden ben Sivas için yeni bir hedef istirham ediyorum. Sivas için artık dünya şehri noktasında bir bakış açısına ihtiyaç var” dedi.
28.10.2019 01:04:00
GÜNDEM
BİLSEM´LERİN SAYISINI ARTIRACAĞIZ - video
BİLSEM´LERİN SAYISINI ARTIRACAĞIZ - video
İlimizde, Tuzlugöl Mahallesi´nde yapımı tamamlanan Bilim ve Sanat Merkezi´nin yeni binası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un da katıldığı törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Bakan Selçuk, merkezin Sivas´a hayırlı olmasını dileyerek, “İnşallah hep beraber bu tür merkezlerimizin sayısını artıracağız. Milli Eğitim Bakanlığı olarak Türkiye´de BİLSEM´ler ile ilgili yeni atılımın içindeyiz. Şu ana kadar çok güzel hizmetler yürüten bu kurumlarımız, bundan sonra da bu güzel hizmetleri yürütmeye devam edecek” dedi.
28.10.2019 01:03:00
GÜNDEM
GELECEK NESİLLERİ SİZLER İNŞA EDECEKSİNİZ - video
GELECEK NESİLLERİ SİZLER İNŞA EDECEKSİNİZ - video
Abdüssamed Bal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Düşüneceğiz. Dünyamızı ve ahiretimizi güzelleştirecek hususların neler olduğunu, neler yapmamız gerektiğini düşüneceğiz. Sizler şanlısınız. Elindeki imkânların kadrini kıymetini bilin. Ülkemiz bu hür yaşam standartlarına kolay kavuşmadı. Dert sahibi olun, dertlenin. Gelecek nesilleri inşa edecek olan sizlersiniz” dedi.
26.10.2019 01:03:00
GÜNDEM
“HASTALARIMIZIN GÖRÜŞLERİ ÖNEMLİ” - video
“HASTALARIMIZIN GÖRÜŞLERİ ÖNEMLİ” - video
26 Ekim Hasta Hakları nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde düzenlenen etkinlikte konuşan Başhekim Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, “Hastalarımız bizlere ulaşıp görüş, öneri, istek ve teşekkürlerini ilettikten sonra bizler de bunları dikkate alıp ilgili birim müdürleri ile görüşerek, hasta hakları birimi vasıtasıyla hastalarımıza geri bildirimde bulunuyoruz. Kurum kalitemizi daha iyi artırabilmek adına hastalarımızın her türlü görüş ve önerileri bizim için önem taşıyor” dedi.
26.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
3 PUAN İÇİN TER DÖKECEKLER
3 PUAN İÇİN TER DÖKECEKLER
Demir Grup Sivasspor, bugün kendi sahasında Antalyaspor´u yenme peşinde olacak. Antalya´yı mağlup edip hanesine 3 puan yazdırmak isteyen Sivasspor´da rakibine karşı en büyük koz ise taraftar olacak. Sivas 4 Eylül Stadyumunda saat 15.00´da başlayacak olan maçı Alper Ulusoy yönetecek.
26.10.2019 01:00:00
SPOR
BAŞKAN BİLGİN´DEN ÖĞRENCİLERE BİSİKLET HEDİYESİ - video
BAŞKAN BİLGİN´DEN ÖĞRENCİLERE BİSİKLET HEDİYESİ - video
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Lisesi Bisiklet Kulübü öğrencilerinin taleplerini geri çevirmedi. Başkan Bilgin, ”Çevre kirliliği ve trafik yoğunluğunun arttığı bir dönemde bisiklet kulübü kurarak farkındalık oluşturacak faaliyetler gerçekleştirdiğinizden dolayı sizleri tebrik ediyoruz. Bizden talebiniz olan bisikletleri de size temin edeceğiz." dedi.
25.10.2019 01:02:00
GÜNDEM
ÜNİVERSİTE´DE ‘GİZEMLİ SAYI Pİ´ ANLATILDI - video
ÜNİVERSİTE´DE ‘GİZEMLİ SAYI Pİ´ ANLATILDI - video
Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Kulübü tarafından “Gizemli Sayı Pi” semineri düzenlendi.
25.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
ULUSOY YÖNETECEK
ULUSOY YÖNETECEK
Sivasspor ile Antalyaspor arasında oynanacak olan maçı Alper Ulusoy yönetecek.
25.10.2019 01:00:00
SPOR
50.BEBEĞİ KUTLADILAR - video
50.BEBEĞİ KUTLADILAR - video
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezi´nde 50. Bebek için kutlama yapıldı. Programa katılan Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, “Anne olmak her kadının hayalini kurduğu güzel bir duygudur. Biz kadınlar ancak anne olduğumuz zaman kemale ereriz. Bazen hayat hepimize eşit şartlar sunmuyor. Sıkıntılı geçirdiğimiz süreçler oluyor. Şehrimizde böyle bir merkeze sahip olmamız çok güzel” dedi.
24.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
MOTORDAN KURTARDILAR - video
MOTORDAN KURTARDILAR - video
Aracının motor bölümüne kedi girdiğini fark eden bir sürücü itfaiye ekiplerinin tüm çabalarına rağmen çıkaramadığı kediyi kriko ile aracı kaldırarak sıkıştığı yerden kurtarmayı başardı.
24.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
AYYILDIZLI CAMİ İÇİN YENİ YOLLAR AÇILDI - video
AYYILDIZLI CAMİ İÇİN YENİ YOLLAR AÇILDI - video
Sivas Belediyesi tarafından Yukarı Tekke Mezarlığı´nda hayırseverlerin de yardımıyla yapımına devam edilen Ayyıldızlı Cami´ye ulaşım için yeni yollar açıldı.
23.10.2019 01:04:00
GÜNDEM
SİVAS ATLASI´NDA İLK ADIM ATILDI - video
SİVAS ATLASI´NDA İLK ADIM ATILDI - video
İlimizin potansiyelin tespit edilmemesi amacıyla başlatılan Sivas Atlası projesinde ilk adım atıldı. Proje ile Sivas´ın fiziki, sosyal, ekonomik ve doğal kaynaklar olmak üzere son 10-15 yıl içinde ilgili alanlarda kamu kurum ve kuruluşlardan sağlanacak tüm güncel verilere dayalı olarak ayrıntılı bir değerlendirmeyi de yapılması amaçlanıyor.
23.10.2019 01:02:00
GÜNDEM
ÖĞRENCİLERE SİVAS´I ANLATTI  - video
ÖĞRENCİLERE SİVAS´I ANLATTI - video
Cumhuriyet Üniversitesi tanıtım günleri kapsamında Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, öğrencilerin ilimizi tanımaları adına şehrimizi anlattı. Başkan Bilgin, “Selçuklu´ya başkentlik yapmış ve Osmanlı´da önemli bir eyalet merkezi olmuş Sivas, Cumhuriyet´in temellerinin atıldığı bir şehirdir. 108 gün Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarına ev sahipliği yaparak adeta kurucu başkent olmuştur. Bu yıl Sivas Kongresi´nin 100. yılını kutladık ve çok güzel etkinliklere ev sahipliği yaptık” dedi.
22.10.2019 01:04:00
GÜNDEM
KALE´DE 102 BİNA İNŞA EDİLECEK
KALE´DE 102 BİNA İNŞA EDİLECEK
Kalkınma Bakanlığı´nın da desteği ile başlatılan Kale Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yapımı tüm hızıyla devam eden proje içerisinde el sanatları çarşısı, bedestenler, butik oteller ve hamamlar bulunuyor. Proje kapsamında müştemilatlarla birlikte toplamda 102 adet bina inşa edilecek.
22.10.2019 01:02:00
GÜNDEM
ÜNİVERSİTEDE MARKAŞLAŞMA ANLATILDI - video
ÜNİVERSİTEDE MARKAŞLAŞMA ANLATILDI - video
Cumhuriyet Üniversitesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi ile Cumhuriyet Teknokent ve Cumhuriyet Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ile ‘Markanıza Nasıl Değer Katarsınız?” isimli konferans düzenlendi.
22.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
HUZUR HAKLARI MEHMETÇİĞE - video
HUZUR HAKLARI MEHMETÇİĞE - video
Sivas Belediye Meclisi de Barış Pınarı Harekâtı nedeniyle olağanüstü toplandı. Tüm meclis üyelerinin mutabakatıyla huzur hakları Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı´na bağışlanması kararlaştırıldı. Harekâtın başarıyla sürdürüldüğünü kaydeden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “AK Parti ve Büyük Birlik Partisi gurubuyla birlikte meclisimizi olağanüstü toplayarak devletimizin, milletimizin ve ordumuzun yanında olduğumuzu ve operasyonu desteklediğimizi ifade etmek istedik” dedi.
21.10.2019 01:04:00
GÜNDEM
SİVAS SİZİ ETKİSİ ALTINA ALACAK - video
SİVAS SİZİ ETKİSİ ALTINA ALACAK - video
“Sivas ve Üniversite Tanıtım Günleri” programı kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Sivas sizleri etkisi altına alacak. Sivas´ın optimal bir ölçekte yaşanabilir bir şehir olduğunu göreceksiniz. Ne büyük şehirlerin keşmekeşliğini ve yorgunluğunu yaşayacaksınız ne de küçük şehirlerin yoksulluğunu hissedeceksiniz. Bir öğrenci için yaşanabilir şehirdir” dedi.
21.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
BİR VE BERABER OLMA GÜNÜDÜR - video
BİR VE BERABER OLMA GÜNÜDÜR - video
Yerel parlamento olağanüstü toplanarak, Barış Pınarı Harekâtına destek açıklaması yaptı. Ortak bildiriyi okuyan Meclis Başkanı Hakan Akkaş, “İl Genel Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.
19.10.2019 01:06:00
GÜNDEM
DESTEK OFİSİ´NDEN PROJE BİLGİLENDİRMESİ - video
DESTEK OFİSİ´NDEN PROJE BİLGİLENDİRMESİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Proje Destek Ofisi tarafından Dr. Öğretim Üyeleri ve Dr. Araştırma Görevlileri için proje bilgilendirme toplantısı yapıldı.
19.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
MEHMETÇİĞE GÜVENİMİZ TAM - video
MEHMETÇİĞE GÜVENİMİZ TAM - video
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, Suriye´de başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri´nin her zaman yanında olduklarını belirten Bulut, Mehmetçiğe işgalci diyen siyasi parti temsilcilerine tepki gösterdi. Başkan Bulut,” Büyük Birlik Partisi olarak yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Dualarımız Mehmetçiklerimizledir, dualarımız aslan parçalarıyladır. Biz biliyoruz ki en iyi sonucu alacaklar en kısa zamanda o coğrafyayı PKK´dan, PYD´den temizleyecekler” dedi.
18.10.2019 01:05:00
GÜNDEM
GENÇLİK KOLLARINDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ - video
GENÇLİK KOLLARINDAN TEŞEKKÜR PLAKETİ - video
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, Barış Pınarı Harekâtı boyunca elde edeceği karı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışlayacak olan Uğur Pide Fırını sahibi Cemil Yıldırım´ı ziyaret ederek, teşekkür plaketi verdi.
18.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
BU MAÇ NEFES KESECEK
BU MAÇ NEFES KESECEK
Demir Grup Sivasspor, bugün akşam deplasmanda ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray ile kozlarını paylaşacak. 3 Puana kilitlenen Yiğidolar, rakibini yenip liderlik koltuğuna oturmak istiyor. Heyecan dolu karşılaşma saat 20.30´da başlayacak.
18.10.2019 01:00:00
SPOR
VETERİNER FAKÜLTESİ´NDEN TEKNOLOJİK ATILIM - video
VETERİNER FAKÜLTESİ´NDEN TEKNOLOJİK ATILIM - video
Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Alper Koçyiğit, öğrencilerin özellikle anatomi dersi uygulamalarında kullanabilecekleri biyomodelleri üç boyutlu yazıcılarda üreterek, kemik ve kadavralara alternatif eğitim materyali sunmayı hedeflediklerini belirtti.
17.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
“ZAMAN KAN GİBİDİR TELAFİSİ YOKTUR” - video
“ZAMAN KAN GİBİDİR TELAFİSİ YOKTUR” - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen “Hoca Ahmet Yesevi´yi Anlamak” konulu konferansta konuşan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Hoca Ahmet Yesevi´nin ‘zaman´ kavramına ayrı bir önem verdiğini belirterek, “Ahmet Yesevi´nin sizlere en güzel örneklerinden birisi de zamandır. Zamanı iyi kullanmaktır. Zaman kan gibidir; telafisi yoktur” dedi.
17.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
MİNİKLERE EL YIKAMA EĞİTİMİ VERİLDİ - video
MİNİKLERE EL YIKAMA EĞİTİMİ VERİLDİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde Dünya El Yıkama Günü nedeniyle etkinlikler düzenledi.
16.10.2019 01:03:00
GÜNDEM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352