Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
AYDIN DELİKTAŞ´IN KALEMİNDEN ‘RÜTBESİ TÜRK´ YAYINLANDI
AYDIN DELİKTAŞ´IN KALEMİNDEN ‘RÜTBESİ TÜRK´ YAYINLANDI
Gazeteci Aydın Deliktaş´ın kaleme aldığı kitap ‘Rütbesi Türk´ adlı kitap yayınlandı. 1893 yılından, 1942 yılına kadar bir savaş gazisinin hayatı üzerinden yaşanan tarihi olaylarının anlatıldığı kitapta ayrıca iki savaşta gazi olmasına rağmen bir yüzbaşının siyasetin amansız dişlileri arasında un ufak edilişini konu ediliyor. Deliktaş, ”Kitap gerek anlatımımız gerekse belgelerimiz ile bir döneme ışık tutacağı gibi Milli Mücadele´nin unutulup gitmiş sayısız kahramanının hayatlarının ne kadar araştırmaya değer olduğunu da gözler önüne serecektir” dedi.
18.10.2019 01:03:00
GÜNDEM
HALK OYUNLARI KURSU KASIM´DA AÇILACAK
HALK OYUNLARI KURSU KASIM´DA AÇILACAK
Sivas´ta Halkoyunları I. Kademe ve yardımcı antrenör yetiştirme kursu 11-22 Kasım tarihleri arasında açılacak.
18.10.2019 01:00:00
SPOR
“ZAMAN KAN GİBİDİR TELAFİSİ YOKTUR” - video
“ZAMAN KAN GİBİDİR TELAFİSİ YOKTUR” - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen “Hoca Ahmet Yesevi´yi Anlamak” konulu konferansta konuşan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, Hoca Ahmet Yesevi´nin ‘zaman´ kavramına ayrı bir önem verdiğini belirterek, “Ahmet Yesevi´nin sizlere en güzel örneklerinden birisi de zamandır. Zamanı iyi kullanmaktır. Zaman kan gibidir; telafisi yoktur” dedi.
17.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
VALİ AYHAN: “SPOR ALTYAPIMIZ MÜTHİŞ”
VALİ AYHAN: “SPOR ALTYAPIMIZ MÜTHİŞ”
Vali Salih Ayhan, Merkez Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda ve onarım çalışmaları başlayan 4 Eylül Spor Salonunu inceledi. Ayhan: “Baktığımız zaman devasa bir salon olan Taha Akgül Kapalı Spor Salonu, Yeni 4 Eylül Stadyumu, kapalı sporları, atletizm pistleri, tenis kortları yapıldı. Müthiş bir spor alt yapımız oluştu burada” dedi.
17.10.2019 01:00:00
SPOR
VALİ AYHAN, YATIRIMLARI İNCELEDİ
VALİ AYHAN, YATIRIMLARI İNCELEDİ
Vali Salih Ayhan, Kasım ayında açılması planlanan Merkez Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu´nda incelemelerde bulunarak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç´tan ve yüklenici firmadan gelinen süreç hakkında bilgi alan Vali Ayhan,” Al bayrağımızı göndere çektirecek çok sayıda sporcu yetiştirebileceğimize inanıyorum Müsabaka yapabilme kapasitemizde, kabiliyetimizde arttı. Bundan sonra bütün spor müsabakalarına talibiz.” dedi.
16.10.2019 01:05:00
GÜNDEM
“SİVAS´TAN ÇOK İYİ KAYAKÇILAR ÇIKACAK”
“SİVAS´TAN ÇOK İYİ KAYAKÇILAR ÇIKACAK”
Kış Sporları Eğitim Merkezinde kayak eğitimi alan sporcuların antrenmanlarını takip eden Vali Salih Ayhan: “Geleceğin kayakçılarını burada yetiştiriyoruz. Çalışmalar tam gaz devam ediyor. Kış sezonu öncesinde sporcularımıza başarılar diliyorum. Sivas´tan çok iyi kayakçılar çıkacak” dedi.
14.10.2019 01:00:00
SPOR
MESLEĞE HAZIR HALE GELECEKLER
MESLEĞE HAZIR HALE GELECEKLER
Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi TRT Akademi´yi ağırladı. Akademi boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgi veren İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Delice, bu tür uygulamalar sayesinde öğrencilerin mesleğe daha hazır hale geleceğini söyledi.
8.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
OKUL MÜDÜRLERİ SAHADA OLACAK
OKUL MÜDÜRLERİ SAHADA OLACAK
Altınyayla ve Ulaş ilçelerinde temaslarda bulunan Vali Salih Ayhan, okul müdürleri ile bir araya geldi. Vali Ayhan, “Bir okulun başarılı olması için o okul müdürünün çalışkan olması gerekiyor. Okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize çocuklarımızı emanet ediyoruz. Bu milletin fertlerini iyi bir şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Okul müdürleri sahada olacak, velileri kendi sistemine katacak ve yenilikleri takip edecek” dedi.
7.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
MİNİKLERDEN HAYVAN HASTANESİNE ZİYARET - video
MİNİKLERDEN HAYVAN HASTANESİNE ZİYARET - video
Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dünya Hayvan Hakları Koruma günü nedeniyle farkındalık oluşturmak için düzenlediği etkinlik büyük ilgi gördü.
7.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
SANAYİ GELİŞİRSE ŞEHİR GELİŞİR
SANAYİ GELİŞİRSE ŞEHİR GELİŞİR
TSO Başkanı Mustafa Eken Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen ‘Üniversite ve Sivas´ tanıtım günleri programına katıldı. İlimizin ekonomisi ve iş hayatına yönelik önemli tespitlerde bulunan Başkan Eken, “Sanayi gelişirse şehir her anlamda gelişir, sanayi gelişirse, tarım gelişirse, turizm gelişirse Sivas gelişecek ve büyüyecek. Öğrenci sayımızda 60 binleri bulacak. Tanıtım konusunda da eksikleri giderdiğimizde gerçekten marka kent olacağız” dedi.
5.10.2019 01:05:00
GÜNDEM
USTALARA VEFA
USTALARA VEFA
Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği, ilimizde faaliyet gösteren ve Sivas Köftesi ile ilimizin tanıtımına katkı sunan ustalara plaket verdi. Dernek Başkanı Ahat Türkmenoğlu, “İstiyoruz ki, bu ustalarımız yeni ustalar yetiştirsin ve lezzetlerimiz kaybolup gitmesin” dedi.
5.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
ÇOCUKLAR MASUMİYETİN SİMGESİDİR
ÇOCUKLAR MASUMİYETİN SİMGESİDİR
Dünya Çocuk Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Çocuklar, sevgi dolu yürekleriyle insanlığın umudu, masumiyetin simgesidir. Onların masumiyetini korumak, çocukları her türlü olumsuzluklardan uzak tutmak, sağlıklı nesiller yetiştirmek herkesin ortak görev ve sorumluluğudur” dedi.
3.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
“O GÜRUH SİVASLILARI TEMSİL ETMİYOR”
“O GÜRUH SİVASLILARI TEMSİL ETMİYOR”
Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, Sivas Tanıtım Günleri etkinliğinde Genel Başkan Temel Karamollaoğlu´na yönelik yapılan linç girişimi ile ilgili bir açıklama yaptı. Tokgöz, “Selamlamak ve hemşerileri ile hasbihal etmek maksadıyla kürsüye çıktığında kendini bilmez ve tek elden provoke edildiği açıkça anlaşılan bir grup Genel Başkanımıza karşı hakaret ve tehdit içerikli sözler söylemiş, orada bulunan topluluğu kışkırtmıştır. Bu tavır, Sivaslılara ait olmadığı gibi o güruh da Sivaslıları temsil etmemektedir” dedi.
2.10.2019 01:03:00
GÜNDEM
İTFAİYE TEŞKİLATI´NIN 305. YILDÖNÜMÜ
İTFAİYE TEŞKİLATI´NIN 305. YILDÖNÜMÜ
Bem-Bir Sen Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Dün olduğu gibi bugün ve yarında ilkeli ve onurlu bir şekilde temsil etmeye çalıştığımız İtfaiye memurlarımızın hak ve taleplerinin bundan sonra da mutlak takipçisi olacağımız bilinmelidir” dedi.
2.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
HAYVAN HASTANESİNDE ÜCRETSİZ MUAYENE - video
HAYVAN HASTANESİNDE ÜCRETSİZ MUAYENE - video
Cumhuriyet Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi tarafından “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü”ne dikkat çekmek amacıyla ücretsiz muayene günleri programı düzenlenecek. Bu kapsamda Hayvan Hastanesi bünyesinde 30 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında hayvanlar ücretsiz muayene edilecek.
1.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
ŞAP AŞILAMA DÖNEMİ BAŞLADI
ŞAP AŞILAMA DÖNEMİ BAŞLADI
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından ülkemizde büyük ekonomik kayıplara neden olan şap virüsünden korunmak için yapılan şap açılama kampanyası başlatıldı. Şap aşılama döneminin 25 Kasım tarihine kadar devam edeceği bildirildi.
30.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
2 BİN 266 MEHMETÇİK YEMİN ETTİ - video
2 BİN 266 MEHMETÇİK YEMİN ETTİ - video
5. Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası´nda düzenlenen törenle acemi eğitimlerini tamamlayan erler yemin etti. Tugay Komutanı Piyade Albay Hakan Tutucu, “Yurdumuzun dört bir yanından gelerek asker ocağında tek yürek ve bilek olan evlatlarımızın duruşundaki heybet ve bakışlarındaki kararlılık, omuzlarındaki yüklenecek sorumluluğu almaya hazır olduklarını göstermektedir” dedi.
28.9.2019 01:04:00
GÜNDEM
İSMİNİ TAŞIYAN OKULU ZİYARET ETTİ
İSMİNİ TAŞIYAN OKULU ZİYARET ETTİ
Eski Sivas Valisi Lütfullah Bilgin, eşi Sezgi Bilgin ile birlikte kendi ismini taşıyan ilkokulu ziyaretinde duygulu anlar yaşadı. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Bilgin, “Mutluyum, heyecanlıyım. Ben ve eşim için anlamlı bir ziyaret oldu” dedi.
27.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
ÖĞRETMENLERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ
ÖĞRETMENLERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Vali Aydın Güçlü İlkokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Tugay Çakı ile bir süre görüşen ve okulun durumu hakkında bilgi alan Savaşçı, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Savaşçı, öğretmenlerin görüş, öneri ve talepleri dinledi.
25.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
ÇOCUKLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ
ÇOCUKLARIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı Sivas Lisesi, Kongre Anadolu Lisesi ve Cumhuriyet Lisesi´ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Savaşçı” Fiziki anlamda neredeyse hiçbir eksiğimiz yok. Bize sunulan bu imkanları çok iyi değerlendirerek çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlayacağız” dedi.
21.9.2019 01:00:00
SPOR
ÇALIŞTAY İLE EĞİTİME YÖN VERİLECEK
ÇALIŞTAY İLE EĞİTİME YÖN VERİLECEK
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Sanat Sivas Projesi´ saha çalışmalarına yön verecek ‘Sanat Sivas Çalıştayı´ ile başladı. Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Amacımız 118 bin öğrencimizin ilgisi ve yeteneği doğrultusunda sanatla iç içe olmasını sağlamaktır. Yıl boyunca okullarımızda ve şehrimizin belli noktalarında sanatsal kurslar açacak, ortaya çıkan ürünleri sergiler, gösteriler, konserler ve yarışmalarla bu kadim şehirde yeniden bir kültür - sanat hareketi başlatacağız” dedi.
20.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
73 BİN ÖĞRENCİ SINAVA GİRDİ
73 BİN ÖĞRENCİ SINAVA GİRDİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi kapsamında gerçekleştirilen hazırbulunuşluk sınavına 73 bin 500 öğrenci katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Bu sınav, öğrencilerimizin kazanım düzeyini ölçmek için büyük önem taşıyor. Sınav ile elde edeceğimiz veriler ışığında öğrencilerimizi destekleme ve yetiştirme kurslarında eğitime alacağız” dedi.
15.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
ORGANİK OYUN HAMURU ÜRETTİLER - video
ORGANİK OYUN HAMURU ÜRETTİLER - video
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından yüzde 100 doğal oyun hamuru üretilmeye başlandı. Oyun hamurlarıyla ilgili bilgi veren Öğretim Görevlisi Bayram Koyun, “Çocuklarımızın kullanabilmesi için doğal bir hamur yaptık. Çocuklarımızın kimyasal içerikli ürünlere bulaşmaması için biz bu hamuru ürettik. Sağlık açısından risk taşımıyor” dedi.
12.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
BAŞARI KÖPRÜLERİ İNŞA EDECEĞİZ
BAŞARI KÖPRÜLERİ İNŞA EDECEĞİZ
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) modeli değerlendirme toplantısında ortaokul müdürleri ile bir araya geldi. Savaşçı müdürlere hitap ederek,” Projenin uygulanması noktasında sizlere büyük görevler düşmektedir. El birliğiyle bu yıl yepyeni başarı köprüleri inşa edeceğiz" dedi.
11.9.2019 01:01:00
MEDYA
EĞİTİMDE SEFERBERLİK
EĞİTİMDE SEFERBERLİK
2019-2020 eğitim ve öğretim yılı düzenlenen törenle başladı. 118 bin öğrenci ve 9 bin 300 öğretmen 645 okulda ders başı yaptı. Sivas Kongresi´nin 100. yılı dolayısıyla tüm okullarda öğrencilere kongrenin önemi anlatıldı. Düzenlenen törende konuşan Vali Salih Ayhan, “Sorumluluk alabilen, analiz yapabilen, arkadaşlarıyla sevgi ve saygı temeline dayalı işlev kurabilen bireyleri hep beraber yetiştireceğiz. Bu sene eğitimde seferberlik başlatacağız. Eğitimde bu sene ki seferberliğimizle ilk 20´ye bir sonraki yılda inşallah ilk 10´a hep beraber getireceğiz” dedi.
10.9.2019 01:05:00
GÜNDEM
SINIFLARA TELEFON ALINMAYACAK
SINIFLARA TELEFON ALINMAYACAK
İlimizde 2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi öncesi Vali Salih Ayhan, eğitimciler ve okul aile birliği başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan müdürlere cep telefonu talimatı vererek, “Telefon ile meşgul olan çocuklarımızın dikkati dağılıyor ve bu noktada önce anne ve babaya sonra da okul idarecilerine büyük görevler düşüyor. Pazartesi´nden itibaren hiç bir okulumuzda, kesinlikle sınıflara telefon almayacağız” dedi.
9.9.2019 01:03:00
GÜNDEM
SİZLERDEN ÇOK ŞEY BEKLİYORUZ
SİZLERDEN ÇOK ŞEY BEKLİYORUZ
Yeni eğitim öğretim dönemi ile ilgili bir mesaj yayımlayan Vali Salih Ayhan, Mustafa Kemal Atatürk´ün ‘Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz´ sözlerini hatırlatarak, yeni döneminin başarılı geçmesi temennisinde bulundu.
9.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
KAYAK İDMANLARI TAM GAZ
KAYAK İDMANLARI TAM GAZ
Sivas´ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan kayak simülasyon kursu tecrübeli antrenörler nezdinde yoğun katılımla devam ediyor.
5.9.2019 01:00:00
SPOR
TALHA EMİR GURURLANDIRDI
TALHA EMİR GURURLANDIRDI
Macaristan´ın Gyor kentinde 38 ülkeden yaklaşık 2 bin sporcunun katılımı ile yapılan WAKO Gençler Avrupa Kick Boks Şampiyonası´na Milli Takımı ve Sivas´ı temsilen katılan Talha Emir Buldu rakipleriyle kıyasıya mücadele ederek Avrupa üçüncüsü oldu. Bronz madalya kazanan Talha, Sivas Kick Boks camiasını da sevinde boğdu.
3.9.2019 01:00:00
SPOR
ÖĞRETMENSİZ SINIF KALMAYACAK
ÖĞRETMENSİZ SINIF KALMAYACAK
2019-2020 eğitim - öğretim yılı hazırlıklarının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Eğitim-öğretim dönemi başladığı zaman hiçbir sınıfımız öğretmensiz kalmayacak. Okullarla ilgili planlamalarımızı yaptık. Yeni döneme tüm okullarımız hazır halde” dedi.
2.9.2019 01:04:00
GÜNDEM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352