Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KURBAN ÖNCESİNDE UZMANLARDAN UYARI - video
KURBAN ÖNCESİNDE UZMANLARDAN UYARI - video
Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara önemli uyarılarda bulunan Veteriner Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi ve Hayvan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Alparslan Coşkun, bayram öncesinde yapılması gerekenler, doğru bilinen yanlışlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
3.8.2019 01:03:00
GÜNDEM
GIDA SEKTÖRÜNDE STANDARTLAR YÜKSELECEK
GIDA SEKTÖRÜNDE STANDARTLAR YÜKSELECEK
Valilik ve diğer kamu kurumlarının destekleriyle hazırlanan ‘Şehirlerin Sultanı, Güvenli Gıda Diyarı´ projesiyle kentteki gıda satış işletmeleri, toplu tüketim işletmeleri ve gıda üretim işletmelerinin standartları yükseltilecek. Proje hakkında bilgiler veren Vali Ayhan, “Projemizin ana amacı ise teknik ve hijyenik açıdan gıda mevzuatında belirlenmiş asgari koşulları taşıyan gıda işletmelerini güvenilir gıda sağlıklı yaşam projesi çerçevesinde değerlendirerek Valiliğimiz adına ödüllendirmek, halka duyurmak ve böylece sektördeki diğer işyerlerini de daha iyi koşullar oluşturmaya teşvik etmektir” dedi.
2.8.2019 01:03:00
GÜNDEM
“SİVAS´A LAF SÖYLEMEK TARİHİMİZE İHANETTİR”
“SİVAS´A LAF SÖYLEMEK TARİHİMİZE İHANETTİR”
Aslen Sivaslı olan MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer´in kullandığı sözlere tepki göstererek, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün Ankara dışında en çok kaldığı şehir olan memleketim Sivas´ı küçümsemek kimsenin haddi değildir. Sivas´a laf söylemek tarihimize ihanettir, Sivaslıya ihanettir” dedi.
1.8.2019 01:01:00
GÜNDEM
DOUGLAS´TAN MESAJ VAR!
DOUGLAS´TAN MESAJ VAR!
Beşiktaş´a transfer olan Douglas, “Ocak´ta bazı gelişmeler yaşadım, gelme ihtimalim vardı. Evet, ama atılmış bir imza ve verilmiş bir söz vardı. Bunun doğrultusunda görevimi sonuna kadar yaptım. Sivas halkına ve takımına olan saygım sonsuz” dedi.
30.7.2019 01:01:00
SPOR
HASAT YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
HASAT YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
‘Tarla Günü´ etkinliği kapsamında ilimizde ilk buğday hasadı yapıldı. Dua ve desteklerinin çiftçilerle olduğunu kaydeden Vali Salih Ayhan, “Güzel ve bereketli bir hasat dönemi diliyoruz. Öncelikle çiftçimizin yüzünün gülmesi bizim için çok önemli. İlimizde 800 bin hektar potansiyel bir alan var. Nitelikli bir tarım yapılması için de devletimizin çeşitli destekleri bulunuyor. Çiftçilerimizin daha güçlü, iyi bir üretim yapabilmesi ve bütün arazilerin ekilebilir olması için gayret gösteriyoruz” dedi.
25.7.2019 01:20:00
GÜNDEM
BASIN HAYATIMIZIN VAZGEÇİLMEZİDİR
BASIN HAYATIMIZIN VAZGEÇİLMEZİDİR
24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle tüm basın mensuplarının gününü kutlayan SESOB Başkanı Beşir Köksal, basının hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu dile getirerek, “Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada etik değerlere ve hukuka uygun tarafsız bir şekilde haberler yapan, gündeme taşıyan basın kuruluşlarımız ve çalışanları önemli görevler üstlenmektedir” dedi.
24.7.2019 01:10:00
GÜNDEM
GELECEK AY AÇILIYOR - video
GELECEK AY AÇILIYOR - video
2015 yılında Avrupa Birliği (AB) tarafından IPARD projesi kapsamında 260 milyon Avro bedelle çalışmaları başlatılan Samsun-Sivas Kalın demiryolu hattı yenileme projesinde sona gelindi. Vali Salih Ayhan il protokolüyle beraber yenilenen hatta incelemelerde bulunarak demiryolu otosuyla test sürüşüne katıldı.
22.7.2019 07:30:00
GÜNDEM
40 BİN M2´LİK ALANA ALTINKALE
40 BİN M2´LİK ALANA ALTINKALE
Vali Salih´ Ayhan, Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesi´nde gezi ve incelemelerde bulundu. Vali Ayhan, “Sivas´ın jeolojik ve jeomorfolojik yapısından faydalanarak, Altınkale projesi ile yurt içinden ve gerekse de yurt dışından ziyaretçi çekeceğimize inanıyorum” dedi.
22.7.2019 07:15:00
GÜNDEM
4 EYLÜL´E YETİŞECEK
4 EYLÜL´E YETİŞECEK
Selçuklu ve Osmanlı eserlerini bünyesinde barındıran Tarihi Kent Meydanı etrafındaki binaların cephe yenileme çalışmalarını Vali Salih Ayhan ile birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, çalışmaların 4 Eylül´e yetiştirilmesi için azami gayret sarf edildiğini söyledi.
18.7.2019 07:40:00
GÜNDEM
PİYASA ÇOK KÖTÜ
PİYASA ÇOK KÖTÜ
Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Zahit Karagöz, dün yaptığı ekonomik değerlendirmelerde Sivas piyasasında büyük sıkıntılar yaşandığını ifade ederek, “Durum çok kötü, her geçen gün fakirleşiyoruz, kimse ne olacağını, ne yapacağını bilmiyor” dedi.
12.7.2019 07:30:00
GÜNDEM
30 DERECEDE OT MESAİSİ
30 DERECEDE OT MESAİSİ
Ulaş yöresinde ot sezonu nedeniyle çiftçiler hayvanlarının kışlık yiyeceklerini temin etmek için 30 derece sıcaklıkta ot biçiyor, balya yapıyor, sonrasında da tarladan köye taşıyor. Çiftçi Hasan Kalkan “Yağmurlar geç yağdığı için ot verimi de bu yıl düşük”dedi.
12.7.2019 07:15:00
GÜNDEM
TEDBİR ALINDI ARTIŞ YOK
TEDBİR ALINDI ARTIŞ YOK
Vali Salih Ayhan halk arasında “Kene” olarak adlandırılan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığıyla ilgili vaka sayısında bu yaz artış yaşandığına dair söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Herhangi bir artış yok” dedi.
9.7.2019 07:40:00
GÜNDEM
VALİ AYHAN´DAN GEMEREK ÇIKARMASI
VALİ AYHAN´DAN GEMEREK ÇIKARMASI
Vali Salih Ayhan´ın ilçe ziyaretleri kapsamındaki durağı Gemerek ilçesi oldu. Muhtarlarla bir araya gelerek taleplerini dinleyen Vali Ayhan, devam eden yatırımları da yerinde inceledi. Gemerek OSB´ye yatırım yapma kararı alan işadamları ile de bir araya gelen Vali Ayhan, ilçenin istihdam ve ekonomisine katkı sağlamak için fedakârlık gösteren, buradaki potansiyeli fark eden işadamlarına teşekkür etti.
6.7.2019 07:00:00
GÜNDEM
SİVASSPOR´DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
SİVASSPOR´DAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Demir Grup Sivasspor Kulübü, bayanlar taraftarlar için tribün fiyatını bir sezonluk için 75 TL yaparak örnek davranış sergiledi.
5.7.2019 07:00:00
SPOR
KOMBİNE 75-400 LİRA
KOMBİNE 75-400 LİRA
Demir Grup Sivasspor´un 2019-2020 sezonunda Yeni 4 Eylül Stadyumu´nda oynayacağı karşılaşmalarında geçerli olacak kombinelerin fiyatları belli oldu. Süper Lig ekipleri arasında en ucuz kombineyi Sivasspor Kulübü satacakken, bilet fiyatları 75 ile 400 TL olarak belirlendi.
3.7.2019 07:20:25
SPOR
KULÜPLER ŞİMDİ YANDI
KULÜPLER ŞİMDİ YANDI
Türkiye Futbol Federasyonu, yeni Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatını yayımladı. Buna göre kulüpler, kendileri için belirlenen harcama limitlerini aştıkları takdirde çeşitli cezalarla karşı karşıya kalacak.
1.7.2019 07:02:19
SPOR
TARIM İÇİN ÖNEMLİ ADIM
TARIM İÇİN ÖNEMLİ ADIM
Vali Salih Ayhan´ın başlattığı çalışmalar neticesinde Valilik ve Belediye öncülüğünde Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi (SİVTAŞ) kuruldu. Çiftçinin gelirini artırmak, sektörde yaşanan sorunları ortadan kaldırmak amacıyla kurulan şirkette sözleşmeli besicilik, jeotermal sera, bal işletme tesisi, yem fabrikası, süt işletmesi, damızlık hayvancılık işletmesi gibi tarımsal faaliyetler yapılacak.
28.6.2019 07:50:59
GÜNDEM
SİVASLILARA ‘SILA´ ÇAĞRISI
SİVASLILARA ‘SILA´ ÇAĞRISI
Vali Salih Ayhan, Kayseri´deki Sivaslı Dernekleri ziyaret ederek, sıla-i rahim çağrısında bulundu. 5-6 Ağustos tarihlerinde Gardaşlık Festivali düzenleneceğini hatırlatan Vali Ayhan, “Sıla turizmine büyük önem veriyoruz. Biz istiyoruz ki gurbetteki Sivaslılar ilimizi mutlaka ziyaret etsinler, doğup büyüdükleri yerleri unutmasınlar. Gardaşlık Festivali´nde Sivaslıların ne demek olduğunu bütün dünyaya göstereceğiz” dedi.
28.6.2019 07:40:51
GÜNDEM
BAŞKANLAR NE DEDİ ?
BAŞKANLAR NE DEDİ ?
Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminin sonucunu dün Siyasi Partilerin İl Başkanlarına sorduk, değerlendirmelerini aldık. Millet İttifakı adayı CHP´li İmamoğlu´nun kazandığı seçimlerle ilgili Başkanlar görüşlerini şöyle sıraladı.
25.6.2019 07:55:54
SİYASET
HEDEF 1 MİLYON TURİST
HEDEF 1 MİLYON TURİST
3. Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresine katılan Vali Salih Ayhan, ilimizin yıllık turist sayısının 600 bin olduğunu belirterek, “Bu sene hedefimiz 1 milyon turist. Deniz, kum, güneş turizminden doğa turizmi, yayla turizmi, inanç turizmi, kültür turizmi gibi taraflara bir kayış var. Zamanın ruhunu da yakalayarak bunun altyapısını iyi doldurmamız gerekir” dedi.
25.6.2019 07:35:41
KÜLTÜR-SANAT
“HAK ETTİĞİMİZ PAYI ALACAĞIZ”
“HAK ETTİĞİMİZ PAYI ALACAĞIZ”
İlimizde son dönemde hizmete giren otellerde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “Şehrin tanıtımını iyi yaptığımız takdirde, Sivas´ı cazip hale getirdiğimizde bu otellerin doluluk oranını arttıracağız ve Sivas turizmde hak ettiği payı alacak” dedi.
21.6.2019 07:48:42
KÜLTÜR-SANAT
TURNALAR TÜRKÜLERDE KALMASIN
TURNALAR TÜRKÜLERDE KALMASIN
Ulusal Turna Eylem Planı Çalıştayı´nda konuşan Vali Salih Ayhan, “Üreme sayıları giderek azalan turnaların korunması için yürütülen Ulusal Turna Eylem Planı´nın hazırlanması faunaya verilen değerin bir göstergesidir. Turnalarımızın sadece türkülerde kalmaması için yapılan bu tür çalışmaları Valilik olarak da destekliyor, gerekli hassasiyeti gösteriyoruz” dedi.
20.6.2019 07:48:30
YAŞAM
ÖNCE EĞİTİM SONRA İSTİHDAM
ÖNCE EĞİTİM SONRA İSTİHDAM
Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokol ile ilk olarak 100 kişinin istihdam edileceğini belirten Vali Salih Ayhan, nitelikli eleman sorununun iş dünyasının sürekli gündeminde olduğunu belirtti. Vali Ayhan, bu soruna merhem olabilmek adına İŞ-KUR ve TOBB arasında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesinin hedeflendiğini kaydetti.
19.6.2019 07:45:39
GÜNDEM
ROP HASTALIĞINA DİKKAT
ROP HASTALIĞINA DİKKAT
Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Zeynep Büyükbaş, Prematüre Retinopatisi Hastalığı (ROP) prematüre bebeklerde görülen, retina hasarı yapan ve körlükle sonuçlanabilen bir göz hastalığı olduğunu belirterek, “Doğum kilosu olarak 2000 gr altı ve doğum haftası olarak 35 haftadan erken doğan bebekler risk altındadır” dedi.
18.6.2019 07:31:00
SAĞLIK
237 BİN HEKTAR ALAN TOPLULAŞTIRILACAK
237 BİN HEKTAR ALAN TOPLULAŞTIRILACAK
Sivas genelinde yürütülen arazi toplulaştırması çalışmalarıyla ilgili bilgi veren DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “237 bin 959 hektar alanda arazi toplulaştırma çalışmaları yapılacak. 4 bin 355 hektar alanda arazi toplulaştırma çalışmaları tamamlandı. 113 bin 584 hektar alandaki arazi toplulaştırma çalışmaları da devam etmektedir. 120 bin 20 hektar alanda ise arazi toplulaştırma çalışmaları etüt-proje aşamasındadır” dedi.
18.6.2019 07:30:57
GÜNDEM
JANDARMA 180 YAŞINDA
JANDARMA 180 YAŞINDA
Jandarma Teşkilatı´nın 180. kuruluş yıl dönümü nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Vali Salih Ayhan, mazisi başarılarla dolu Jandarma Genel Komutanlığı´nın 180 yılı geride bıraktığını belirterek, “Jandarma Genel Komutanlığı´nın kuruluş yıl dönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize huzurlu bir ömür diliyorum” dedi.
17.6.2019 07:30:35
GÜNDEM
TATİLİ UMRE´DE GEÇİRİYORLAR
TATİLİ UMRE´DE GEÇİRİYORLAR
Sivasspor´un genç futbolcuları Özer Hurmacı, Mert Hakan Yandaş ve Fatih Aksoy tatilde Umre´ye gittiler.
12.6.2019 07:25:53
SPOR
ÇOLAK SELO: “KARARI HEYECANLA BEKLİYORUZ”
ÇOLAK SELO: “KARARI HEYECANLA BEKLİYORUZ”
Sivasspor´un efsane kaptanı ´Çolak Selo´ lakaplı Selahattin Elbay, milli maçın Sivas´a verilmesi girişim kararını merakla beklediklerini söyledi. Elbay; “TFF´den olumlu bir karar verilmesini tüm Yiğidolar olarak heyecanla bekliyoruz” dedi.
12.6.2019 07:19:42
SPOR
15 BİN ÖĞRENCİ STADYUMLA TANIŞTI
15 BİN ÖĞRENCİ STADYUMLA TANIŞTI
Sivas Valiliği tarafından başlatılan "Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor" projesi kapsamında ilçelerde ve köylerde eğitim gören yaklaşık 15 bin öğrenci, Demir Grup Sivasspor´un iç sahadaki maçlarını izleme ve kenti gezme fırsatı buldu.
10.6.2019 07:48:22
GÜNDEM
AİLELERE KÖTÜ KARNE UYARISI
AİLELERE KÖTÜ KARNE UYARISI
Medicana Sivas Hastanesi Psikoloğu Kerime Begüm Özkaya, kötü karnenin tek sorumlusunun öğrenciler olmadığını belirterek, kötü karne alan bir öğrenciye yanlış yaklaşımın öğrencinin eğitim hayatını olumsuz etkileyebileceği uyarısında bulundu.
10.6.2019 07:47:05
EĞİTİM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Cennet için ibadet geçersizdir…

Hacı Bektaşı Veli
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7573
EURO
6.3395