Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
´DİJİTAL BAĞIMLILIK, TESTOSTERON HORMONUNU OLUMSUZ ETKİLİYOR´
´DİJİTAL BAĞIMLILIK, TESTOSTERON HORMONUNU OLUMSUZ ETKİLİYOR´
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü ve Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Doç. Dr. Tuncay Dilci, dijital bağımlılıkla ilgili uyarılarda bulundu. Dilci, "Dijital bağımlılığa maruz kalmış çocuklarda ciddi anlamda kas gelişimi ve buna bağlı olarak en çok erkek çocuklarda testosteron hormonunun olumsuz etkilendiği yönünde sonuçlara ulaşılmıştır." dedi.
6.5.2019 07:00:00
SAĞLIK
DİVRİĞİ´DE GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
DİVRİĞİ´DE GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Sivas Kongresi´nin 100´üncü yılı etkinlikleri kapsamında Divriği ilçesinde "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği" düzenlendi.
4.5.2019 07:00:00
GÜNDEM
‘MUHTARLIK, VATANDAŞIN  DEVLETE AÇILDIĞI İLK KAPIDIR´
‘MUHTARLIK, VATANDAŞIN DEVLETE AÇILDIĞI İLK KAPIDIR´
Vali Salih Ayhan, 31 Mart´ta yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından göreve başlayan merkez ve merkez köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Ayhan, "Muhtarlık, vatandaşın devlete açıldığı ilk kapıdır. Bu kapının güzellikle, sempatiyle, güler yüzle açılması lazım” dedi.
1.5.2019 07:00:00
GÜNDEM
PUBG OYUNUNDA ´TERÖR´ TEHLİKESİ UYARISI
PUBG OYUNUNDA ´TERÖR´ TEHLİKESİ UYARISI
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü ve Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Doç. Dr. Tuncay Dilci, dünyada 400 milyon kişi tarafından oynanan ´Pubg´ oyunu ile ilgili uyarılarda bulundu.
30.4.2019 07:00:00
GÜNDEM
YAŞLILIKTA EGZERSİZ ŞART - video
YAŞLILIKTA EGZERSİZ ŞART - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen ‘Yaşlılarda Egzersiz´ konferansında konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Selvin Balki, “Yaşlılıkta fiziksel kapasitesinin azalması nedeniyle toplumdan uzaklaşma söz konusu oluyor bu da psikolojik açıdan yaşlıyı çok etkiliyor, önemli oranda depresyon ortaya çıkabiliyor” dedi.
26.4.2019 07:33:56
SAĞLIK
ÖĞRENCİLER HAZIRLADI TÜBİTAK KABUL ETTİ - video
ÖĞRENCİLER HAZIRLADI TÜBİTAK KABUL ETTİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Gıda Mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanan “Zeytin Karasuyunda Sentezlenen ZnO Nanopartiküllerinin Fotokatalitik Etkinliğinin Araştırılması” konulu bitirme tezi TÜBİTAK 2209 A projesi olarak kabul edildi.
26.4.2019 07:31:49
GÜNDEM
HANİFE ÖĞÜTLÜ´YE SON VEDA - video
HANİFE ÖĞÜTLÜ´YE SON VEDA - video
Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Hanife Öğütlü, son yolculuğuna uğurlandı. Öğütlü için üniversitede düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Hocamızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah mekânını cennet eylesin, sevenlerine baş sağlığı diliyorum” dedi.
25.4.2019 07:43:50
YAŞAM
BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ
BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e ve İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş´a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan SESOB Başkanı Beşir Köksal, her zaman birlik ve beraberlik içerisinde Sivas´a hizmet etmeye çalıştıklarını belirterek, Belediye ve İl Genel Meclisi Başkanıyla da birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
25.4.2019 07:41:52
GÜNDEM
PİDE PİŞİRDİ, ÇAY İKRAM ETTİ
PİDE PİŞİRDİ, ÇAY İKRAM ETTİ
Hafta sonlarını vatandaşla iç içe geçirmeye devam eden Vali Ayhan, bir pide fırınını ziyaret ederek, fırının başına geçti. Fırında pide pişiren Vali Ayhan, fırındakilere çay ikram etmeyi de ihmal etmedi.
23.4.2019 07:49:48
YAŞAM
GENEL SEKRETERLERE EĞİTİM SEMİNERİ
GENEL SEKRETERLERE EĞİTİM SEMİNERİ
SESOB tarafından birliğe bağlı 32 odanın Genel Sekreterlerine yönelik eğitim semineri düzenlendi. SESOB Başkanı Köksal, “Odalarımızdaki genel sekreterlerimiz birliğimizden ve üst kuruluşlarından gönderilen genelge ve duyuruları incelemeli, başkanına bilgi vererek esnaflarına duyurmalıdır” dedi.
23.4.2019 07:28:40
GÜNDEM
EMANETİ EHLİNE VERİN
EMANETİ EHLİNE VERİN
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı hemşerimiz Mustafa Nurullah Albayrak, yurt genelinde adım atmadıkları şehir kalmadığını belirterek, gittikleri her ilde kendilerine büyük teveccüh gösterildiğini söyledi. Genel Başkan Albayrak, “Tüm ulaşım çalışanları yıllardır haklarının nasıl gasp edildiğini öğrendi. Emaneti ehline vermenin zamanı gelmiştir. Toplu sözleşme masasına oturduğumuzda sendikacılığın nasıl yapılacağını dost düşman herkes görecektir” dedi.
22.4.2019 07:50:00
GÜNDEM
SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BURADAYIZ
SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN BURADAYIZ
Vali Salih Ayhan, her hafta Salı ve Perşembe Günleri düzenlenen Halk Günleri´nde vatandaşların dertlerini dinliyor. Sıkıntısı olan herkesle görüşerek, elinden geldiğince yardımcı olacağını belirten Vali Ayhan, “Mülki idare amiri olarak burada bizimle görüşmek isteyen vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için buradayız” dedi.
19.4.2019 07:50:19
GÜNDEM
“SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”
“SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, ilimize yaptığı ziyarette TÜDEMSAŞ´a özel bir yer ayırdıklarını belirterek, “TÜDEMSAŞ Genel Müdürümüzü ziyaret ederek, personelin sorunlarını ilettik. Personel ile toplantı yaparak onların da dertlerini dinledik. TÜDEMSAŞ´ta yaşanan sorunların çözülmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.
18.4.2019 07:50:00
GÜNDEM
MAHMUT KABLAN HAYATINI KAYBETTİ
MAHMUT KABLAN HAYATINI KAYBETTİ
Sivasspor´un kuruluşundan itibaren yaklaşık 50 yıldır kulübe hizmet eden malzemeci Mahmut Kablan, önceki gün hayata gözlerini yumdu.
18.4.2019 07:28:37
SPOR
DAYANIŞMA İÇİN GÖREVE TALİBİZ
DAYANIŞMA İÇİN GÖREVE TALİBİZ
11 Mayıs´ta yapılacak olan Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasına aday olduklarını dün basın toplantısı yaparak duyuran Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Özcan Binay, ekip olarak Muhasebeciler odasında dayanışmayı sağlamak için göreve talip olduklarını söyledi.
17.4.2019 07:55:53
GÜNDEM
İSTİŞAREYE AÇIĞIM
İSTİŞAREYE AÇIĞIM
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Koordinasyon Kurulu toplantısında tüm kamu kurumlarıyla uyumlu çalışmanın önemine değinerek, “İstişareye açık biriyim. Çözüm odaklı olarak her fikre açığım. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının tek hedefi Sivaslılara hizmet etmek. Ortak akılla, uyumlu ve koordinasyonu sağlayarak daha iyi hizmetler yapacağımıza inanıyorum” dedi.
13.4.2019 07:51:18
GÜNDEM
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP´Lİ AKYILDIZ´DAN TEŞEKKÜR VE TEBRİK
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, seçimlerde kendisini destekleyen herkese teşekkür etti. 2014 yerel seçimlerine göre CHP´nin oyunu iki kat artırmayı başaran ancak yine de seçimi kaybeden Akyıldız, seçimin kazananı AK Parti adayı Hilmi Bilgin´i de tebrik etti
4.4.2019 07:55:55
SİYASET
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Pazar günü yapılan seçimlerin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti. Artık seçim sürecinin geride kaldığını kaydeden Başkan Köksal, il ve ilçelerde seçilen Belediye Başkanlarının hizmete odaklanması gerektiğini belirterek, “Belediye hizmetlerinde esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın memnuniyeti her şeyin üstünde tutulmalıdır” dedi
3.4.2019 07:59:26
SİYASET
“EKSİKLİK DEĞİL FARKINDALIKTIR”
“EKSİKLİK DEĞİL FARKINDALIKTIR”
İl Sağlık Müdürlüğü, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle mesaj yayımlayarak, Otizmin eksiklik değil farkındalık olduğunu bildirdi. İl Sağlık Müdürlüğü, Çocukluk Çağı Ruhsal ve Gelişimsel Bozukluklar yelpazesinde yer alan Otizm Spektrum Bozukluğunun erken dönemde tanılanması ve rehabilitasyonu açısından farkındalık çalışma alanlarının önemine dikkat çekti
2.4.2019 07:33:29
SAĞLIK
“OYUMUZU ARTIRDIK AMA BAŞARAMADIK”
“OYUMUZU ARTIRDIK AMA BAŞARAMADIK”
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, dün oyunu TOKİ Şehit Uzman Çavuş Bahattin Erturhan İlkokulu´nda 1098 numaralı sandıkta kullandı. Akyıldız, merkezdeki oy oranlarını yüzde 100 oranında artırdıklarını ama istedikleri sonucu alamadıklarını söyledi
1.4.2019 07:58:27
SİYASET
GEMEREK OSB´YE YATIRIM ATAĞI
GEMEREK OSB´YE YATIRIM ATAĞI
Gemerek Kaymakamı Cengiz Nayman ve beraberindeki iş adamları Gemerek OSB´ye kazandırılacak yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Kaymakam Nayman, şuana kadar 5 firmaya yer tahsisi yapıldığını ve 37 firmanın da arsa talebinde bulunduğunu kaydetti
1.4.2019 07:37:07
EKONOMİ
KUTUBÎ ŞİİRLER YAYIMLANDI - video
KUTUBÎ ŞİİRLER YAYIMLANDI - video
Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi´nin (CENGEL) 6´ncı kitabı “Kutubî Şiirler” yayımlandı
1.4.2019 07:37:00
YAŞAM
BBP HEYETİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET
BBP HEYETİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET
BBP Belediye Meclisi Üyesi adayları, Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi gazetemizi ziyaret etti. Seçim dönemini yoğun bir tempoda geçirdiklerini belirten BBP heyeti, Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinin ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni etti.
29.3.2019 07:50:00
SİYASET
KİTAPLAR RUHUMUZU BESLER
KİTAPLAR RUHUMUZU BESLER
Kütüphaneler Günü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi´nde konferans veren Hacı Bayram-ı Veli Üniversitesi öğretim üyesi ve yazar Prof. Dr. İsmet Emre, insanın fizyolojik ihtiyaçların giderilmesinde sadece yeme-içmenin yeterli olmadığını belirterek, “Ruhumuzu besleyen şey kitaptır. Bizatihi kitabın kendisidir” dedi.
29.3.2019 07:45:00
GÜNDEM
“EMRE HAK EDİYORDU”
“EMRE HAK EDİYORDU”
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, başarılı oyuncu Emre Kılınç´ın milli takıma çağrılmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Keleş; “Şenol Güneş´in, Emre´yi alarak Anadolu kulüplerine güzel bir mesaj verdiğini düşünüyorum. Biz mutluyuz, Emre burayı hak ediyordu inşallah orada da elinden geleni yapar bizi de mahcup etmez” dedi
23.3.2019 07:31:40
SPOR
2 ÖNEMLİ TALEBİMİZ VAR
2 ÖNEMLİ TALEBİMİZ VAR
Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü nedeniyle bir basın toplantısı düzenleyen Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Hızal, “Şehit ailelerimizin anne ve babalarına faizsiz konut kredisi verilmesini ve binek araçlardan alınan ÖTV´den muafiyet istiyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan müjdeli haberler bekliyoruz” dedi
16.3.2019 07:56:19
YAŞAM
SORUNLARIMIZ ÇÖZÜMLENMELİ
SORUNLARIMIZ ÇÖZÜMLENMELİ
Sivas-Erzincan Tabipler Odası Başkanı Uzman Dr. Hüseyin Gökgöz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle dün Atatürk Anıtı´na çelenk sunduktan sonra yaptığı açıklamada, hekimlerin ve sağlıkçıların problemlerine dikkat çekerek “Sağlık camiasının sorunları bir an önce çözümlenmelidir” dedi
15.3.2019 07:59:29
SAĞLIK
“SİVAS´A VEFA BORCUM VAR”
“SİVAS´A VEFA BORCUM VAR”
CHP Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız, Bem-Bir-Sen tarafından organize edilen “Ortak Akıl” programına katıldı. Projeleri hakkında üyeleri bilgilendiren CHP´li Akyıldız, Sivas´a vefa borcu olduğunu düşündüğü için başkanlığa aday olduğunu ifade ederek, “Yola çıkış sebebim, belediye başkanı adayı oluş sebebim tam anlamıyla bu. Bunu hizmet ederek ödeme düşüncesi ile yola çıktım” dedi.
14.3.2019 07:50:00
SİYASET
ROTAMIZI BELİRLEDİK
ROTAMIZI BELİRLEDİK
Sivas Çalıştayı´nın sonuç raporunun hazırlandığını belirten Vali Salih Ayhan, “Hazırlanan rapor bundan sonraki süreçte tüm kurum ve kuruluşlarca değerlendirilerek, Sivas´ın ekonomik, sosyal ve kültürel gelişme hedeflerini ortak bir vizyon belirlemede yol haritası olacaktır. Ortak cümleler kullandığımız takdirde başarı elde edeceğimizi düşünmekteyiz. Artık kurumlarımızın anayasası hazır” dedi.
13.3.2019 07:55:00
GÜNDEM
HEDEF 10 BİN YENİ İSTİHDAM -- VİDEO
HEDEF 10 BİN YENİ İSTİHDAM -- VİDEO
İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Semineri´nde konuşan Vali Salih Ayhan, “Yeni dönemde istihdam odaklı bir mekanizma kuracağız. Para girmediği sürece o ilin zengin olması ve o ilden göçü engellemeniz mümkün değil. Bu teşvikler 2019 yılında sisteme para sübvanse etmektedir, devlet dolaylı yöntemlerle para transferi yapıyor. Ben istihdam anlamında Sivas´ın 10 bini geçeceğini düşünüyorum” dedi.
12.3.2019 07:30:00
GÜNDEM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Güleryüzlü olmayan bir kişi, dükkan açmamalıdır.

Konfüçyus
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.6316
EURO
6.3340