Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
AKADEMİSYENLERE PROJE EĞİTİMİ
AKADEMİSYENLERE PROJE EĞİTİMİ
Cumhuriyet Üniversitesi akademik personellerinin daha etkili ve verimli projeler hazırlamalarını desteklemek amacıyla TÜBİTAK tarafından proje eğitimi verildi. 3 gün devam eden eğitimin ardından akademisyenlere sertifika verildi.
16.5.2019 07:33:02
EĞİTİM
SEMİNER GÜNLERİ GELENEKSELLEŞTİ - video
SEMİNER GÜNLERİ GELENEKSELLEŞTİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın, ‘Öğrenci Seminer Günleri´ programlarının artık gelenekselleştiğini belirterek, “Seminerlerde öğrencilerimiz eğitimlerini gerçekleştirdikleri çok önemli etkinliklerin içerisinde yer alıyorlar” dedi.
15.5.2019 07:30:31
GÜNDEM
ZEHRİ DERMANDAN AYIRAN ŞEY DOZDUR
ZEHRİ DERMANDAN AYIRAN ŞEY DOZDUR
İstanbul Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Cengiz, Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen “Adli Bilimlerde İleri Analiz” seminerine katıldı. Prof. Dr. Cengiz, “Her madde zehirdir, zehri dermandan ayıran şey dozdur. Bu dozu belirleyebilmek için deney yapılıyor” dedi.
14.5.2019 07:35:39
GÜNDEM
SOSYAL HİZMET SEMİNERİ
SOSYAL HİZMET SEMİNERİ
Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileri öncülüğünde “Sivas Sosyal Hizmet ve Sosyal Bilimler Zirvesi” düzenledi. Program kapsamında, ‘Sosyal Bilimlerde Etkili Disiplinler arası Çalışma (Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Hukuk)´ ve ‘Sosyal Bilimciler İçin Yaşam Becerileri Kazandırma´ konularında iki oturumlu konferans gerçekleştirildi.
11.5.2019 07:32:48
GÜNDEM
“BİR VİDAYI DAHİ HAKKINCA KULLANMAK, BİZLERİN VAZİFESİDİR”
“BİR VİDAYI DAHİ HAKKINCA KULLANMAK, BİZLERİN VAZİFESİDİR”
İl Özel İdaresi personeline “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” semineri verildi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Bizler devletimizin bizlere sunmuş olduğu imkânlarla hizmet üretirken, vatandaşlarımızın iltifatlarına mazhar oluyor, onların hayır dualarını alıyoruz. Bir vidayı, bir gram benzini dahi hakkınca kullanmak bizlerin başlıca vazifesidir” dedi.
2.5.2019 07:00:00
GÜNDEM
ÖZEL İDARE ACİL DURUMLARA HAZIR
ÖZEL İDARE ACİL DURUMLARA HAZIR
İl Özel İdaresi personellerine yönelik acil durum ekipleri eğitim semineri verildi. Personeller yangın ve acil durumların yapısını, ilerleyişini ve yaratan faktörleri; tesislerine ve sektörlerine göre özel yangın ve acil durum risklerini öğrenmelerini sağlamak, yangın veya herhangi bir acil durum anında uygulanacak arama, kurtarma, tahliye ve mücadele yöntemlerini öğretmek amacıyla bilgilendirildi.
27.4.2019 07:40:45
GÜNDEM
GENEL SEKRETERLERE EĞİTİM SEMİNERİ
GENEL SEKRETERLERE EĞİTİM SEMİNERİ
SESOB tarafından birliğe bağlı 32 odanın Genel Sekreterlerine yönelik eğitim semineri düzenlendi. SESOB Başkanı Köksal, “Odalarımızdaki genel sekreterlerimiz birliğimizden ve üst kuruluşlarından gönderilen genelge ve duyuruları incelemeli, başkanına bilgi vererek esnaflarına duyurmalıdır” dedi.
23.4.2019 07:28:40
GÜNDEM
KUR´AN IŞIĞINDA BİR ÖMÜR
KUR´AN IŞIĞINDA BİR ÖMÜR
Esentepe Kur´an Kursu´nda eğitim gören çocukların velilerine yönelik düzenlenen eğitim semineri sona erdi. Seminerin son gününde öğrencilerin Kur´an-ı Kerim okumasıyla başlayan programda öğrenciler ezbere hadis okuyarak, ilahi seslendirdi.
22.4.2019 07:48:00
GÜNDEM
REÇETESİZ İLAÇ KULLANMAYIN
REÇETESİZ İLAÇ KULLANMAYIN
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Öğretim Görevlisi Rukiye Durak, ‘Akılcı İlaç Kullanımı´ seminerinde öğrencilere ilaç kullanımı ile ilgili bilgiler verdi. Durak, reçeteli ilaç kullanmanın önemine ve gereksiz ilaç kullanmanın zararlarına değindi.
10.4.2019 07:45:00
SAĞLIK
ÇOCUKLARI BEKLEYEN DİJİTAL TEHLİKE!
ÇOCUKLARI BEKLEYEN DİJİTAL TEHLİKE!
Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sefer Darıcı, Vakıf Okulları öğrencilerine dijital tehlike semineri verdi. Darıcı, “Dijital dünyada dikkatli olmalıyız. Her şey çok hızlı ilerliyor. Geçmişte medya unsurları belli iken şimdilerde cep telefonu ile her şeye çok daha rahat ulaşılıyor. Tabi bunun çok iyi bir şekilde kontrollü kullanılmasına dikkat edilmesi gerekir. İçerisinde faydalı ve zararlı olan her ne varsa insana direk geliyor” dedi.
8.4.2019 07:50:00
GÜNDEM
AKADEMİSYENLERE ‘YÖNETİM´ EĞİTİMİ - video
AKADEMİSYENLERE ‘YÖNETİM´ EĞİTİMİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi´ndeki idareci akademisyenlere yönelik ‘Yeni Dönemde Üniversitelerde Etkili Yönetimin Sağlanması´ konferansında konuşan İç Kontrol Enstitüsü Başkanı Dr. Bertan Kaya, konferansın amacının bütün alanlarda, dünyada yaşanan büyük değişimleri yakalamak olduğunu belirtti.
29.3.2019 07:50:00
GÜNDEM
SAĞLIKÇILARA TEVAZU SEMİNERİ - video
SAĞLIKÇILARA TEVAZU SEMİNERİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen ‘Sağlık Yaklaşımında Kültürel Tevazu´ seminerinde konuşan Öğretim Üyesi Dr. Mine Bekar, sağlık personellerinin kültürler hakkında bilgi sahibi olması gerektiğinin altını çizerek, “Sadece savaşlar ve göçmenleri düşünmemize gerek yok. Dil farklı, ortam farklı, giyim farklı, ilişkiler farklı, belirli kurallar var ve o kurallara uymak zorundayız” diye konuştu
28.3.2019 07:28:46
YAŞAM
AFET SEMİNERİ - video
AFET SEMİNERİ - video
Afet ve Acil Durumlar İl Müdürlüğü, Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi´nde Doğal Afet ve Sigortalar Kurumu (DASK) Bilinci” konulu seminer düzenlendi. Katılımcılara, afet önleyici tedbirler, afet anında yapılması gerekenler ve afet bilinci oluşturma çalışmaları hakkında bilgi verildi
23.3.2019 07:33:31
EĞİTİM
DİJİTAL TURİZM SEMİNERİ - video
DİJİTAL TURİZM SEMİNERİ - video
Turizm Fakültesi öğrencilerine yönelik ‘Dijitalleşme Sürecinde Turizm´ semineri verildi. Seminerde konuşan Hotellinkage Pazarlama ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Erhan Kaya, teknolojinin gelişmesi ile gerek eğitim kurumlarının gerek öğrencilerin bu gelişmelere çabuk adapte olması gerektiğini ifade etti
22.3.2019 07:38:14
YAŞAM
KUAFÖRLERE GELİN BAŞI EĞİTİMİ
KUAFÖRLERE GELİN BAŞI EĞİTİMİ
Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası tarafından yaklaşan düğün sezonu öncesinde bayan kuaförlerine gelin başı eğitimi verildi. Türban Tasarım Eğitmeni Serap Küçükcambaz, mankenler üzerinde türbanlı gelin ve nişan başını uygulamalı olarak anlattı.
21.3.2019 07:45:00
GÜNDEM
LOJİSTİK SEMİNERİ
LOJİSTİK SEMİNERİ
Koyulhisar MYO´da düzenlenen ‘Lojistik ve Lojistik Faaliyetler´ konulu seminerde konuşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Çağatay Karaköy, lojistik sektörünün gelişen dünyada ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sunacağını söyledi.
21.3.2019 07:45:00
GÜNDEM
KÖK HÜCRE SEMİNERİ
KÖK HÜCRE SEMİNERİ
Dünyada birçok hastalık tedavisinde yaygın olarak kullanılmaya başlanan kök hücre tedavisi Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen seminerde ele alındı. Yenileyici anlamındaki rejeneratif ile birlikte tedavisi mümkün olmayan hastalıkların artık tedavi edilebileceği vurgulandı
18.3.2019 07:33:04
SAĞLIK
HEDEF 10 BİN YENİ İSTİHDAM -- VİDEO
HEDEF 10 BİN YENİ İSTİHDAM -- VİDEO
İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Semineri´nde konuşan Vali Salih Ayhan, “Yeni dönemde istihdam odaklı bir mekanizma kuracağız. Para girmediği sürece o ilin zengin olması ve o ilden göçü engellemeniz mümkün değil. Bu teşvikler 2019 yılında sisteme para sübvanse etmektedir, devlet dolaylı yöntemlerle para transferi yapıyor. Ben istihdam anlamında Sivas´ın 10 bini geçeceğini düşünüyorum” dedi.
12.3.2019 07:30:00
GÜNDEM
OBEZİTEYİ ANLATTI
OBEZİTEYİ ANLATTI
TED Kolejinde düzenlenen ‘Beslenme Alışkanlıkları ve Obezite´ seminerinde konuşan Medicana Hastanesi Genel Cerrahi Bölümünden Dr. Mustafa Atabey, “Obezite 1975´den bugüne 3 kat artış gösterdi. Her 100 erkekten 20´si ve her 100 kadının da 41´i obez. Maalesef Türkiye´de sadece ameliyat ile kilo verecek hasta sayısı yaklaşık 2 milyon” dedi
8.3.2019 07:26:32
SAĞLIK
SAĞLIKÇILARA İNME SEMİNERİ - video
SAĞLIKÇILARA İNME SEMİNERİ - video
Numune Hastanesi sağlık çalışanlarına yönelik ‘İskemik İnme Yönetimi´ semineri verdi. Türkiye´de en önemli ölüm sebepleri arasında yer alan inme hastalığının önlenmesi için hastaya ilk 4,5 saatte yapılması gereken müdahaleye dikkat çekildi
1.3.2019 07:45:48
SAĞLIK
HASTANE PERSONELİNE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ
HASTANE PERSONELİNE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi personeline iş kazalarını en aza indirmek amacıyla ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği´ konulu seminer verildi. Seminerde, doğru personel ve iş kazalarına karşı alınacak tedbirler anlatıldı
28.2.2019 07:37:23
SAĞLIK
YENİ KURALLAR ANLATILACAK
YENİ KURALLAR ANLATILACAK
Karate´de değişen hakem kuralları, bugün ilimizde düzenlenecek olan hakem semineri ile anlatılacak
19.1.2019 07:27:25
YAŞAM
DERS ÇALIŞMA TEKNİKLERİ ANLATILDI
DERS ÇALIŞMA TEKNİKLERİ ANLATILDI
Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları´nda lise öğrencilerine yönelik “Verimli Ders Çalışma Teknikleri” konulu seminer düzenlendi. Verimli ders çalışmanın pek çok yöntemi olduğunu belirten Rehberlik Öğretmeni Banu Bulur, verimli çalışmanın en temel yolunun öğrencinin kendine uygun bir çalışma planı hazırlaması olduğun söyledi.
27.12.2018 07:28:30
EĞİTİM
ÖĞRENCİLERE BORSA SEMİNERİ
ÖĞRENCİLERE BORSA SEMİNERİ
Cumhuriyet Üniversitesi Bankacılık ve Finans Kulübü tarafından düzenlenen “Bankacılık ve Finans Alanında Kariyer Yönetimi” seminerinde öğrencilere trade, borsada yapılacak işlemler, yatırım kararı alınırken dikkat edilecek hususlar ve bankacılıkla ilgili bilgiler verildi
27.12.2018 07:21:40
YAŞAM
AKADEMİSYENLERDEN ÇOCUK SEMİNERİ
AKADEMİSYENLERDEN ÇOCUK SEMİNERİ
Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü tarafından “Sosyal Hizmet Gözünden Çocuk” konulu seminer düzenlendi. Seminerde çocuk istismarı ve çocuklarda mahremiyet, okul yaşamında çocuk ve okul sosyal hizmeti, refakatsiz yabancı uyruklu çocuklarla görüşme teknikleri gibi konular anlatıldı
22.12.2018 07:24:36
YAŞAM
STAJYERLERE İŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ
STAJYERLERE İŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ
Belediye bünyesindeki birimlerde beceri eğitimi yapan stajyer öğrencilere İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi. Stajyer öğrencilere iş kazası ve meslek hastalıklarının alınacak tedbirlerle önlenebileceği vurgusu yapıldı.
21.12.2018 07:30:20
YAŞAM
FARKINDALIK SEMİNERİ
FARKINDALIK SEMİNERİ
Cumhuriyet Üniversitesi Biyokimya Öğrenci Kulübü, son yıllarda tüketimi artan ve içerisinde katkı maddesi bulunan gıdalara karşı farkındalık oluşturmak için seminer düzenledi
18.12.2018 07:25:57
YAŞAM
NARKO REHBER EĞİTİM SEMİNERİ
NARKO REHBER EĞİTİM SEMİNERİ
Sivas´ta, Tarım Kredi Bölge Birliği çalışanlarına narko rehber eğitim semineri verildi
8.11.2018 07:21:27
YAŞAM
SİVAS´TA AİKİDO SEMİNERİ
SİVAS´TA AİKİDO SEMİNERİ
Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde 5. Dan Aikido antrenörü Ayhan Kaya tarafından “2. Sivas Aikido” semineri verildi
7.11.2018 07:27:53
SPOR
MYO´LARA İŞ ARAMA SEMİNERİ
MYO´LARA İŞ ARAMA SEMİNERİ
İşkur Sivas İl Müdürlüğü, Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik iş arama semineri düzenledi. Nitelikli eleman, öz geçmiş oluşturma ve mesleki donanım gibi bilgilerin verildiği seminerlerin ilk etabı Gürün, Suşehri ve Şarkışla´da gerçekleştirildi.
5.11.2018 07:31:01
EĞİTİM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
6.1383
EURO
6.6409