Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
800 YILLIK KÖY!
800 YILLIK KÖY!
Divriği ilçesinde 800 yıllık tarihe sahip Çiğdemli köyünde sal taşı ile yapılan evler ilgi görüyor. Köyün dar ve eğimli araziye yerleşmiş dik sokakları taştan döşenmiş ve yapıların eteklerinde taştan kaldırımlar bulunuyor. Yaklaşık 800 yıllık tarihi ile Türklerin civardaki en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen köyde bulunan evler, yüzyıllar önce taş ocaklarından toplanarak köye getirilen yöreye özgü düz ve yassı sal taşı ile yapılmış.
30.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
GÜVENLİ YERLEŞKE - video
GÜVENLİ YERLEŞKE - video
Cumhuriyet Üniversitesi´ne uygulamaya konulan HGS sistemi trafiğinde yaşanan problemleri ortadan kaldırarak, huzur ve güvenliğin sağlanmasında oldukça büyük rol oynadı. Üniversite yerleşkesinin daha güvenli ve huzurlu olması amacıyla başlatılan uygulamada, HGS´nin devreye girmesinden bu yana önemli değişimler yaşandı.
26.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
MÜFTÜLÜK PERSONELİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM
MÜFTÜLÜK PERSONELİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM
Diyanet İşleri Başkanlığınca yürütülen hizmetlerin değerlendirilmesi, hizmette verimliliğin arttırılması, teşkilat mensupları arasında iletişimin güçlendirilmesi ve ilçe müftülüklerinde yürütülmekte olan hizmetlerde bütünlüğün sağlanması amacıyla il ve ilçe müftülüklerinde görevli memurlara hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.
26.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
YİĞİDOLAR´DA HEDEF 2´DE 2
YİĞİDOLAR´DA HEDEF 2´DE 2
Trabzon´u yenen Yiğido, milli ara öncesi 2 maça kilitlendi. Teknik Direktör Rıza Çalımbay, “Alanya ve Ankaragücü maçlarını iyi şekilde bitirmeyi hedefliyoruz. Bu milli maç arası bizim çok önemli. O arayı da en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Sakat arkadaşlarımız da gelince inşallah daha iyi olacağız” dedi.
26.9.2019 01:00:00
SPOR
AFET SONRASI BARINMA ALANLARI BELİRLENECEK
AFET SONRASI BARINMA ALANLARI BELİRLENECEK
Cumhuriyet Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü Fotogrametri Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tarık Türk, geliştirdikleri yazılım ile doğal afet sonrası, insanların barınma ihtiyacını karşılayacak en uygun alanların otomatik olarak belirleneceğini söyledi.
23.9.2019 01:02:00
GÜNDEM
BELEDİYESPOR ULUSAL KULÜP LİSANSI ALDI
BELEDİYESPOR ULUSAL KULÜP LİSANSI ALDI
TFF Kulüp Lisans Kurulu, TFF 2. Lig´de Sivas´ı temsil eden Sivas Belediyespor´a Ulusal Kulüp Lisansı verilmesini kararlaştırdı. Böylece, 2019-2020 sezonu kulüp lisans sürecinin tamamlandığı ve en üst 3 ligde yer alan kulüplerden 14´ü UEFA, 44´ü Ulusal Lisans aldı.
23.9.2019 01:00:00
SPOR
TÜRKİYE´DE İLK VE TEK
TÜRKİYE´DE İLK VE TEK
Yetenek ve Beceri Merkezi´nin işleyişine yönelik program ve içerik geliştirilmesi için düzenlenen Çalıştay´da konuşan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Çocuklarımız özgürce yeteneklerinin ve becerilerinin götürdüğü yerlere gidecekler” dedi.
21.9.2019 01:02:00
GÜNDEM
SESLİ DURAKLARLA ENGELLER AŞILDI - video
SESLİ DURAKLARLA ENGELLER AŞILDI - video
Engelsiz bir şehir hedefiyle ürettiği tüm hizmetlere engelli vatandaşların kolay erişimini sağlamayı amaçlayan Sivas Belediyesi, örnek bir projeyi daha hayata geçirdi. Görme engelli ve okuma yazma bilmeyenlerin toplu ulaşımdan daha rahat faydalanması adına sesli durak uygulaması hizmete sunuldu.
20.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
BİN YILLIK GELENEĞE COŞKULU KUTLAMA
BİN YILLIK GELENEĞE COŞKULU KUTLAMA
Bu yıl 32.´si düzenlenen Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. SESOB tarafından organize edilen program Ahi Emir Ahmet Türbesi önünden kontej yürüyüşüyle başladı. Kongre Müzesi bahçesinde yapılan etkinliklerde Belediye Mehter Takımı konser verdi. Usta-Çırak ilişkisinin anlatıldığı Şed Kuşatma Töreni büyük beğeni topladı.
19.9.2019 01:05:00
GÜNDEM
AÇIK KAPI´YA 3 BİN MÜRACAAT
AÇIK KAPI´YA 3 BİN MÜRACAAT
Vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesinin hedeflendiği ´Açık Kapı´ vatandaşları ağırlamaya devam ediyor. Vali Salih Ayhan,” Tarihi valilik binamız ile yeni ek hizmet binamızda açık kapı büroları var. Son bir yıl içerisinde 3 binin üzerinde vatandaşımız açık kapıyı ziyaret etti.”dedi.
19.9.2019 01:03:00
GÜNDEM
TGF KONSEYİNDEN SONUÇ BİLDİRGESİ
TGF KONSEYİNDEN SONUÇ BİLDİRGESİ
Sivas Kongresi´nin 100. yılı nedeniyle Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından 59. Başkanlar Konseyi toplantısı ilimizde yapıldı. 65 Cemiyet Başkanı ve 138 gazetecinin katıldığı toplantının sonuç bildirgesi yayımlandı.
19.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
ESNAFIN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANACAK
ESNAFIN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANACAK
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenecek olan Ahilik Haftası kutlamaları bugün başlıyor. İl protokolünde katılacağı kutlama programlarına Ahilik Pilavı dağıtılacak. Ahi Emir Türbesi´nin ziyaret edileceği etkinliklerde kortej yürüyüşü de düzenlenecek.
17.9.2019 01:02:00
GÜNDEM
EĞİTİME 4 YILDA 980 MİLYON - video
EĞİTİME 4 YILDA 980 MİLYON - video
AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci, ilimizin son yıllarda eğitim alanında aldığı yatırımlarla çok büyük mesafe kat ettiğini belirtti. Son 4 yıl içerisinde 90 milyon liralık eğitim yatırımı yapıldığını aktaran Milletvekili Ekinci, yapılan yatırımlarla birkaç okul haricinde tüm Sivas genelinde tekli eğitime geçildiğini söyledi.
17.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
BARO BAŞKANLARI İLİMİZDE BULUŞTU - video
BARO BAŞKANLARI İLİMİZDE BULUŞTU - video
İç Anadolu Barolar Başkanlığı Toplantısı, Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu´nun katılımıyla ilimizde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Feyzioğlu,"Barolarımızın çok büyük çoğunluğu gündemimizdeki Yargı Reformu Strateji Belgesi´ne tam destek vermektedir. Barolarımızın çok büyük çoğunluğu bu belgenin kanunlaşması için elinden geleni yapmaktadır. Ekim ayında inşallah meclisimizin ilk gündem maddesi olarak masaya gelecektir." dedi.
15.9.2019 01:04:00
GÜNDEM
BARINMA ALANLARI OTOMATİK BELİRLENECEK
BARINMA ALANLARI OTOMATİK BELİRLENECEK
Cumhuriyet Üniversitesinde bir akademisyen, yüksek lisans öğrencisiyle tez çalışması kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemleri´ni kullanarak doğal afet sonrası barınılacak alanların otomatik olarak belirlenmesi amacıyla yazılım geliştirdi.
15.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
SEPSİS´İ TANI, HAYATI KURTAR - video
SEPSİS´İ TANI, HAYATI KURTAR - video
İl Sağlık Müdürlüğü 13 Eylül Dünya Sepsis Günü nedeniyle farkındalık oluşturmak için 13-20 Eylül tarihleri arasında bir dizi etkinlik düzenleyecek.
14.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
TÜBİTAK´TAN BİR DESTEK DAHA - video
TÜBİTAK´TAN BİR DESTEK DAHA - video
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri tarafından hazırlanan Yapay Açıklıklı Uzay Radar verilerinden Periyodik Yüzey Hareketlerin Belirlenmesi: PS_TimeS Yazılımının Geliştirilmesi” isimli proje TUBİTAK 1001 Projesi kapsamında kabul edildi. Proje ile uzay radar verilerinden mevsimsel etkileri arındırıp sadece tektonik etkileri belirleyen bir yazılım geliştirilmesi amaçlanıyor.
13.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
‘58N´ DİREKT NUMUNE´YE - video
‘58N´ DİREKT NUMUNE´YE - video
Belediye tarafından yapılan yeni düzenlemeyle şehrin 10 farklı bölgesinden Numune Hastanesi´ne direkt seferler düzenlemeye başladı. 58-N kodlaması bulunan araçlar mevcut güzergâhın ardından son durak olarak Numune Hastanesi´ne gidecekler. Vatandaşlarımız bulundukları bölgeden doğrudan hastaneye bu araçlarla gelebilecek.
11.9.2019 01:03:00
GÜNDEM
“BEKLEYİN, ÇOK İYİ OLACAĞIZ”
“BEKLEYİN, ÇOK İYİ OLACAĞIZ”
Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig´de bu sezon iyi işler yapacaklarını söyleyerek; “Ligin daha başındayız, her şey olabilir. Tek sıkıntımız hazır olmayan arkadaşlar, onların dışında sıkıntımız yok. Biz inşallah çok iyi bir takım olacağız. Taraftarlarımızın biraz sabretmesi gerekiyor. Taraftarımızdan biraz zaman istiyoruz. Taraftarımızın desteği ile iyi yerlere geleceğiz” dedi.
11.9.2019 01:00:00
SPOR
ÇİFTÇİLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ
ÇİFTÇİLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ
Kıraklık nedeniyle zor durumda olan çiftçilerle ilgili TBMM´ye bir kanun teklifi veren CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Bu yıl kuraklık nedeniyle Sivas´ta üretim yapan birçok çiftçimiz mağdur olmuş durumda. Girdi maliyetleri döviz kuruyla birlikte tavan yaptı. Üzerine bir de kuraklık gelince çiftçilerimiz borçlarını ödeyemez, yatırım yapamaz oldu. Teklifin kabul edilmesiyle üreticilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarını bir yıl faizsiz ertelemek mümkün olacak” dedi.
10.9.2019 01:02:00
GÜNDEM
BESLENMEBAŞARIYI ETKİLER - video
BESLENMEBAŞARIYI ETKİLER - video
Çocukların beslenme düzenleriyle ilgili bilgi veren Diyetisyen Ali Kemal Çiftçi, sağlıklı beslenmenin okul başarısında çok önemli olduğunu belirterek, “Beslenmenin dikkat süresini ve algılamayı etkilemesi çocukluktaki en önemli problemlerden biridir. Ayrıca yetersiz beslenme ile bağışıklık sistemi güçsüz kalacağı için de çocuklarımız hastalıklara karşı daha dirençsiz olacaktır” dedi.
10.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
SINIFLARA TELEFON ALINMAYACAK
SINIFLARA TELEFON ALINMAYACAK
İlimizde 2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi öncesi Vali Salih Ayhan, eğitimciler ve okul aile birliği başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan müdürlere cep telefonu talimatı vererek, “Telefon ile meşgul olan çocuklarımızın dikkati dağılıyor ve bu noktada önce anne ve babaya sonra da okul idarecilerine büyük görevler düşüyor. Pazartesi´nden itibaren hiç bir okulumuzda, kesinlikle sınıflara telefon almayacağız” dedi.
9.9.2019 01:03:00
GÜNDEM
VAR´DA KURAL DEĞİŞİKLİĞİ
VAR´DA KURAL DEĞİŞİKLİĞİ
Devam eden Üst Klasman Hakem Seminerinde, ceza sahası içinde topa elle müdahalelerde hakem sahada inceleme yapmadan, direkt VAR´dan gelen bilgiyle golü iptal edeceği bilgisi verildi.
6.9.2019 01:00:00
SPOR
40 YAŞ ÜSTÜ KOAH´A DİKKAT
40 YAŞ ÜSTÜ KOAH´A DİKKAT
A Life Hospital Sivas Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuncer Özkısa, günümüzde sıkça görülen ancak halk tarafından tam olarak bilinmeyen KOAH Hastalığı hakkında bilgiler verdi. Uzm. Dr. Özkısa, “KOAH toplumumuzda 40 yaş üstü her 5 kişiden birinde görülür. Oysa 10 KOAH hastasının sadece biri doktora başvurmuş ve doğru tanı alabilmiştir. KOAH, dünyada yılda 2,9 milyon ölüme neden olmaktadır” dedi.
5.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
DEVLET HALA 18 YAŞINDA
DEVLET HALA 18 YAŞINDA
Yeni adli yılın açılış töreni düzenlendi. Adliye´de düzenlenen törende konuşan Vali Salih Ayhan, “FETÖ örgütünden mütevellit tüm kurumlarımız tahribatlar yaşadı. Kurumsal zedelenmeler hasıl oldu. Vatandaşımızın güven duygusu ciddi şekilde dejenere oldu. Bundan en çok da yargı çekti. Ama çok şükür devletin aklı hala 18 yaşında. O yapıyı büyük oranda temizledi ve tekrar yargı kendi yaralarını sararak yoluna devam ediyor” dedi.
3.9.2019 01:05:00
GÜNDEM
ZAM GÖRÜŞMELERİ FİYASKO İLE SONUÇLANDI
ZAM GÖRÜŞMELERİ FİYASKO İLE SONUÇLANDI
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Sağlık-Sen Sivas şubesi ve Kamu-Sen´e bağlı diğer birimleri ziyaret etti. Üyelerle bir araya gelen Genel Başkan Kahveci, 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisini ilgilendiren 5. Dönem Toplu Sözleşmesi sürecine ilişkin konuştu. Kahveci, “Bir tarafta yetkili konfederasyon ve sendikaların basiretsizliği ve iş bilmezliği, diğer tarafta kanunun eksik ve yanlış hükümleriyle birleşince bundan önceki 4 dönemde olduğu gibi 5. toplu sözleşme dönemi de büyük bir fiyasko ile sonuçlandı” dedi.
2.9.2019 01:03:00
GÜNDEM
İŞGEM PROJELERİ HAYAT BULUYOR
İŞGEM PROJELERİ HAYAT BULUYOR
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti´nin finanse ettiği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) liderliğinde tamamlanan Sivas İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) ilimizde önemli çalışmalar yapmaya devam ediyor.
31.8.2019 01:00:00
GÜNDEM
BESYO´DA SINAV HEYECANI SONA ERDİ - video
BESYO´DA SINAV HEYECANI SONA ERDİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO)´nun 2019 – 2020 akademik yılı için farklı bölüm ve programlara öğrenci alımı için gerçekleştirdiği özel yetenek sınavına, Türkiye´nin farklı bölgelerinden 798 aday başvurdu.
31.8.2019 01:00:00
SPOR
ÇALIMBAY´DAN HAKEM İSYANI!
ÇALIMBAY´DAN HAKEM İSYANI!
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig´in 2. haftasında 2-1 yenildikleri Çaykur Rizespor maçında, hakem Fırat Aydınus´un lehlerine olan penaltı pozisyonunda bilerek VAR´a başvurmadığını ileri sürdü. Çalımbay: “Ben bilerek gitmediğine inanıyorum. Çünkü onun gibi üst düzey bir hakemin bunu görmesi lazım, gidip de bakması gerekiyor. Şu pozisyonu büyük takımlardan birine yapsın o zaman göreyim” dedi.
29.8.2019 01:00:00
SPOR
MEMURUZ, HAKLIYIZ, KAZANACAĞIZ
MEMURUZ, HAKLIYIZ, KAZANACAĞIZ
5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmamasının ardından konu Kamu Görevlileri Hakem Kurulu´na taşındı. Yetkili Konfederasyon olan Memur-Sen´de dün yurt genelinde “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla basın açıklaması yaptı. Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, Hakem Kurulu´na güvendiklerini belirterek, “Türkiye; varlığının ve güvenliğinin teminatı olan kamu görevlilerinin maaş, ücret ve alım gücünü yükseltecek ekonomik güce, siyasi özgüvene, politik perspektif ve bilince fazlasıyla sahiptir. Memuruz, haklıyız, kazanacağız” dedi.
27.8.2019 01:04:00
GÜNDEM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İyilere dost olki; kötülerden emin olursun.

HZ.OSMAN (R.A)
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352