Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
İLÇE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
İLÇE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
Vali Salih Ayhan ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda İmranlı ve Zara ilçeleri ile birçok köyde temaslarda bulunan Vali Ayhan, devam eden kamu yatırımları hakkında bilgi alarak, ilçe ve köy halkının sorunlarını da dinledi.
15.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
“SİVAS´IN TANITIMINA TALİBİZ”
“SİVAS´IN TANITIMINA TALİBİZ”
Meclis toplantısında konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, İstanbul´da düzenlenen Sivas Günleri etkinliğinin her geçen yıl daha da düzensiz hale geldiğini belirtti. Görev verilmesi halinde Sivas´ı en iyi şekilde tanıtacaklarını belirten Başkan Eken, “Sivas Günlerine emek verenlerden Allah razı olsun ama bazıları amacına ulaşıyor, bazıları ulaşmıyor. Bu sene verimsiz olduğunu yerinde gördük. 5 tane Sivas firması vardı” dedi.
14.10.2019 01:02:00
GÜNDEM
886 KÖYÜN PARKESİ TAMAM
886 KÖYÜN PARKESİ TAMAM
İl Özel İdaresi´ne ait kilitli parke taşı üretim tesisini inceleyen Vali Salih Ayhan, “886 köyümüzün köy içi kilit parke yapımını tamamlamış durumdayız. Bu oran toplam köy sayımızın yüzde 72´sine denk geliyor. Nüfusa oranla baktığımızda ise 160 bin 129 olan kırsal nüfusumuzun 132 bin 378´ine yani yüzde 83´üne bu hizmeti ulaştırmış durumdayız” dedi.
12.10.2019 01:03:00
GÜNDEM
“ANNE SÜTÜ İLK AŞIDIR” - video
“ANNE SÜTÜ İLK AŞIDIR” - video
Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi´nde düzenlenen “Anne Sütünün Önemi ve Emzirme” etkinliğinde konuşan Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Çağlar Yıldız, “İlk altı ay anne sütü alamayan bebeklerde dünya genelinde yaklaşık 800 bin bebek ölümü meydana geliyor. Dünya genelinde bebekler anne sütünü alabilirse bu ölümlerin önüne geçmiş olacağız. Anne sütü ilk aşıdır. Anne sütünü almasıyla beraber çocuk hastalıklara karşı daha korunaklı bir hale gelmektedir ve bağışıklık sistemleri daha güçlü bir hal almaktadır” dedi.
9.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
MESLEĞE HAZIR HALE GELECEKLER
MESLEĞE HAZIR HALE GELECEKLER
Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi TRT Akademi´yi ağırladı. Akademi boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgi veren İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güven Delice, bu tür uygulamalar sayesinde öğrencilerin mesleğe daha hazır hale geleceğini söyledi.
8.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
EKOLOJİK KORİDOR SİVAS´TAN GEÇECEK
EKOLOJİK KORİDOR SİVAS´TAN GEÇECEK
Biyolojik çeşitliliğin devamlılığının sağlanması amacıyla, Ekolojik Koridor Projesi hazırlandı. Pilot olarak seçilen 22 il arasında illimizde yer aldı. Vali Salih Ayhan, “Biyolojik çeşitliliğin devamlılığının sağlanması amacıyla hayata geçirilecek projede Sivas´ında yer almasını, coğrafyamız ve burada yaşayan canlıların gelecek nesillere aktarımı konusunda çok önemsiyoruz” dedi.
7.10.2019 01:05:00
GÜNDEM
“SİZLERİN EMRİNDEYİZ”
“SİZLERİN EMRİNDEYİZ”
Huzurevi sakinleriyle 1 Ekim Yaşlılar Günü nedeniyle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Devletimiz; imkânlarıyla, kabiliyetiyle her kesime büyük hizmetler sunuyor. Bu durum devletimizin ne kadar güçlü olduğunu göstermektedir. Sizlerin duası bizler için çok önemli. En büyük manevi sigortamız sizlerin duasıdır. Milletine hizmet eden bir devlet geleneği yapımız var. Devletin temsilcileri olarak sizlerin emrindeyiz” dedi.
2.10.2019 01:05:00
GÜNDEM
İSTANBUL SİVAS´I MİSAFİR ETTİ
İSTANBUL SİVAS´I MİSAFİR ETTİ
İstanbul´da düzenlenen Sivas Günleri etkinliğini ziyaret eden TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul´un, bu hafta Sivas´ı misafir ettiğini dile getirerek, Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerinin atıldığı şehir olarak her zaman şükranla andıkları Sivas´ı, birliğin ve kardeşliğin müstesna ve müşahhas bir şehri olarak bildiklerini ve sevdiklerini söyledi.
1.10.2019 01:03:00
GÜNDEM
ORAN´DAN, MESLEKİ EĞİTİME 9 MİLYON DESTEK
ORAN´DAN, MESLEKİ EĞİTİME 9 MİLYON DESTEK
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu Toplantısı Yozgat´ta gerçekleştirildi. Vali Salih Ayhan, mesleki eğitime ORAN olarak destek vereceklerini ifade ederek,” 9 milyon TL desteği mesleki eğitim kurumları, meslek yüksekokulları, mesleki çatı kuruluşlarının başvuru sahibi olduğu program ile bölge illerimizde mesleki eğitim altyapısının ve tanınırlığının artırılması amacıyla kullandırtmayı hedefliyoruz.” dedi.
1.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
LAZERLİ TEDAVİ DÖNEMİ BAŞLADI
LAZERLİ TEDAVİ DÖNEMİ BAŞLADI
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Kurt, lazer cihazının hizmet vermeye başladığını belirterek, “Birçok tedaviyi lazer cihazıyla yapabilmemiz Sivas için çok büyük bir kazançtır” dedi.
28.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
“BUGÜN GİT, YARIN GEL DEDİLER”
“BUGÜN GİT, YARIN GEL DEDİLER”
Emekli öğretmen Mustafa Türkay Erdoğan, şehre dair görüşlerini aktarmak için Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile görüşmek istediğini, ancak görüştürülmediğini belirterek, “Bugün git, yarın gel dediler. Bir türlü görüştürmediler, ‘Ben değil, biz anlayışı bu mu?”diye dert yandı.
27.9.2019 01:04:00
GÜNDEM
AFET SONRASI BARINMA ALANLARI BELİRLENECEK
AFET SONRASI BARINMA ALANLARI BELİRLENECEK
Cumhuriyet Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü Fotogrametri Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tarık Türk, geliştirdikleri yazılım ile doğal afet sonrası, insanların barınma ihtiyacını karşılayacak en uygun alanların otomatik olarak belirleneceğini söyledi.
23.9.2019 01:02:00
GÜNDEM
KANSER KONGRESİ BAŞLADI - video
KANSER KONGRESİ BAŞLADI - video
Cumhuriyet Üniversitesi öncülüğünde günümüzün en yaygın sağlık sorunlarından birisi olan kansere çözüm üretmek amacıyla “1. Uluslararası Kanser Günleri” başladı. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven başkanlığında başlatılan Kanser Günleri, ülkemizin sağlık alanında yapacağı çalışmalara katkı sağlayacak ve araştırmacılar için bilgi, birikim, deneyim sunarken, yeni teknolojilerin takibi konusunda da geniş bir saha oluşturmayı hedefliyor.
21.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
OKUL MÜDÜRLERİ MERCEK ALTINDA
OKUL MÜDÜRLERİ MERCEK ALTINDA
Vali Salih Ayhan, İlimizin LGS sıralamasının açıklanmasının akabinde derhal bir çalışma başlattıklarını belirterek, 84 müdürü hakkında inceleme başlattıklarını ve 40´a yakın okul müdürünü de görevden aldıklarını ifade etti. Vali Ayhan, “Okul müdürü nitelikli, ufku geniş, vizyon sahibi ise öğretmenlerle omuz omuza veriyorsa okul başarılıdır. Akvsi halde başarı gelmez. Eğitimde önümüdeki yıllarda çok iyi noktaya geleceğiz. Bunu birebir takip ediyorum. Ben eğitimin içinden gelen birisi olarak bu işi başaracağız” dedi.
18.9.2019 01:05:00
GÜNDEM
"HASTANE MALZEME ALAMIYOR"
"HASTANE MALZEME ALAMIYOR"
Numune Hastanesi´ndeki Onkoloji Servisi´nin kapatılmasına tepki gösteren CHP Milletvekili Ulaş Karasu, hastane yönetiminin borçlardan dolayı malzeme alımı yapamadığını da ifade etti. Karasu, tedavi gören bir hastanın, hastane yönetiminden, “Borcumuz nedeniyle tedarikçi bize malzeme temin etmiyor. Bu nedenle ameliyatınızı şehir dışındaki bir hastanede yaptırmanız gerekiyor” cevabını aldığını ve bunun üzerine şehir dışında bir hastaneye sevk edildiğini kaydetti.
18.9.2019 01:03:00
GÜNDEM
100 YIL ÖNCE SİVAS´TA SÖZ VERDİK YA İSTİKLAL YA ÖLÜM
100 YIL ÖNCE SİVAS´TA SÖZ VERDİK YA İSTİKLAL YA ÖLÜM
Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Baro Başkanlığı´nın ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Hukuk Kurultayı Sempozyumu´nda konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu, “Vatan milli sınırlar içinde bir bütündür, bölünemez´ sözlerini yürekten tekrar etmemiz lazım. Bu vatanı bugün bölmek isteyenler var mı? Var. Bugün bu vatanı bölmek isteyenler başarabilecekler mi? Asla başaramayacaklar. Çünkü biz Sivas´ta bir söz verdik, ‘Ya istiklal, ya ölüm´ Bunu dedikten sonra bir tek sözüm var; Ne Mutlu Türk´üm diyene” dedi.
15.9.2019 01:05:00
GÜNDEM
YAPILACAK HER İŞTEN SORUMLUYUZ
YAPILACAK HER İŞTEN SORUMLUYUZ
TSO Başkanı Mustafa Eken, Eylül ayı Meclis toplantısında söz alarak önemli mesajlar verdi. 69 Meclis üyesinin seçilerek göreve geldiğini belirten Başkan Eken, “69 Meclis üyesiyiz ve bizleri üyeler seçti. 69 meclis üyesi Sivas´ta yapılacak her işten sorumluyuz. Hepimizin vebali var. Görmüş olduğunuz eksiklikleri buraya getirmezseniz, yapılan güzelliklerin arkasında durmazsanız vebali var. Boş işleri bırakıp icraat yapmamız gerekiyor. Üyelerimizin Sivas´ın sorun ve sıkıntıları için çalışmamız gerekiyor” dedi.
15.9.2019 01:03:00
GÜNDEM
BARINMA ALANLARI OTOMATİK BELİRLENECEK
BARINMA ALANLARI OTOMATİK BELİRLENECEK
Cumhuriyet Üniversitesinde bir akademisyen, yüksek lisans öğrencisiyle tez çalışması kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemleri´ni kullanarak doğal afet sonrası barınılacak alanların otomatik olarak belirlenmesi amacıyla yazılım geliştirdi.
15.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
ETKİNLİKLER AMACINA ULAŞTI
ETKİNLİKLER AMACINA ULAŞTI
SESOB Başakın Beşir Köksal, 4 Eylül Sivas Kongresi´nin 100. Yıl dönümü nedeniyle yapılan etkinliklerin amacına ulaştığını belirterek, “Sivaslılara yakışır kutlamalar yapıldı. Valilik ve Belediye öncülüğünde 100. Yılı etkinlikleri kapsamında sosyal ve kültürel faaliyetlere, halk konserlerine, kitap fuarına, sergi, panel, konferans, lazer animasyon, Türk Yıldızları gösterisi ve değişik etkinlikler yapılarak dolu dolu bir 100. Yıl programları tertip edildi” dedi.
12.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
BESLENMEBAŞARIYI ETKİLER - video
BESLENMEBAŞARIYI ETKİLER - video
Çocukların beslenme düzenleriyle ilgili bilgi veren Diyetisyen Ali Kemal Çiftçi, sağlıklı beslenmenin okul başarısında çok önemli olduğunu belirterek, “Beslenmenin dikkat süresini ve algılamayı etkilemesi çocukluktaki en önemli problemlerden biridir. Ayrıca yetersiz beslenme ile bağışıklık sistemi güçsüz kalacağı için de çocuklarımız hastalıklara karşı daha dirençsiz olacaktır” dedi.
10.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
SİZLERDEN ÇOK ŞEY BEKLİYORUZ
SİZLERDEN ÇOK ŞEY BEKLİYORUZ
Yeni eğitim öğretim dönemi ile ilgili bir mesaj yayımlayan Vali Salih Ayhan, Mustafa Kemal Atatürk´ün ‘Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz´ sözlerini hatırlatarak, yeni döneminin başarılı geçmesi temennisinde bulundu.
9.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
ÇOCUKLARDA OKUL KORKUSUNA DİKKAT
ÇOCUKLARDA OKUL KORKUSUNA DİKKAT
Okula yeni başlayan çocuklarda yaşanan ‘okul korkusu´ hakkında bilgi veren Numune Hastanesi Çocuk Gelişim Uzmanı Yıldız Karakaya Güneştepe, “Aileler, önce çocuğa kaygı ve endişelerini sormalı, onu dinledikten sonra korkularının normal olduğunu, sadece onun değil her çocuğun bu tür kaygılar yaşayabileceğini anlatıp, çocuğu okula gitmesi için cesaretlendirmelidirler. Çocuklar, ‘okuldayım, korkunç bir yerde değilim. Ailem de beni yalnız bırakmıyor´ diye hissetmelidir” dedi.
7.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
BU VATAN ASLA PARÇALANAMAZ - video
BU VATAN ASLA PARÇALANAMAZ - video
Şehrimize gelen ve Sivas Kongresi´nin 100.yılı nedeniyle tarihi kongre binası önünde halka hitabeden Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bir asır sonra bir kez daha tekrarlıyoruz ki, manda ve himaye asla kabul edilemez. Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür. Vatanımız, bayrağımız, devletimiz, milletimiz, istiklalimiz namusumuzdur, şerefemizdir. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırdık, yine kıracağız."Bu vatan asla parçalanamaz. Göğsümüzü siper edip her tuzağı bozacağız. Ya olacağız, ya öleceğiz” dedi.
5.9.2019 01:06:00
GÜNDEM
MÜJDE BEKLİYORUZ - video
MÜJDE BEKLİYORUZ - video
Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 4 Eylül kutlama programı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ilimizdeki programları hakkında bilgi verdi. Sivas halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı en iyi şekilde bağrına basacağını belirten Vali Ayhan, “Cumhurbaşkanımız kongremizin 100. yılı münasebetiyle Sivas´a geliyor. Tüm halkımız coşkuyla Sayın Cumhurbaşkanımızı bağrına basacak. Kongre heyecanımızı hep beraber yaşayacağız. Cumhurbaşkanımız her gelişinde güzel müjdeler verdi. İnşallah yine güzel müjdeler verecek” dedi.
2.9.2019 01:05:00
GÜNDEM
HEM BAYRAM HEM 18. YIL KUTLAMASI
HEM BAYRAM HEM 18. YIL KUTLAMASI
AK Parti Teşkilatı ve Belediye tarafından düzenlenen bayramlaşma programında AK Parti´nin kuruluşunun 18. yılı nedeniyle de pasta kesildi. AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, tüm İslam Aleminin bayramını tebrik ederek, “18. yılını geride bırakan AK Parti, kurulduğu günden bu güne kendisini millete adamış ak kadrolarıyla ülkemizde hayal bile edilemeyen yeniliklere ve reformlara imzalar atmıştır” dedi.
16.8.2019 01:02:00
GÜNDEM
EMZİRMEYE İZİN VER! - VİDEO
EMZİRMEYE İZİN VER! - VİDEO
Cumhurilet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilüfer Tuğut, “Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Dünya Sağlık Örgütü bu yıl, “Anne ve babayı güçlendir. Emzirmeye izin ver” sloganıyla işverenleri ve kuruluşları emzirmeye destek olmaya davet ediyor” dedi.
8.8.2019 01:01:00
SAĞLIK
ORAN´DAN 60 MİLYON
ORAN´DAN 60 MİLYON
Orta Anadolu Kalkanma Ajansı Ağustos ayı toplantısı Vali Salih Ayhan Başkanlığında yapıldı. “Cazibe Merkezleri Destekleme Programı” kapsamında Sivas için “Kale Projesi” ve “Hamidiye Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi” projesinin sözleşmeleri imzalandığını ve uygulamalarının devam ettiğini söyleyen Vali Ayhan, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve ORAN olarak Bölgemize toplamda 60 Milyon TL´ye yakın bir destek sağlanmış olacak” dedi.
5.8.2019 01:02:00
GÜNDEM
“SİVAS´A LAF SÖYLEMEK TARİHİMİZE İHANETTİR”
“SİVAS´A LAF SÖYLEMEK TARİHİMİZE İHANETTİR”
Aslen Sivaslı olan MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer´in kullandığı sözlere tepki göstererek, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün Ankara dışında en çok kaldığı şehir olan memleketim Sivas´ı küçümsemek kimsenin haddi değildir. Sivas´a laf söylemek tarihimize ihanettir, Sivaslıya ihanettir” dedi.
1.8.2019 01:01:00
GÜNDEM
ENGELSİZ ÜNİVERSİTE - video
ENGELSİZ ÜNİVERSİTE - video
TANAP tarafından Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi´ne görme engellilere yönelik 4 bilgisayar verildi. Engelsiz bir üniversite olma yolunda önemli mesafeler alındığını söyleyerek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “CENGEL tarafından engellilere yönelik yapılan çalışmalara bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
31.7.2019 01:01:00
GÜNDEM
ÇİN MALI BIÇAK ALMAYIN
ÇİN MALI BIÇAK ALMAYIN
Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle bıçak imalatı yapan esnafları ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Kurban´da kalitesiz ve ucuz bıçakların tercih edilmemesi konusunda tavsiyelerde bulunan SESOB Başkanı Köksal, “Çin malı bıçaklardan uzak durun” dedi.
29.7.2019 01:10:00
GÜNDEM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İyilere dost olki; kötülerden emin olursun.

HZ.OSMAN (R.A)
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805