Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
30 BÜYÜK DEPREMDE 100 BİN İNSAN ÖLDÜ - VİDEO
30 BÜYÜK DEPREMDE 100 BİN İNSAN ÖLDÜ - VİDEO
İnşaat Mühendisleri Odası Sivas Temsilciliği Şube Yardımcısı Kerim Balkan, 17 Ağustos Depreminin 20. yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. 17 Ağustos´ta Marmara Bölgesinde yaşanan depremi unutmadıklarını belirterek uyarılarda bulunan Balkan, “Türkiye bir deprem ülkesidir. Topraklarının ve nüfusunun büyük bir bölümü deprem tehlikesi altındadır. Türkiye topraklarında 1900´lü yılların başından günümüze otuza yakın büyük ölçekli deprem meydana gelmiş ve resmi kayıtlara göre 100 bin civarında insan hayatını kaybetmiştir” dedi.
17.8.2019 01:04:00
GÜNDEM
EMZİRMEYE İZİN VER! - VİDEO
EMZİRMEYE İZİN VER! - VİDEO
Cumhurilet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hemşireliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilüfer Tuğut, “Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Dünya Sağlık Örgütü bu yıl, “Anne ve babayı güçlendir. Emzirmeye izin ver” sloganıyla işverenleri ve kuruluşları emzirmeye destek olmaya davet ediyor” dedi.
8.8.2019 01:01:00
SAĞLIK
TEKSTİLDE MÜJDE BEKLİYORUZ - video
TEKSTİLDE MÜJDE BEKLİYORUZ - video
Ticaret ve Sanayi Odası tarafından iş dünyasına yönelik ‘Teşvik Yasası ve Yeni Uygulamalar´ konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Vali Salih Ayhan, “Tekstille ilgili karar açıklandığı takdirde Sivas´ta bir anda en az 1000 kişi istihdam edilecek yatırım hazırda bekliyor. Neticelendiği takdirde Sivas cazip hale gelecek. En geç 1 ay içerisinde Sivas´a güzel haberler gelecek” dedi.
5.8.2019 01:05:00
GÜNDEM
KIŞLIK YULAFTA HASAT ZAMANI
KIŞLIK YULAFTA HASAT ZAMANI
Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, kışlık yulaf demonstrasyon alanında hasat çalışmalarını yerinde inceledi. Yıldız, “Üretici ve tüketici memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak, Türkiye´yi bölgesinde lider, Dünyada küresel aktör haline getirmek vizyonu ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi.
3.8.2019 01:01:00
GÜNDEM
TUNÇ SOYER´E ‘SİVAS´ TEPKİSİ
TUNÇ SOYER´E ‘SİVAS´ TEPKİSİ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer´in ‘Sivas´ benzetmesi sosyal medyada gündem oldu. Soyer, İzmir´in turizm potansiyelinden bahsederken, “Sanki Sivas´ta yaşıyoruz” ifadelerini kullanınca sosyal medyadan Soyer´e tepki yaptı. Soyer ise yoğun tepkiler üzerine bir açıklama yaparak, “Yanlış anlaşıldım” dedi.
30.7.2019 01:05:00
GÜNDEM
ALGI VAR ÇOK KÖTÜ DEĞİL
ALGI VAR ÇOK KÖTÜ DEĞİL
Milli Eğitim Bakanlığı´nın LGS´de doğru cevap sayısına göre yaptığı analizde Sivas´ın 59.sırada yer almasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “Bunu kamuoyuna izah etmemiz lazım, bazı yanlış değerlendirmeler var ve algı var, bizde sınava katılmayanların oranı yüzde 8´dir. Eğer biz sınava katılmayan oranını yüzde 30´lara çekseydik 59´larda değil çok daha ilerlerde olabilirdik. Akademik sıralamamız çok kötü değil ama daha iyi olması için iyi tohum ektik, iyi mücadele ediyoruz. İyi bir kadro var, gayret gösteriyoruz, kendi içimizdeki İrlandalılar var ya onları da ikna edebilirsek iyi bir noktaya geleceğiz. Bir söz vardır; yol ikna edilmişlerle değil, inanmışlarla yürünür. Bundan sonra ruh vereceğiz, heyecan vereceğiz, biz inandık, iddia ediyorum Sivas eğitimde Türkiye´nin ilk 10 ili arasında yer alacak” dedi.
26.7.2019 01:25:00
GÜNDEM
24´DEN 19.75´E İNDİ
24´DEN 19.75´E İNDİ
Piyasaların bir süreden beri beklediği faiz indirimine Merkez Bankası kapı araladı. Dün toplanan Para Politika Kurulu yüzde 24 olan politika faizini, beklentilerin de üzerinde radikal bir kararla 19.75´e indirdi.
26.7.2019 01:21:00
GÜNDEM
2 NOKTA KALKTI 1´İ DEVAM
2 NOKTA KALKTI 1´İ DEVAM
Bazı tartışmalara neden olan ve şehirde olağanüstü hal varmış gibi görüntü veren Ankara ve Kayseri yolundaki emniyet uygulama noktaları İl Güvenlik Kurulu kararıyla kaldırıldı. Vali Salih Ayhan,” Gelen talepler üzerine 2 noktayı kaldırdık ama güvenlik tedbirimiz devam ediyor. Erzincan yolundaki uygulama noktasını şimdilik kaldırma gibi bir düşüncemiz yoktur. Özellikle doğudan gelen araçların denetimi ve takibi bizim içim çok önemli” dedi.
26.7.2019 01:21:00
GÜNDEM
CHP´Lİ KARASU´DAN KANUN TEKLİFİ
CHP´Lİ KARASU´DAN KANUN TEKLİFİ
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, özel şirketlere ve sulama birliklerine elektrik borcu olan çiftçilerin tarım desteğinden faydalanabilmesi için kanun teklifi verdi. Karasu, kanun teklifinin gerekçe bölümünde “Özellikle döviz kurunda yaşanan artış nedeniyle maliyeti bir kat daha artan tarımsal ürün ithalatının minimum düzeye indirilmesi için çiftçilerimizin desteklenmesi büyük önem taşımaktadır” dedi.
22.7.2019 07:30:00
SİYASET
EDEBİYAT VE SANAT BU RESTORANDA BULUŞTU
EDEBİYAT VE SANAT BU RESTORANDA BULUŞTU
Sivas´ta bir süre önce hizmete giren restoran, kitap ve sanatseverleri buluşturuyor. Masalarına dünya ve Türkiye´nin yakından tanıdığı yazar ve düşünürlerin isimlerinin verildiği restoranda, kitapsever müşteriler için de kitaplık bulunuyor. Restoran sahibi Halit Şirkan Hatay, "Müşterilerin sadece cisimlerini değil, ruh ve zihinlerini de besliyoruz" dedi.
20.7.2019 07:00:00
GÜNDEM
HESABI KİM VERECEK ?
HESABI KİM VERECEK ?
CHP Milletvekili Ulaş Karasu mecliste yaptığı konuşmada “Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen Vali´nin yıktığı eski Numune Hastanesi ile sit alanı olmasına karşın eski mühimmatların patlatıldığı tarihi hitit Arslantaş ören yeri mahvedildi, bunun hesabını kim nasıl verecek?”diye sordu.
13.7.2019 07:40:00
SİYASET
GENÇ ŞAİR VE YAZAR ADAYLARINA ÜNİVERSİTEYİ ANLATTI
GENÇ ŞAİR VE YAZAR ADAYLARINA ÜNİVERSİTEYİ ANLATTI
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, çeşitli üniversitelerinden gelen genç şair ve yazar adayı öğrencilere üniversiteyi anlattı.
9.7.2019 07:15:00
GÜNDEM
11.300 HANEYE ‘DERT ETME BİZ VARIZ´ ZİYARETİ
11.300 HANEYE ‘DERT ETME BİZ VARIZ´ ZİYARETİ
Vali Salih Ayhan´ın talimatı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde kurulan ekiplerle son 3,5 ayda 11 bin 300 haneye “Dert Etme Biz Varız” projesi kapsamında ziyaretler yapıldı, sorunlar ve talepler dinlendi, çözümler üretilmeye çalışıldı.
8.7.2019 07:25:00
GÜNDEM
YAZ KUR´AN KURSU İÇİN PROTOKOL - video
YAZ KUR´AN KURSU İÇİN PROTOKOL - video
Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi (CENGEL) öncülüğünde kurumlar arası görme engellilere yönelik Yaz Kur´an Kursu ve Braille Alfabesi Kursu için protokol imzalandı.
4.7.2019 07:40:00
GÜNDEM
“ALPER´DEN ÜMİDİMİZ YOK”
“ALPER´DEN ÜMİDİMİZ YOK”
Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe´li Alper Potuk´u takımda görmek istediğini ancak ümitlerinin azaldığını söyledi. Çalımbay; “Alper Potuk benim istediğim bir futbolcu. Oda doğal olarak Fenerbahçe´yi bekliyor ve orada oynamak istiyor. O yüzden Alper´den şuanda ümidimiz yok” dedi.
29.6.2019 07:19:29
SPOR
“KÖTÜ GİDİŞAT SORGULANMALI”
“KÖTÜ GİDİŞAT SORGULANMALI”
Eğitim-öğretim döneminin tamamlanmasının ardından bir değerlendirme yapan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, “2018 LGS´de 81 il arasında 38.sırada yer alan Sivas, 2019 LGS de niçin 21 sıra birden gerileyerek 59. sırada yer aldı. Son yıllarda eğitim alanında en fazla kamu yatırımı alan 1. İl Sivas olurken eğitim alanındaki ilimizdeki bu kötü gidişatın sorgulanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.
28.6.2019 07:46:46
EĞİTİM
TSO´nun İŞİ SOLUCAN MI?
TSO´nun İŞİ SOLUCAN MI?
Ticaret Odası´nın eski başkan vekili de olan meclis üyesi Zeki Özdemir, bir yıldan bu yana işbaşında bulunan yönetimin proje yerine laf ürettiğini ileri sürerek “Sivas iş dünyasının sorunlarına somut çözümler sunan bir yönetim iradesi maalesef ortaya konamamıştır” dedi. “ TSO´nun işi şirket kurup solucan üretmek midir?” diye sordu.
21.6.2019 07:52:07
GÜNDEM
“EN AZ 12 TRANSFER ŞART”
“EN AZ 12 TRANSFER ŞART”
Sivasspor´un tecrübeli çalıştırıcısı Rıza Çalımbay, en az 12 futbolcu alacaklarını söyledi. Çalımbay; “Takımımıza bakınca 9-10 tane oyuncumuz kaldı. Net kadromuzun 24-25 olması gerekiyor en az. Baktığımız zaman mecburen en az 12 tane transfer yapmak şart” dedi.
21.6.2019 07:14:29
SPOR
TARIMDA GÜVENİLİR LİMAN OLACAĞIZ
TARIMDA GÜVENİLİR LİMAN OLACAĞIZ
Yeni kurulan tarım şirketi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “Tarımda köylünün ve çiftçinin güvenilir bir liman olmak istiyoruz. Köylünün ihtiyacını gidereceğiz. Onun sütünü alacağız. Sözleşmeli besicilik yapacak. Yani sahayı domine etmiş oluyoruz. Sahanın kullanılmasını sağlıyoruz bu mantıkla yani yeni dönemde kesinlikle üretim odaklı bir ilin ekonomisine katkı sağlayacak adımlar atmalıyız” dedi.
18.6.2019 07:45:56
GÜNDEM
GAZETECİLERDEN TBMM´YE ZİYARET
GAZETECİLERDEN TBMM´YE ZİYARET
Mayıs ayı sonunda açıklanan Yargı Reformu paketinde resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının, yaygın/yerel gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kalkmasının öngörülmesi nedeniyle, Basın İlan Kurumu Genel Kurul ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ve Genel Kurul Üyesi Şevket Erzen ile Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir Ankara´da çeşitli ziyaretlerde bulundu.
15.6.2019 07:50:00
GÜNDEM
“İNSANLIĞA HİZMET EDİYORUZ” video
“İNSANLIĞA HİZMET EDİYORUZ” video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen Kanser Çalıştay´ında konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Hocalarımız araştırma yapsınlar, biz destekçisiyiz. Kanser hepinizin bildiği gibi dünyada ikinci derecede ölüm vakalarının yaşandığı bir hastalık. Üniversite olarak bu konuda bir şeyler yapabilirsek kendimizi mutlu hissederiz. İnsanlara hizmet ediyoruz, insanlığa hizmet ediyoruz. İnsanlığa hizmet edenlerde saygı görecek insanlardır” dedi.
7.5.2019 07:47:05
GÜNDEM
“ÖNEMLİ GÖREV ÜSTLENİYORLAR”--Video
“ÖNEMLİ GÖREV ÜSTLENİYORLAR”--Video
“6. Ortopedi ve Travmatoloji Hemşireliği Sempozyumu”nda konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan “Hemşirelik bizim en önemli konularımızdan bir tanesi. Sağlığın korunması ve hastanın bakımı ile ilgili çok önemli görevleri üstleniyorlar” dedi.
6.5.2019 07:00:00
SAĞLIK
300 PROJEYE 5 MİLYON DESTEK--Video
300 PROJEYE 5 MİLYON DESTEK--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen “Finansman Destek Türleri” konulu panelde konuşan CÜBAP Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Önder Gürsoy, “Yılda 5 milyon TL desteği ortalama 300 projeye sağlamaktayız. Şu an mevcut devam eden 435 projeye 13 milyon TL proje desteği sağlanmaktadır” dedi.
30.4.2019 07:00:00
EĞİTİM
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
KARAMOLLAOĞLU: “ÖZGÜL AĞIRLIĞI EN YÜKSEK PARTİYİZ”
Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, yerel seçimlerde arzu ettikleri oranda oy alamamalarına rağmen, ´bugün özgül ağırlığı en yüksek partiyiz”dedi.
29.4.2019 07:00:00
SİYASET
BEŞİKTAŞ´TAN ÖRNEK DAVRANIŞ -video
BEŞİKTAŞ´TAN ÖRNEK DAVRANIŞ -video
Beşiktaş´ın başlattığı ‘Engelleri Birlikte Aşalım´ projesi kapsamında ilimizde, Beşiktaş Kulübü ile Sivas Beşiktaşlılar Derneği tarafından Şefik Güngör Özel Eğitim Uygulama Okulundaki özel öğrencilere forma dağıtımı gerçekleştirildi. Beşiktaşlılar bu programla örnek bir davranışa imza atmış oldu.
24.4.2019 07:33:59
SPOR
KÜLTÜR ve TURİZM İÇİN 50 PROJE
KÜLTÜR ve TURİZM İÇİN 50 PROJE
Vali Salih Ayhan, Turizm Haftası kutlama programında ‘Kültür ve Turizm Sivas´ Projesini açıkladı. Bu kapsamda 50 adet proje hazırlandığını belirten Vali Ayhan, “Çok küçük dokunuşlarla çok büyük neticeler alacağız. Sadece sektörü domine ederek, Sivas´ın iyi bir noktaya geleceğini düşünüyoruz. Elimizdeki mevcut müzeleri daha işlevsel hale getireceğiz. Tematik müzeler kuracağız. Bu şekilde müze denince ilk akla gelen il Sivas olacak” dedi.
16.4.2019 07:52:56
GÜNDEM
TARIMDA MİLLİ POLİTİKA UYGULANSIN
TARIMDA MİLLİ POLİTİKA UYGULANSIN
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, yerel seçimlerde göreve seçilen tüm Belediye Başkanlarına başarılar dileyerek, “Seçimlerin sonuçları milli ekonomi ve milli tarım başta olmak üzere üreten bir Türkiye olmak zorunda olduğumuzu göstermiştir. Artık seçimlerimiz geride kaldı artık o kutuplaşmalar bitsin bir an önce üretime geçmeliyiz” dedi.
6.4.2019 07:50:00
GÜNDEM
2.100 ÇİFTÇİYE TOHUM DAĞITIMI
2.100 ÇİFTÇİYE TOHUM DAĞITIMI
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Üreten Çiftçi Gelişen Sivas´ projesi kapsamında 2.100 çiftçiye tohum dağıtım töreni yapıldı. Merkez ve 16 ilçede yem bitkileri üretim alanlarının genişletilmesi ve üretim maliyetlerinin düşürülmesinin hedeflendiği proje ile çiftçilere korunga, adi fiğ, silajlık mısır ve yonca tohumu dağıtıldı.
1.4.2019 07:37:07
YAŞAM
TARIMA İVME KAZANDIRMALIYIZ - video
TARIMA İVME KAZANDIRMALIYIZ - video
Vali Salih Ayhan, 1. Buğday Çalıştayı´nda yaptığı konuşmada tarım potansiyelinin daha da artırılmasına vurgu yaparak, “İlimizdeki tarım potansiyeline bir ivme kazandırmalıyız. Buğday milli bir mahsuldür. İlerleyen dönemlerde değeri çok daha artacaktır. Ürünlerin genetik yapısında bozulmalar var. Bunları muhafaza edeceğiz. Şuan Sivas coğrafyasının bakir ve henüz bozulmamış bir yapısı var. Geleneksel üretim modellerinden çıkıp, modern üretim tekniklerini kullanmalıyız” dedi
26.3.2019 07:59:59
YAŞAM
SEÇİLMİŞ´TEN 35 PROJE
SEÇİLMİŞ´TEN 35 PROJE
Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Melih Seçilmiş,halkın seçimlerde teveccüh göstermesi halinde şehre kazandırmayı planladığı 35 projeyi açıkladı. Seçilmiş, hazırladıkları projelerde ihtiyaç, yapılabilirlik, işletme verimliliği ile finansman gibi temel prensipler üzerinde durduklarını söyledi
23.3.2019 07:58:25
SİYASET
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İki kişiyi aşan, bir başkasına da söylenen her sır, yayılır.

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7982
EURO
6.4267