Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
DİYANET-SEN´DEN İSTİŞARE TOPLANTISI
DİYANET-SEN´DEN İSTİŞARE TOPLANTISI
Diyanet-Sen Sivas Şubesi tarafından istişare toplantısı gerçekleştirildi. Öğretmenevi´nde düzenlenen toplantıda konuşan Şube Başkanı Vahit Yiğiter, üyelere teşekkür ederek, “Sizden aldığımız güçle hizmete devam ediyoruz” dedi.
5.11.2019 01:00:00
GÜNDEM
SİVAS HALISI UNUTULMAYACAK
SİVAS HALISI UNUTULMAYACAK
Köy temaslarını sürdüren Vali Salih Ayhan, Yıldız Beldesinde ‘Sivas Halısı ve Kilimi Dokuma Atölyesi´nin açılışını yaptı. Halı atölyelerinin yaygınlaşacağını belirten Vali Ayhan, “Sivas´ın ilmeği ile meşhur halısının, motifleri ile göz dolduran kiliminin unutulmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz, Halk Eğitim Merkezi ile atölyelerimizi kuracağız. Kadınlarımız, yeteneğini ve hayallerini işleyecek” dedi.
4.11.2019 01:04:00
GÜNDEM
HASTAOĞLU´NDAN ET VE MARİNASYON DERSİ - video
HASTAOĞLU´NDAN ET VE MARİNASYON DERSİ - video
Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir Hastaoğlu, Cumhuriyet Üniversitesi Gastronomi bölümü öğrencilerine uygulamalı olarak kuzu eti tanıtım ve marinasyon eğitimi verdi. Başkan Hastaoğlu, öğrencilere kuzu etinin özellikleri, önemi, sınıflandırılması, parçalanması ve kuzu etinden yapılan yemekler hakkında bilgi verdi.
4.11.2019 01:01:00
GÜNDEM
MECLİSTE HAİNLİKLERE FIRSAT VERİLİYOR
MECLİSTE HAİNLİKLERE FIRSAT VERİLİYOR
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bir dizi açılış ve temaslarda bulunmak üzere ilimize geldi. Parti binasında ülke gündemini değerlendiren Genel Başkan Destici, ABD Temsilciler Meclisi´nin sözde soykırım iddialarıyla ilgili tasarıyı onaylamasına tepki gösterdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde hainliklere fırsat verildiğini ifade eden Destici, “TBMM´de hainliklere fırsat veriliyor. Buna da artık bir son verilmesi lazım. Madem ciddi bir mücadele dönemine girildi o zaman PKK´nın tüm unsurlarıyla mücadele edilmesi lazım” dedi.
2.11.2019 01:04:00
GÜNDEM
MEMNUN OLDUK
MEMNUN OLDUK
TSO Başkanı Mustafa Eken, “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak´ın istihdam odaklı kredi paketini açıklaması iş dünyasında memnuniyetle karşılanmıştır. İstihdamın arttırılmasına da katkı sağlayacaktır” dedi.
2.11.2019 01:02:00
GÜNDEM
ORTAOKUL MÜDÜRLERİNİ UYARDI
ORTAOKUL MÜDÜRLERİNİ UYARDI
Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi ve DYK merkezlerinin işleyişine yönelik değerlendirme toplantısı düzenlendi. Yarın yapılacak olan DYK İzleme Sınavı´na değinen Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ortaokul müdürlerini uyararak kurslara katılan öğrencilerin devamlılıklarının takip edilmesini istedi.
2.11.2019 01:00:00
GÜNDEM
DOKTORDAN KAVGA AÇIKLAMASI
DOKTORDAN KAVGA AÇIKLAMASI
Numune Hastanesi acil servisinde önceki gün meydana gelen iki doktor arasındaki kavgayla ilgili dün gazetemizde yayınlanan haber üzerine telefonla arayarak açıklamalarda bulunan Dr. Hakan Şarzep, herhangi bir kavga olmadığını, ifade vermediğini, hastanenin soruşturma açmadığını ve hakkında açılan bir dava bulunmadığını belirterek “Düzeltme hakkımı kullanıyorum” dedi.
2.11.2019 01:00:00
GÜNDEM
KOMİSYON 1,60´a DÜŞTÜ
KOMİSYON 1,60´a DÜŞTÜ
TSO Başkanı Mustafa Eken, Merkez Bankası tarafından yapılan değişiklikle kredi kartında bankalara ödenecek komisyonun 1,6´ya düşürülmesi uygulamasının dün başladığını hatırlatarak, “Küçük işletmelerimizin sırtından bir yük kaldırılmış oldu” dedi.
2.11.2019 01:00:00
GÜNDEM
HARALAR´DA SONA DOĞRU
HARALAR´DA SONA DOĞRU
Sivas – Ankara yolu üzerinde bulunan tarihi haraların restorasyonu yılsonuna kadar tamamlanacak. Bölgede incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “‘Hamidiye Eko Turizm Vadisi´ projesi kapsamında buradaki 11 adet tarihi yapımızın restorasyonu yılsonuna kadar tamamlanacak. Daha sonra iç konsept, teşhir tanzim alanında kültürel, ekonomik, sportif, sosyal ve kültürel anlamda tarihi eserlerimiz hizmet verecek” dedi.
1.11.2019 01:04:00
GÜNDEM
NUMUNE ACİL´DE DOKTOR KAVGASI
NUMUNE ACİL´DE DOKTOR KAVGASI
Numune Hastanesi´nde Göğüs Cerrahi Uzmanı Hakan Ş. ile Acil Tıp Uzmanı Doktor Serkan K. arasında hastanede çıkan tartışma kavgaya dönüştü.
1.11.2019 01:03:00
GÜNDEM
PROJELERDEN HABERİ OLMAYAN ÖĞRETMENLER VAR
PROJELERDEN HABERİ OLMAYAN ÖĞRETMENLER VAR
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlanan İmam Hatip Okulları Yönetici Gelişim Eylem Planı (YÖGEP) projesi kapsamında ilimizde okul idarecilerine yönelik ‘Yönetici Gelişim Programı´ düzenlendi. MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz projelerden haberi olmayan öğretmenlere rastladıklarını söyledi.
1.11.2019 01:00:00
GÜNDEM
ÇOCUKLAR İÇİN GÜZEL BİR İMKÂN
ÇOCUKLAR İÇİN GÜZEL BİR İMKÂN
Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ve diğer protokol eşleri Bilim ve Sanat Merkezi ile Yetenek ve Beceri Merkezini ziyaret etti. Yetenekli öğrencilerin bu merkezlerde kolaylıkla değerlendirileceğini belirterek, “Çocuklarımızın tasarım gücünü ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için güzel bir imkân oluşturulmuş” dedi.
1.11.2019 01:00:00
GÜNDEM
AFETE HAZIRIZ
AFETE HAZIRIZ
İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından yapılan çalışmayla olası afet ve acil durumlar için ilimiz merkez ve ilçelerinde 252 toplanma alanı ve 5 adet geçici barınma alanı belirlendi. Belediye ekipleri tarafından belirlenen alanlara tabelalar yerleştirildi. AFAD İl Müdürü Nazif Ekinci, “Sivas merkezde 135 tane diğer 16 ilçemizde de 117 tane olmak üzere toplam 252 adet toplanma alanı belirlendi. Normalde toplanma alanlarının standardı kişi başına 2 buçuk metrekare düşecek şekilde planlanmıştır. Bizim il genelindeki ortalama yaklaşık 3 buçuk metrekare civarına denk geliyor” dedi.
31.10.2019 01:05:00
GÜNDEM
YILDA 100 TON GÜBRE ÜRETİLECEK - video
YILDA 100 TON GÜBRE ÜRETİLECEK - video
AR-GE çalışmaları tamamlanan Solucan Gübresi Projesi ile ilgili önemli bilgilen veren Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Uğur Tutar, “Önümüzdeki yıl 10 milyon solucana ulaşmayı hedefliyoruz. Yılda 3 kat çoğalan solucanların yılda 100 ton katı solucan gübresi üretim kapasitesine ulaşmış olacağız” dedi.
31.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
TADİLAT ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
TADİLAT ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ
Sivas Gençlik ve Spor Müdürü Erdoğan Tunç, tadilat çalışmaları süren 4 Eylül Spor Salonunda ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü yeni binasında incelemelerde bulundu.
31.10.2019 01:00:00
SPOR
2 TEMEL ATILDI, KALDI 98
2 TEMEL ATILDI, KALDI 98
“100 Üretim ve İstihdam Kapısı” hedefleri doğrultusunda SİVTAŞ bünyesinde Yem Fabrikası ve Süt İşleme Tesislerinin temeli atıldı. Törende konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas için hedeflerimiz var, bu hedeflere ulaşma konusunda çiftçi ve üreticilerimizden destek bekliyoruz. Hepimizin aynı gemide olduğunun bilinciyle hareket edilmesini, eleştirirken aynı zamanda ortaya daha iyisi için öneri konmasını istiyoruz. Hayalimiz olan 100 üretim ve istihdam kapısının 2´sinin temelini atarak bir hayali gerçeğe dönüştürdük. Kaldı 98 tane. Bunun için tüm yatırımcılarımızı Sivas´a davet ediyoruz” dedi.
30.10.2019 01:04:00
GÜNDEM
MÜSİAD HEYETİNDEN GÜRÜN ÇIKARMASI
MÜSİAD HEYETİNDEN GÜRÜN ÇIKARMASI
MÜSİAD Başkanı Salim Eminoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Gürün ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu. Ziyaretlerle ilgili konuşan Başkan Eminoğlu, “Amacımız; ilçelerimizin komşu illerle değil Sivas merkezi ile ticaretlerini artırmak ve ilçelerimiz potansiyellerini belirleyip, ilimizin ticaretine ve sanayisine katkı sağlamaktır. İlçelerimizde yaşanan sıkıntıları da yerinde tespit ederek gerekli mercilere ulaştırmak amacıyla ziyaretlerimizi yapıyoruz” dedi.
30.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
YİĞİDOLAR´DA CUMHURİYET COŞKUSU
YİĞİDOLAR´DA CUMHURİYET COŞKUSU
Sivassporlu futbolcular ve teknik heyet, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı antrenman öncesi büyük bir Türk bayrağı açarak kutladı.
30.10.2019 01:00:00
SPOR
SATRANÇ RÜZGARI ESTİ
SATRANÇ RÜZGARI ESTİ
Sivas´ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle “Cumhuriyet Satranç Turnuvası” düzenlendi. 85 sporcunun katılımı ile yapılan satranç turnuvası sonunda dereceye girenlere madalya verildi.
30.10.2019 01:00:00
SPOR
HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN KOŞUN
HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN KOŞUN
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un eşi Rana Selçuk ve diğer protokol eşleri ilimizdeki eğitim yuvaları ve tarihi mekânlarda temaslarda bulundu. Öğretmen Sadettin Şahin Anaokulu ile Divriği Atatürk Yatılı Bölge Okulunu ziyaret eden Bakan Selçuk´un eşi Rana Selçuk, öğrencilerle yakından ilgilenerek, “Spor yapın, resim çizin, aktivitelerde bulunun. Sevdiğiniz şeyleri yapmaktan vazgeçmeyin. Hayallerinizin peşinden koşun” dedi.
29.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
5 BİN 900 KİŞİYE EVDE BAKIM HİZMETİ
5 BİN 900 KİŞİYE EVDE BAKIM HİZMETİ
İlimizde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 5 bin 900 kişiye evde bakım hizmeti veriliyor. İl Müdürü Harun Tan,” Biz devlet olarak bin 380 lira aylık veriyoruz. Hem kendi annesine babasına bakıyor mutlu bir şekilde kimsenin eline bırakmıyor. İhtiyaçlarını görüyor. Bizde büyük bir yükümlülükten kurtuluyoruz” dedi.
28.10.2019 01:05:00
GÜNDEM
SİVAS DÜNYA ŞEHRİ  OLMA YOLUNDA - video
SİVAS DÜNYA ŞEHRİ OLMA YOLUNDA - video
Sivas´ta kamu kurumları arasında güzel bir uyum olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bakanımız İsmet Yılmaz, bence Sivas´ta bir tarih yazdı. Çünkü ben Sivas´ı izleyen bir arkadaşınızım. Eski geçmişimden dolayı ve sizin döneminizde yapılanlar gerçekten bu halkın unutamayacağı kadar kalıcı izler bıraktı. O yüzden ben Sivas için yeni bir hedef istirham ediyorum. Sivas için artık dünya şehri noktasında bir bakış açısına ihtiyaç var” dedi.
28.10.2019 01:04:00
GÜNDEM
MİLLİ EĞİTİM MASAYA YATIRILDI
MİLLİ EĞİTİM MASAYA YATIRILDI
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve 81 İlin Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla tarihi Kongre Müzesi´nde değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, “Bizim mutat olarak il müdürlerimizle toplantılarımız oluyor ama 100. yıl bizim açımızdan çok önemli. Milli mücadelemizin başladığı bütün ruhuyla, ruhaniyetiyle bu konuyu hissettiğimiz bir mekân olarak Sivas´ta bu binada bulunuyor olmanın ayrı bir değeri var” dedi.
26.10.2019 01:06:00
GÜNDEM
GELECEK NESİLLERİ SİZLER İNŞA EDECEKSİNİZ - video
GELECEK NESİLLERİ SİZLER İNŞA EDECEKSİNİZ - video
Abdüssamed Bal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Düşüneceğiz. Dünyamızı ve ahiretimizi güzelleştirecek hususların neler olduğunu, neler yapmamız gerektiğini düşüneceğiz. Sizler şanlısınız. Elindeki imkânların kadrini kıymetini bilin. Ülkemiz bu hür yaşam standartlarına kolay kavuşmadı. Dert sahibi olun, dertlenin. Gelecek nesilleri inşa edecek olan sizlersiniz” dedi.
26.10.2019 01:03:00
GÜNDEM
ESNAFA ÖZEL AVANTAJ
ESNAFA ÖZEL AVANTAJ
Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Albaraka Türk Katılım Bankası ile işbirliği protokolü imzaladı. SESOB Başkanı Köksal, Albaraka Türk Katılım Bankasının sunmuş olduğu ürün ve hizmetlerden esnaf ve sanatkârların daha uygun şartlarda faydalanmaları için protokol imzaladıklarını belirterek, ürün, hizmet ve avantajlardan esnafların faydalanmalarının kendi menfaatlerine olacağını ifade etti.
26.10.2019 01:02:00
GÜNDEM
“HASTALARIMIZIN GÖRÜŞLERİ ÖNEMLİ” - video
“HASTALARIMIZIN GÖRÜŞLERİ ÖNEMLİ” - video
26 Ekim Hasta Hakları nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde düzenlenen etkinlikte konuşan Başhekim Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, “Hastalarımız bizlere ulaşıp görüş, öneri, istek ve teşekkürlerini ilettikten sonra bizler de bunları dikkate alıp ilgili birim müdürleri ile görüşerek, hasta hakları birimi vasıtasıyla hastalarımıza geri bildirimde bulunuyoruz. Kurum kalitemizi daha iyi artırabilmek adına hastalarımızın her türlü görüş ve önerileri bizim için önem taşıyor” dedi.
26.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
GERİATRİ MERKEZİ TÜRKİYE´DE İLK OLACAK
GERİATRİ MERKEZİ TÜRKİYE´DE İLK OLACAK
Vali Salih Ayhan, yapımında son aşamaya gelinen geriatri merkezinde incelemelerde bulundu. Vali Ayhan,” Türkiye´de ilk ve örnek uygulamalardan biri olacak geriatri servisinde başta yaşlılar ve fizik tedaviye ihtiyaç duyan vatandaşların tedavi görebilecek. Geriatri merkezinde, rutin sağlık hizmetlerinin yanı sıra sosyal devlet anlayışına uygun olarak hizmet verilecek.” dedi.
25.10.2019 01:05:00
GÜNDEM
EĞİTİM CAMİASI SİVAS´TA TOPLANACAK
EĞİTİM CAMİASI SİVAS´TA TOPLANACAK
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün ilimizde olacak. Bakan olarak göreve başladıktan sonra ilk kez ilimize gelecek olan Bakan Selçuk çeşitli ziyaretlerde bulunup açılışlara katılacak. İlimizin eğitimdeki son durumu hakkında, Vali Salih Ayhan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Bakan Selçuk´a bilgiler verilecek. Ayrıca yapımı tamamlanan Bilim ve Sanat Merkezi ile Yetenek ve Beceri Merkezi´nin açılışı gerçekleştirilecek.
25.10.2019 01:04:00
GÜNDEM
63 ŞÜPHELİ YAKALANDI
63 ŞÜPHELİ YAKALANDI
İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 8-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlarda yakalanan 63 kişi hakkında adli işlem yapıldı.
25.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
DERSTE ÖĞRENDİKLERİNİ PRATİĞE DÖNÜŞTÜRECEKLER
DERSTE ÖĞRENDİKLERİNİ PRATİĞE DÖNÜŞTÜRECEKLER
Cumhuriyet Üniversitesi ile VERA Kamuoyu ve Piyasa Araştırma Hizmetleri Ltd. Şti. arasında Cumhuriyet Meslek Yüksekokulu Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü Çağrı Merkezi Hizmetleri programı öğrencilerine yönelik iş birliği protokolü imzaladı.
24.10.2019 01:02:00
GÜNDEM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7573
EURO
6.3395