Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
OKUL MÜDÜRLERİ SAHADA OLACAK
OKUL MÜDÜRLERİ SAHADA OLACAK
Altınyayla ve Ulaş ilçelerinde temaslarda bulunan Vali Salih Ayhan, okul müdürleri ile bir araya geldi. Vali Ayhan, “Bir okulun başarılı olması için o okul müdürünün çalışkan olması gerekiyor. Okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize çocuklarımızı emanet ediyoruz. Bu milletin fertlerini iyi bir şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Okul müdürleri sahada olacak, velileri kendi sistemine katacak ve yenilikleri takip edecek” dedi.
7.10.2019 01:01:00
GÜNDEM
MİNİKLERDEN HAYVAN HASTANESİNE ZİYARET - video
MİNİKLERDEN HAYVAN HASTANESİNE ZİYARET - video
Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dünya Hayvan Hakları Koruma günü nedeniyle farkındalık oluşturmak için düzenlediği etkinlik büyük ilgi gördü.
7.10.2019 01:00:00
GÜNDEM
PROTOKOL SPORA BAŞLADI!
PROTOKOL SPORA BAŞLADI!
Sivas il protokolü “Spor İçin Sağlık, Sağlık İçin Spor” programları kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi´nde spor yapmaya başladı. Yürüyüş ve yüzme yaparak güne başlayan il protokolünün her hafta 1 gün spor yapacağı öğrenildi.
7.10.2019 01:00:00
SPOR
SANAYİ GELİŞİRSE ŞEHİR GELİŞİR
SANAYİ GELİŞİRSE ŞEHİR GELİŞİR
TSO Başkanı Mustafa Eken Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen ‘Üniversite ve Sivas´ tanıtım günleri programına katıldı. İlimizin ekonomisi ve iş hayatına yönelik önemli tespitlerde bulunan Başkan Eken, “Sanayi gelişirse şehir her anlamda gelişir, sanayi gelişirse, tarım gelişirse, turizm gelişirse Sivas gelişecek ve büyüyecek. Öğrenci sayımızda 60 binleri bulacak. Tanıtım konusunda da eksikleri giderdiğimizde gerçekten marka kent olacağız” dedi.
5.10.2019 01:05:00
GÜNDEM
“VAR´I KALDIRSINLAR”
“VAR´I KALDIRSINLAR”
Demir Grup Sivasspor´un tecrübeli Teknik Direktörü Rıza Çalımbay son haftalarda yaşadıkları hakem hatalarına tepki gösterdi. Çalımbay, “Hakemler, VAR´a rağmen hata yapıyorlar, herkesin kaderi ile oynuyorlar. VAR´ı kullanamıyorlarsa o zaman kaldırsınlar. Kaybettiğimiz bu puanları belki çok ihtiyacımız olacak” dedi.
3.10.2019 01:00:00
SPOR
“SİZLERİN EMRİNDEYİZ”
“SİZLERİN EMRİNDEYİZ”
Huzurevi sakinleriyle 1 Ekim Yaşlılar Günü nedeniyle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Devletimiz; imkânlarıyla, kabiliyetiyle her kesime büyük hizmetler sunuyor. Bu durum devletimizin ne kadar güçlü olduğunu göstermektedir. Sizlerin duası bizler için çok önemli. En büyük manevi sigortamız sizlerin duasıdır. Milletine hizmet eden bir devlet geleneği yapımız var. Devletin temsilcileri olarak sizlerin emrindeyiz” dedi.
2.10.2019 01:05:00
GÜNDEM
TEMELİ YILSONUNDA ATILACAK
TEMELİ YILSONUNDA ATILACAK
Cumhuriyet Üniversitesi´ne yapılacak olan 500 milyon lira maliyetli ve 1071 yatak kapasiteli hastanenin temelinin yılsonuna kadar atılması hedefleniyor. Tek ve iki kişilik odalardan oluşacak hastanenin 3 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Hastanenin temelini hava şartları uygun olursa yıl sonu atmayı düşünüyoruz. Yoksa 2020´nin başında inşaat sezonunda temeli atılacak. Bizim istediğimiz kısa sürede bitmesi, hastane 1071 yataklı olacak. 5 veya 6 katlı bir hastane düşünüyoruz. Yatay mimariye uygun olarak inşa edilecek olan hastane örnek hastanelerden biri olacak” dedi.
30.9.2019 01:05:00
GÜNDEM
GÜVENLİ TRAFİK İÇİN EĞİTİM ŞART
GÜVENLİ TRAFİK İÇİN EĞİTİM ŞART
‘Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Eğitim Semineri´nde konuşan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, güvenli bir trafik için eğitimin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Bu konuda hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bizler, daha bilinçli bir toplum oluşması için çocuklarımıza okullarımızda bu konuda gereken eğitimleri veriyoruz” dedi.
30.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
HER FABRİKA BİR İNCİ TANESİ
HER FABRİKA BİR İNCİ TANESİ
MÜSİAD Şube Başkanı Salim Eminoğlu ve yönetim kurulu üyeleri OSB´de faaliyet gösteren Korkmaz Penel´i ziyaret ederek çalışmalarını inceledi. MÜSİAD Başkanı Eminoğlu, “OSB´de üretim yapan ve ilimizde faaliyet gösteren, katma değer sağlayan, her fabrikamız ve her iş insanımız birer inci tanesidir. Lütfen bunlara destek olalım. İnanın ekonomimiz geliştikçe birçok alanda ilerleyeceğiz” dedi.
28.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
MECLİS EYT GÜNDEMİYLE AÇILSIN
MECLİS EYT GÜNDEMİYLE AÇILSIN
TBMM´nin 1 Ekim´de başlayacak olan mesaisine Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) gündemiyle başlaması gerektiğini belirten CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “Milyonlarca yurttaşımızı etkileyen bu sorunun çözüm yeri TBMM´dir. Çeşitli formüller aramaya gerek yok. EYT mücadelesi aynı zamanda kazanılmış hakkın talep edilmesinin en güzel örneğidir. Yıllardır dişiyle tırnağıyla çalışan, üreten insanlarımızın haklarının iade edilmesi gerekiyor” dedi.
28.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
SOLA DÖNÜŞ AÇILIYOR
SOLA DÖNÜŞ AÇILIYOR
Sami Aydın döneminde yapılan Halfelik üst geçidinde güneye giderken Ata Sanayi´ye, ters istikametten gelirken de Yenişehir tarafına dönülmesi için sola dönüş yolu tekrar açılıyor. Daha çok sanayi esnafının talebi üzerine Belediyenin başlattığı sola dönüş çalışmaları tam gaz devam ediyor.
27.9.2019 01:05:00
GÜNDEM
ÜNİVERSİTE SÖZLEŞMELİ CANLI MODEL ALACAK
ÜNİVERSİTE SÖZLEŞMELİ CANLI MODEL ALACAK
Cumhuriyet Üniversitesi sözleşmesi canlı model almak için ilana çıktı. İlan şartlarında alınacak canlı modelin en az lise mezunu olması gerektiği belirtilirken, canlı model adaylarının uzun ve hareketsiz duruşlar için elverişli sağlık durumuna sahip ve dayanıklı olması gerekiyor.
27.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
“DEZAVANTAJLARA RAĞMEN KAZANDIK”
“DEZAVANTAJLARA RAĞMEN KAZANDIK”
Sivas Belediyespor´un teknik direktörü Namık Altunsoy, Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda deplasmanda 1-0 yendikleri Kocaelispor maçını kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi. Altunsoy; “Biz böyle ortamlara çok alışkın değiliz. Bu zaman diliminde, ışıklandırılmış sahalarda, özellikle de çim yüzeyde hiç oynamadık bu sezon. Bu dezavantajlara rağmen kazandık” dedi.
27.9.2019 01:00:00
SPOR
YİĞİDOLAR´DA HEDEF 2´DE 2
YİĞİDOLAR´DA HEDEF 2´DE 2
Trabzon´u yenen Yiğido, milli ara öncesi 2 maça kilitlendi. Teknik Direktör Rıza Çalımbay, “Alanya ve Ankaragücü maçlarını iyi şekilde bitirmeyi hedefliyoruz. Bu milli maç arası bizim çok önemli. O arayı da en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Sakat arkadaşlarımız da gelince inşallah daha iyi olacağız” dedi.
26.9.2019 01:00:00
SPOR
“KAZANMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPTIK”
“KAZANMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPTIK”
Sivasspor´un Atom Karınca lakaplı hocası Rıza Çalımbay, Trabzonspor karşılaşmasının ardından “Maçın başında gol yedik ancak moralimizi bozmadık ve oyun disiplininden kopmadık. İkinci yarıda net pozisyonlar yakaladık. Kazanmak için her şeyi yaptık ve kazandık” diye konuştu.
25.9.2019 01:00:00
SPOR
AKGÜL: “TOKYO´DA RÖVANŞI ALACAĞIM”
AKGÜL: “TOKYO´DA RÖVANŞI ALACAĞIM”
Dünya Güreş Şampiyonası´nda gümüş madalya kazanarak ülkeye dönen Sivaslı milli güreşçi Taha Akgül, “Daha fazla çalışacağım. Antrenmanların şiddetini, süresini daha da artıracağım. Daha doğru çalışacağım ve Tokyo´da Allah´ın izniyle bunu telafi edip rövanşı alıp büyük hedefim olan olimpiyat şampiyonluğuna ulaşacağım” dedi.
25.9.2019 01:00:00
SPOR
40 BİN LİRALIK KIRTASİYE HEDİYESİ
40 BİN LİRALIK KIRTASİYE HEDİYESİ
Ticaret ve Sanayi Odası ilimiz genelindeki öğrencilere dağıtılmak üzere 40 bin liralık kırtasiye malzemesi hediye çekini Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´ya teslim etti. TSO Başkanı Eken, “Öğrencilerimizin eğitimlerine ve başarılarına tüccarlar olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak destek olacağız. Ben bu tür organizeleri çok önemsiyorum. Eğitim bizim çok önemli, bende aynı zamanda bir eğitimciyim” dedi.
24.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
AFET SONRASI BARINMA ALANLARI BELİRLENECEK
AFET SONRASI BARINMA ALANLARI BELİRLENECEK
Cumhuriyet Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü Fotogrametri Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tarık Türk, geliştirdikleri yazılım ile doğal afet sonrası, insanların barınma ihtiyacını karşılayacak en uygun alanların otomatik olarak belirleneceğini söyledi.
23.9.2019 01:02:00
GÜNDEM
“TEK İSTEĞİM GALİBİYET”
“TEK İSTEĞİM GALİBİYET”
Sivasspor´un Atom Karınca lakaplı Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Pazartesi günü oynanacak olan Trabzonspor maçı için futbolcularına çağrıda bulundu. İdman öncesi öğrencileri ile kısa bir toplantı yapan Çalımbay; “Bu hata yine yoğun tempoda çalıştık. Sizden tek isteğim maçta bireysel hata yapmamanız. Trabzon maçından galibiyetle ayrılacağımıza inanıyorum. Sizlerden isteğim galibiyet” dedi.
21.9.2019 01:00:00
SPOR
“MARKA TAKIMLA EŞLEŞTİK”
“MARKA TAKIMLA EŞLEŞTİK”
Sivas Belediyespor´un teknik direktörü Namık Altunsoy, Ziraat Türkiye Kupasındaki rakipleri Kocaelispor maçına ilişkin konuştu. Altunsoy: “Ziraat Türkiye Kupasında bir marka takımla karşılaştık. Kocaelispor´u kupada saf dışı bırakma düşüncesi ile gideceğiz. Buna çaba göstereceğiz. Bana göre 3. Lig´in en iyi takımlarından birisini çektik. İnşallah kupada yoluna giden taraf biz oluruz” dedi.
20.9.2019 01:00:00
SPOR
“GALİBİYETE ODAKLANDIK”
“GALİBİYETE ODAKLANDIK”
Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Trabzonspor maçına mutlak galibiyet için çıkacaklarını söyledi. Çalımbay; “Hedefimiz tabii ki 3 puan. Ben bütün arkadaşlarıma inanıyorum. Trabzon maçının ne kadar önemli olduğunu çok çok iyi biliyorlar. Hepsinin de bütün düşüncesi maçı kazanmak. Takım olarak galibiyete odaklandık” dedi.
19.9.2019 01:00:00
SPOR
"HASTANE MALZEME ALAMIYOR"
"HASTANE MALZEME ALAMIYOR"
Numune Hastanesi´ndeki Onkoloji Servisi´nin kapatılmasına tepki gösteren CHP Milletvekili Ulaş Karasu, hastane yönetiminin borçlardan dolayı malzeme alımı yapamadığını da ifade etti. Karasu, tedavi gören bir hastanın, hastane yönetiminden, “Borcumuz nedeniyle tedarikçi bize malzeme temin etmiyor. Bu nedenle ameliyatınızı şehir dışındaki bir hastanede yaptırmanız gerekiyor” cevabını aldığını ve bunun üzerine şehir dışında bir hastaneye sevk edildiğini kaydetti.
18.9.2019 01:03:00
GÜNDEM
“MÜKEMMEL OYNADIK”
“MÜKEMMEL OYNADIK”
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Başakşehir karşısında çok iyi bir mücadele verdiklerini dile getirdi. Çalımbay: “Her şeyden çok memnunum. Maçından başından sonuna kadar oyun disiplininden kopmadan oynadık. Rakibimize karşı mükemmel oynadık” dedi.
17.9.2019 01:00:00
SPOR
YAPILACAK HER İŞTEN SORUMLUYUZ
YAPILACAK HER İŞTEN SORUMLUYUZ
TSO Başkanı Mustafa Eken, Eylül ayı Meclis toplantısında söz alarak önemli mesajlar verdi. 69 Meclis üyesinin seçilerek göreve geldiğini belirten Başkan Eken, “69 Meclis üyesiyiz ve bizleri üyeler seçti. 69 meclis üyesi Sivas´ta yapılacak her işten sorumluyuz. Hepimizin vebali var. Görmüş olduğunuz eksiklikleri buraya getirmezseniz, yapılan güzelliklerin arkasında durmazsanız vebali var. Boş işleri bırakıp icraat yapmamız gerekiyor. Üyelerimizin Sivas´ın sorun ve sıkıntıları için çalışmamız gerekiyor” dedi.
15.9.2019 01:03:00
GÜNDEM
BARINMA ALANLARI OTOMATİK BELİRLENECEK
BARINMA ALANLARI OTOMATİK BELİRLENECEK
Cumhuriyet Üniversitesinde bir akademisyen, yüksek lisans öğrencisiyle tez çalışması kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemleri´ni kullanarak doğal afet sonrası barınılacak alanların otomatik olarak belirlenmesi amacıyla yazılım geliştirdi.
15.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
EĞİTİMDE ALTIN ÇAĞ
EĞİTİMDE ALTIN ÇAĞ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2019-2020 eğitim-öğretim yılı sene başı rehber öğretmenler toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “İlimiz eğitim yatırımları noktasında altın çağını yaşıyor. Fiziki olarak hemen hemen hiçbir eksiğimiz yok” dedi.
15.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
“BEKLEYİN, ÇOK İYİ OLACAĞIZ”
“BEKLEYİN, ÇOK İYİ OLACAĞIZ”
Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig´de bu sezon iyi işler yapacaklarını söyleyerek; “Ligin daha başındayız, her şey olabilir. Tek sıkıntımız hazır olmayan arkadaşlar, onların dışında sıkıntımız yok. Biz inşallah çok iyi bir takım olacağız. Taraftarlarımızın biraz sabretmesi gerekiyor. Taraftarımızdan biraz zaman istiyoruz. Taraftarımızın desteği ile iyi yerlere geleceğiz” dedi.
11.9.2019 01:00:00
SPOR
EĞİTİMDE SEFERBERLİK
EĞİTİMDE SEFERBERLİK
2019-2020 eğitim ve öğretim yılı düzenlenen törenle başladı. 118 bin öğrenci ve 9 bin 300 öğretmen 645 okulda ders başı yaptı. Sivas Kongresi´nin 100. yılı dolayısıyla tüm okullarda öğrencilere kongrenin önemi anlatıldı. Düzenlenen törende konuşan Vali Salih Ayhan, “Sorumluluk alabilen, analiz yapabilen, arkadaşlarıyla sevgi ve saygı temeline dayalı işlev kurabilen bireyleri hep beraber yetiştireceğiz. Bu sene eğitimde seferberlik başlatacağız. Eğitimde bu sene ki seferberliğimizle ilk 20´ye bir sonraki yılda inşallah ilk 10´a hep beraber getireceğiz” dedi.
10.9.2019 01:05:00
GÜNDEM
SINIFLARA TELEFON ALINMAYACAK
SINIFLARA TELEFON ALINMAYACAK
İlimizde 2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi öncesi Vali Salih Ayhan, eğitimciler ve okul aile birliği başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan müdürlere cep telefonu talimatı vererek, “Telefon ile meşgul olan çocuklarımızın dikkati dağılıyor ve bu noktada önce anne ve babaya sonra da okul idarecilerine büyük görevler düşüyor. Pazartesi´nden itibaren hiç bir okulumuzda, kesinlikle sınıflara telefon almayacağız” dedi.
9.9.2019 01:03:00
GÜNDEM
SİVAS´IN İHRACATINI YÜKSELTMEMİZ GEREKİYOR
SİVAS´IN İHRACATINI YÜKSELTMEMİZ GEREKİYOR
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve heyeti, Ticaret ve Sanayi Odasını (TSO) ziyaret etti. Ziyarette Sivas´ta ilk ihracat yapan bir firmaya da plaket verilirken, TİM Başkanı Gülle,” Dünyada ulaşamayacağımız kurum yok. Sivas´ın 50 milyon dolarlık ihracatını daha da yükseltmemiz gerekiyor. Bu pazara ulaşmada elimizden ne gelirse yanınızdayız.” dedi.
9.9.2019 01:01:00
GÜNDEM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7573
EURO
6.3395