Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
İLLERİMİZDE İHRACAT POTANSİYELİ VAR
İLLERİMİZDE İHRACAT POTANSİYELİ VAR
ORAN Yönetim Kurulu Kayseri´de toplandı. Toplantıda ORAN´ın çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Kayseri Valisi ve ORAN Başkanı Şehmus Günaydın, “Bölgemizde yatırımın artması istihdamın artması, ülkemiz ihracatının artması demektir. İllerimizde genel olarak ihracat potansiyelimiz var. Bu ihracat potansiyelimiz bizi tatmin etmiyor, yeterli görmüyoruz. Bunu da artırmak, geliştirmek istiyoruz” dedi.
28.6.2019 07:29:22
GÜNDEM
HASAR TESPİT EDİLECEK
HASAR TESPİT EDİLECEK
Vali Salih Ayhan, Yıldızeli ilçesinde yaşanan sel sonrası bölgede incelemelerde bulundu. Bölgede hasar tespit çalışmalarının başladığını kaydeden Vali Ayhan, “Sel nedeniyle üst yapı zarar gördü, 3 ev su altında kaldı. Birkaç iş yerinde de maddi hasar oluştu. Sel sonrası herkes seferber oldu. Öncelikle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ani, yoğun yağışları yine bekliyoruz. Dolayısıyla vatandaşlarımızı şimdiden uyarıyoruz” dedi.
20.6.2019 07:51:26
GÜNDEM
YAZ TATİLİNDE GELENEKSEL OYUNLAR OYNANMALI
YAZ TATİLİNDE GELENEKSEL OYUNLAR OYNANMALI
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü ve Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Doç. Dr. Tuncay Dilci yaz tatili süresince velilere uyarılarda bulundu. Dilci, çocukların dijital oyunlardan uzak tutulması gerektiğini ifade ederek, yaz tatilinde ailelerin çocuklarla geleneksel oyunları oynaması gerektiğini söyledi.
20.6.2019 07:49:34
GÜNDEM
TURNALAR TÜRKÜLERDE KALMASIN
TURNALAR TÜRKÜLERDE KALMASIN
Ulusal Turna Eylem Planı Çalıştayı´nda konuşan Vali Salih Ayhan, “Üreme sayıları giderek azalan turnaların korunması için yürütülen Ulusal Turna Eylem Planı´nın hazırlanması faunaya verilen değerin bir göstergesidir. Turnalarımızın sadece türkülerde kalmaması için yapılan bu tür çalışmaları Valilik olarak da destekliyor, gerekli hassasiyeti gösteriyoruz” dedi.
20.6.2019 07:48:30
YAŞAM
İLAHİYATÇILAR SİVAS´TA BULUŞTU
İLAHİYATÇILAR SİVAS´TA BULUŞTU
İlahiyat Fakülteleri Türk Din Musikisi Anabilim Dalı 3. Koordinasyon toplantısı ilimizde yapıldı. Toplantıda konuşan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, “Sahamızda 105 ilahiyat fakültesi var. Benim en son saydığıma göre 34 tane fakültede dini musiki hocasının olduğunu, geri kalanının hiçbirinde dini musiki hocasının olmadığını gördük” dedi.
20.6.2019 07:33:54
GÜNDEM
DEMİRSPOR´DA BAŞOĞLU DÖNEMİ
DEMİRSPOR´DA BAŞOĞLU DÖNEMİ
Sivas Demirspor Kulübü olağan genel kurulunu Demiryol-İş Sendikası toplantı salonunda gerçekleştirdi. Yapılan genel kurul sonunda TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu, Sivas Demirspor Kulübünün yeni başkanı seçildi.
19.6.2019 07:20:17
SPOR
GAZETECİLERDEN TBMM´YE ZİYARET
GAZETECİLERDEN TBMM´YE ZİYARET
Mayıs ayı sonunda açıklanan Yargı Reformu paketinde resmi ilan statüsünde olan icra ilanlarının, yaygın/yerel gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kalkmasının öngörülmesi nedeniyle, Basın İlan Kurumu Genel Kurul ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ve Genel Kurul Üyesi Şevket Erzen ile Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir Ankara´da çeşitli ziyaretlerde bulundu.
15.6.2019 07:50:00
GÜNDEM
BELEDİYESPOR´DA ALTUNSOY DÖNEMİ BAŞLADI
BELEDİYESPOR´DA ALTUNSOY DÖNEMİ BAŞLADI
TFF 2. Lig takımlarından Sivas Belediyespor, teknik direktör Namık Altunsoy ile 1+1 yıllık opsiyonlu olarak anlaşma imzaladı. İmza töreninde konuşan teknik adam Altunsoy; “Öncelik bu şehre yakışan, heyecan veren, coşkulu bir futbol oynamak. Birinci hedef küme düşmemek, ikincisi Play-Off oynamak, üçüncüsü de şampiyon olmak. Biz son iki hedefi yakalamak için emeğimizi ortaya koyacağız” dedi.
15.6.2019 07:26:43
SPOR
2. OSB SİVAS´IN ÇIKIŞ TÜNELİ
2. OSB SİVAS´IN ÇIKIŞ TÜNELİ
Yeni dönemde ilimizde istihdam odaklı çalışmaların artacağını söyleyen Vali Salih Ayhan, ilimizdeki Organize Sanayi Bölgelerinin durumları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Vali Ayhan, “Demirağ OSB´de 2020 yılının ortalarından itibaren yeni yatırımların kapısı açılacak. Sivas´ın istihdam anlamında, üretim anlamında sanayide bende varım diyebilmesi için bütün kurumlarımız reflekslerini Demirağ OSB´ye odaklaması lazım. Demirağ OSB Sivas´ın çıkış tünellerinden birisidir” dedi.
13.6.2019 07:50:56
GÜNDEM
SPORUN TEMELİ: CİMNASTİK!
SPORUN TEMELİ: CİMNASTİK!
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Cimnastik İl Temsilciliği tarafından önümüzdeki günlerde açılacak olan cimnastik yaz okulu kayıtları devam ediyor. Cimnastik İl Temsilcisi Mehmet Deniz, velilere çağrıda bulunarak “Çocuğunuzu önce Cimnastiğe getirin. Tüm sporların başı ve temeli cimnastik” dedi.
13.6.2019 07:20:35
SPOR
ELEKTRİKLİ OTOMOBİL ÇALIŞMASI
ELEKTRİKLİ OTOMOBİL ÇALIŞMASI
Cumhuriyet Üniversitesi´nde bir araya gelen 21 akademisyen KangalS4e´in ardından yeni teknolojiyi barındıran bir elektrikli otomobil için bir araya geldi. Proje çalışmaları hakkında bilgi veren ekip başkanı Doç. Dr. İbrahim Can, “Çeşitli konularda belirli bir bilgi birikime sahibiz ve literatüre de yeni bilgiler ve yeni yöntemler katacağımızı düşünüyoruz” dedi.
12.6.2019 07:33:58
GÜNDEM
15 BİN ÖĞRENCİ STADYUMLA TANIŞTI
15 BİN ÖĞRENCİ STADYUMLA TANIŞTI
Sivas Valiliği tarafından başlatılan "Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor" projesi kapsamında ilçelerde ve köylerde eğitim gören yaklaşık 15 bin öğrenci, Demir Grup Sivasspor´un iç sahadaki maçlarını izleme ve kenti gezme fırsatı buldu.
10.6.2019 07:48:22
GÜNDEM
EĞİTİMDE HEDEF İLK 10
EĞİTİMDE HEDEF İLK 10
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ‘2023´e Doğru Eğitimde Değişim ve Dönüştüm Hareketi´ni başlattıklarını ve bu hareketi başlatmanın kolay olmadığını söyledi. Savaşçı, eğitimde Sivas´ın hedefinin 3 yıl içerisinde ilk 10´a girmek olduğunu belirterek, Sivas Kongresi´nin 100. yılı dolayısıyla okullarda 100 adet atölye açmayı planladıklarını anlattı.
8.6.2019 07:55:45
EĞİTİM
FAZLA İYOT TÜKETİMİNE DİKKAT
FAZLA İYOT TÜKETİMİNE DİKKAT
Fazla iyot tüketiminden kaçınılması gerektiğini belirten Prof. Dr. Ayhan Koyuncu, kilo artışı, yorgunluk, üşüme, ısınamama, yüzde şişme, solukluk, eklem ve kas ağrıları, kabızlık, adet düzensizlikleri, nabızda yavaşlama gibi şikâyetlerin Hashimoto Tiroiditi olabileceğini söyledi.
8.6.2019 07:38:20
SAĞLIK
AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK
AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK
Ramazan Bayramı öncesinde trafik akışının daha güvenli sağlanması amacıyla trafik uygulama noktalarını ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Amacımız her hangi bir ceza uygulamak değil. Yapmak istediklerimiz; bir bilinç oluşturmak ve vatandaşlarımızı sağlıklı bir şekilde gitmek istediği noktaya gitmesini sağlamak. Bütün gayretimiz, çocuklarımızda ve sürücülerimizde farkındalık oluşturabilmek” dedi.
7.6.2019 07:45:13
GÜNDEM
MS BELİRTİLERİNE DİKKAT EDİN!
MS BELİRTİLERİNE DİKKAT EDİN!
Multipl Skleroz (MS) hastalığının belirtileri ile ilgili bilgiler veren Medicana Sivas Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Hatice Balaban, hastalarda güçsüzlük, dengesizlik, görme bozukluğu, çift görme gibi ciddi özürlülüğe yol açan nörolojik septomların sıklıkla görüldüğünü söyledi.
31.5.2019 07:32:22
SAĞLIK
HASTALARIN YÜZDE 95´İ KURTULUYOR
HASTALARIN YÜZDE 95´İ KURTULUYOR
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Engin, kene ısırmasıyla ilgili bütün hastalar ölecek diye bir korkunun yersiz olduğunu belirterek, “Çünkü hastaların yüzde 95´i kurtuluyor. Korkmamak lazım, bilinçli olmak lazım. Ama tabii ki hastalığın çok görüldüğü yerlerde kişinin kendisini koruması lazım. Kene teması yapılacak işlemlerden kaçınmak lazım” dedi.
30.5.2019 07:47:58
SAĞLIK
TSO ÜYELERİNE YÜZDE 25 İNDİRİM
TSO ÜYELERİNE YÜZDE 25 İNDİRİM
TSO ile Doğa Koleji arasında yapılan protokolle tüm TSO üyeleri Doğa Koleji´nde yüzde 25 oranında indirimden faydalanabilecek. Protokolün hayırlı olmasını dileyen TSO Başkanı Mustafa Eken, “Ekonominin zor döneminde %25´lik bir indirim ciddi bir rakam. Bu indirimden Odamızın tüm üyeleri faydalanabilecektir” dedi.
30.5.2019 07:30:12
EĞİTİM
GÖZ ALERJİSİNE ÖNLEM ALIN
GÖZ ALERJİSİNE ÖNLEM ALIN
Göz alerjisine karşı uyarılarda bulunan A Life Hospital Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Abdi Bahadır Çetin, “Gözlerde kaşınma, batma, yanma, kızarıklık, sulanma, ışık hassasiyeti ve göz kapaklarında ödem görülebilir. Doğru tanı için iyi bir göz muayenesi ile alerjiye karşı önlem almalıyız” dedi.
24.5.2019 07:40:28
SAĞLIK
20 PROJE YARIŞTI
20 PROJE YARIŞTI
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 3. Öğrenci Proje Fikri Yarışması ödül töreni düzenlendi. Öğrencilerin sunumlarını yapmalarının ardından dereceye giren projeler belirlendi. Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü öğrencisi Rıdvan Polat´ın “Yağ Dağıtımı Wankel Motor” isimli projesi birinci seçildi.
22.5.2019 07:46:37
EĞİTİM
SİVAS BUNU BAŞARACAK
SİVAS BUNU BAŞARACAK
İlimizde tarım ve hayvancılık alanında yapılan çalışmaları değerlendiren Vali Salih Ayhan, ilimizin tarım ve hayvancılıkta örnek bir şehir olacağını belirterek, “Bu konuda örnek bir şirket kuracağız. Altyapısını kurduk. Fizibilite çalışmaları yapıldı. Kısa zamanda bir işletme ve sonrasında süt işleme tesisleri daha sonra yem fabrikası kurulacak. Bal, jeotermal seracılık, tohumluk patates gibi alanlara da yoğunlaşacağız. İlerleyen aşamalarda da tüm çiftçilerimizi de içine alan, herkesin benim şirketim diyeceği bir yapıyı kurmuş olacağız. Sivas´ın bunu başaracağına inanıyorum” dedi.
18.5.2019 07:55:16
GÜNDEM
256 BİN 875 FİDE DAĞITILACAK
256 BİN 875 FİDE DAĞITILACAK
İl Özel İdaresi´nin katkılarıyla ilimizdeki sebzeciliği geliştirme projesi kapsamında 256 bin 875 fide dağıtılacak. 6 aydır tarımla ilgili çalışmalar yaptıklarını belirten Vali Salih Ayhan, “Temel gayemiz kırsalımızı biraz daha canlı hale getirmek. Göreve geldiğimiz günden beri üreten kesim olan sanayici, tarım ve turizm alanına özen göstermekteyiz. Tarımda da ciddi bir yapılanmaya gitmek üzereyiz. Çiftçilerimizin ektiği ürünü satabilecek bir mekanizma kuracağız. Türkiye´de örnek olabilecek bir model uygulayacağız” dedi.
18.5.2019 07:48:30
GÜNDEM
ESTAŞ´A İNOVASYON ÖDÜLÜ
ESTAŞ´A İNOVASYON ÖDÜLÜ
İlimizin gurur kaynağı olan ESTAŞ, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında düzenlenen yarışmada, İnovasyon Sonuçları kategorisinde Vestel, Arçelik, Turkcell, Havelsan gibi güçlü rakiplerini geride bırakarak Türkiye birincisi oldu. ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin, “ESTAŞ yükselişi son dönemde bir ivme gösterdi. Katıldığımız yarışmada da jüri ESTAŞ´ın birinciliği hak ettiğini söyledi. Bunu yaşamak ve böyle bir ödülü ESTAŞ adına almak çok güzel bir duygu” dedi.
16.5.2019 07:55:39
GÜNDEM
DİYABET HASTALARINA RAMAZAN UYARISI
DİYABET HASTALARINA RAMAZAN UYARISI
A Life Hospital Dahiliye Uzman Doktoru Yasemin Pekşen, Ramazan ayında diyabetli bireyler için önerilerde bulundu. Pekşen, “Hastaların oruç tutmadan önce hekimlerine başvurmaları Ramazan Ayı öncesinde kan şekeri ölçümlerini yaptırmaları ve oruç tutup tutmayacaklarını öğrenmeleri, tutabilecek hastaların ise ilaç dozlarını ayarlatmaları gerekmektedir” dedi.
11.5.2019 07:45:29
SAĞLIK
SİVAS TURİZMDE MERKEZ OLACAK
SİVAS TURİZMDE MERKEZ OLACAK
Vali Salih Ayhan, ‘Kültür ve Turizm Sivas´ Projesi tanıtım toplantısında ilimizin turizm potansiyeline dikkat çekerek, “Turizm, doğrudan ekonomiye katkı sağlayan, etki alanı da çok geniş ve şehrimizin kalkınması için bizim olmazsa olmazımız. Esnafımızdan akademisyenimize, kurumlarımızdan meslek odalarımıza hep birlikte bütüncül bir bakış ile bu taşın altına elimizi koyacağız ve Sivas´ı bir ‘Turizm Merkezi´ yapacağız” dedi.
10.5.2019 07:55:37
GÜNDEM
“İNSANLIĞA HİZMET EDİYORUZ” video
“İNSANLIĞA HİZMET EDİYORUZ” video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen Kanser Çalıştay´ında konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Hocalarımız araştırma yapsınlar, biz destekçisiyiz. Kanser hepinizin bildiği gibi dünyada ikinci derecede ölüm vakalarının yaşandığı bir hastalık. Üniversite olarak bu konuda bir şeyler yapabilirsek kendimizi mutlu hissederiz. İnsanlara hizmet ediyoruz, insanlığa hizmet ediyoruz. İnsanlığa hizmet edenlerde saygı görecek insanlardır” dedi.
7.5.2019 07:47:05
GÜNDEM
´DİJİTAL BAĞIMLILIK, TESTOSTERON HORMONUNU OLUMSUZ ETKİLİYOR´
´DİJİTAL BAĞIMLILIK, TESTOSTERON HORMONUNU OLUMSUZ ETKİLİYOR´
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü ve Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Doç. Dr. Tuncay Dilci, dijital bağımlılıkla ilgili uyarılarda bulundu. Dilci, "Dijital bağımlılığa maruz kalmış çocuklarda ciddi anlamda kas gelişimi ve buna bağlı olarak en çok erkek çocuklarda testosteron hormonunun olumsuz etkilendiği yönünde sonuçlara ulaşılmıştır." dedi.
6.5.2019 07:00:00
SAĞLIK
KAYSERİ ŞEKER´DEN GEMEREK´E 20 MİLYON LİRALIK YATIRIM
KAYSERİ ŞEKER´DEN GEMEREK´E 20 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Kayseri Şeker´e bağlı Pandoğa Şirketi tarafından Sivas´ın Gemerek ilçesinde 20 milyon lira yatırımla kurulan Etçi Damızlık Sığır Yetiştirme Çiftliği´nin açılışı gerçekleştirildi. Vali Salih Ayhan, “Burada ocaklar tütecek, bereketli işler yapılacak, herkesin yüzü gülecek” dedi.
30.4.2019 07:00:03
GÜNDEM
İDAM TALEBİMİZİ YİNELİYORUZ
İDAM TALEBİMİZİ YİNELİYORUZ
İstanbul´da yaşanan çocuk istismarı ile ilgili yazılı bir açıklama yapan, Alperen Ocakları İl Başkanı Şehrettin Çatalçam, “Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını dilerken, tecavüzcüler, teröristler ve vatan hainleri için idam talebimizi yineliyoruz” dedi.
27.4.2019 07:50:06
GÜNDEM
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
31 Mart seçimleriyle birlikte Belediye Başkanlığı görevini Hilmi Bilgin´e devreden Sami Aydın, Bilgin´e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, “Biz Hilmi Başkanımızın başarılı olması için yanındayız, duacısıyız, destekçisiyiz. Ne zaman bize ihtiyacı olursa, her zaman katkı sunmaya varız” dedi. Başkan Bilgin ise “Şehrimizin ihtiyacı olan her hususta sizlerle, herkesle istişare ederek, ortak akılla tecrübelerinizden faydalanacağız” ifadelerini kullandı.
26.4.2019 07:47:58
SİYASET
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Nimete kavuşanların inkarından sakının.

Hz. Muhammed
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.6889
EURO
6.2847