Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
“BİR VİDAYI DAHİ HAKKINCA KULLANMAK, BİZLERİN VAZİFESİDİR”
“BİR VİDAYI DAHİ HAKKINCA KULLANMAK, BİZLERİN VAZİFESİDİR”
İl Özel İdaresi personeline “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” semineri verildi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Bizler devletimizin bizlere sunmuş olduğu imkânlarla hizmet üretirken, vatandaşlarımızın iltifatlarına mazhar oluyor, onların hayır dualarını alıyoruz. Bir vidayı, bir gram benzini dahi hakkınca kullanmak bizlerin başlıca vazifesidir” dedi.
2.5.2019 07:00:00
GÜNDEM
BAŞAKŞEHİR´E GÖZDAĞI!
BAŞAKŞEHİR´E GÖZDAĞI!
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, şampiyonluk mücadelesi veren Medipol Başakşehir´e maç öncesi gözdağı verdi. Keleş; “En iyi organize takımı, iyi oynuyorlar. Fakat son zamanlarda kötü bir gidişatları var. Onlar da bundan çıkmak isteyecekler fakat biz de evimizde buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.
1.5.2019 07:00:00
SPOR
“15 SEMPOZYUM GERÇEKLEŞTİRDİK”--Video
“15 SEMPOZYUM GERÇEKLEŞTİRDİK”--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Ulusal Hz. Osman Sempozyumu” düzenlendi. Sempozyumun açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç, “Göreve geldiğimizden itibaren bir kısmı ulusal bir kısmı uluslararası olmak üzere 15 sempozyum gerçekleştirdik. Artık katılan hocalarımız da çok iyi biliyor Sivas sempozyumlar şehri haline döndü” dedi.
30.4.2019 07:00:00
GÜNDEM
HESABINI SORACAĞIZ--Video
HESABINI SORACAĞIZ--Video
Kızılcahamam kampında konuşan Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, seçim sürecinde bazı önemli isimler için “neredeydiler?” diye sordu. Kaybettikleri yerlerle ilgili derinlemesine inceleme yapılacağını vurgulayan Erdoğan “Zamanı gelince gerekli hesabı soracağız” dedi.
29.4.2019 07:00:03
SİYASET
AFGAN KADIN POLİSLER MEZUN OLDU
AFGAN KADIN POLİSLER MEZUN OLDU
Sivas POMEM´de yaklaşık 6 aylık eğitimlerini tamamlayan 167 Afgan kadın polis diplomalarını aldı.
29.4.2019 07:00:00
GÜNDEM
YATIRIMLARA ‘SİVİS´ TAKİBİ
YATIRIMLARA ‘SİVİS´ TAKİBİ
Sivas Yatırım İzleme Sistemi´nin (SİVİS) hayata geçirildiğini belirten Vali Salih Ayhan, “Hazırladığımız sistem ile kamu yatırımlarını, Sivas 2023 projelerini ve şehrimize prestij katacak özel projelerimizi anlık olarak takip edeceğiz. Güncel brifinglerin ve proje görsellerinin olacağı sistem şehrimizin dijital hafızası olacak” dedi.
26.4.2019 07:50:56
GÜNDEM
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
“TECRÜBELERİNİZDEN FAYDALANACAĞIZ”
31 Mart seçimleriyle birlikte Belediye Başkanlığı görevini Hilmi Bilgin´e devreden Sami Aydın, Bilgin´e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, “Biz Hilmi Başkanımızın başarılı olması için yanındayız, duacısıyız, destekçisiyiz. Ne zaman bize ihtiyacı olursa, her zaman katkı sunmaya varız” dedi. Başkan Bilgin ise “Şehrimizin ihtiyacı olan her hususta sizlerle, herkesle istişare ederek, ortak akılla tecrübelerinizden faydalanacağız” ifadelerini kullandı.
26.4.2019 07:47:58
SİYASET
ÖĞRENCİLER HAZIRLADI TÜBİTAK KABUL ETTİ - video
ÖĞRENCİLER HAZIRLADI TÜBİTAK KABUL ETTİ - video
Cumhuriyet Üniversitesi Gıda Mühendisliği öğrencileri tarafından hazırlanan “Zeytin Karasuyunda Sentezlenen ZnO Nanopartiküllerinin Fotokatalitik Etkinliğinin Araştırılması” konulu bitirme tezi TÜBİTAK 2209 A projesi olarak kabul edildi.
26.4.2019 07:31:49
GÜNDEM
EMANETİ EHLİNE VERİN
EMANETİ EHLİNE VERİN
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı hemşerimiz Mustafa Nurullah Albayrak, yurt genelinde adım atmadıkları şehir kalmadığını belirterek, gittikleri her ilde kendilerine büyük teveccüh gösterildiğini söyledi. Genel Başkan Albayrak, “Tüm ulaşım çalışanları yıllardır haklarının nasıl gasp edildiğini öğrendi. Emaneti ehline vermenin zamanı gelmiştir. Toplu sözleşme masasına oturduğumuzda sendikacılığın nasıl yapılacağını dost düşman herkes görecektir” dedi.
22.4.2019 07:50:00
GÜNDEM
YKS ADIM ADIM YAKLAŞIYOR
YKS ADIM ADIM YAKLAŞIYOR
Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları Rehber Öğretmeni Banu Bulur, yaklaşan YKS sınavı öncesinde sınava girecek öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Bulur, “Eksiklerinizi planlamak zamanı doğru kullanmanızda da yardımcı olacaktır. Bu şekilde günlük programımızı oluşturup, çalışmalarımızı daha netleştirebiliriz” dedi.
22.4.2019 07:46:34
GÜNDEM
GÖRME ENGELLİLERE AKILLI KLAVYE
GÖRME ENGELLİLERE AKILLI KLAVYE
Akıllı kabartma yazılı klavye, ESKİP kapsamında Cumhuriyet Üniversitesinde görme engellilerin hizmetine sunuldu.
19.4.2019 07:45:56
YAŞAM
“KONYA ZOR DEPLASMAN”
“KONYA ZOR DEPLASMAN”
Sivasspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, ligde kalan haftalarda iç sahada ve deplasmanda zor maçlara çıkacaklarını belirterek, bu işin altından kalkabilecek kapasitede olduklarını söyledi. Keleş; “Beşiktaş, Başakşehir, Rizespor maçlarımız ve zor deplasmanlarımız var. Bunların üstesinden geleceğiz” dedi.
11.4.2019 07:30:31
SPOR
ESTAŞ HEDEFİ BÜYÜTTÜ
ESTAŞ HEDEFİ BÜYÜTTÜ
İkinci üretim sahasıyla kapasitesini artıran ESTAŞ, bu alanın da kapasitesini genişleterek büyümeye devam ediyor. Temeli atılan alan ile birlikte ESTAŞ´ın üretim sahası 4 bin metrekare daha büyümüş olacak. Temel atma törenine katılan Vali Salih Ayhan, “ESTAŞ artık bunu geleneksel haline getirdi. Sivas ekonomisine katkılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.
9.4.2019 07:55:00
GÜNDEM
MİNİK ÖĞRENCİLERİN OKUMA BAYRAMI
MİNİK ÖĞRENCİLERİN OKUMA BAYRAMI
Cumhuriyet Üniversitesi Vakıf Okulları birinci sınıf öğrencilerine yönelik Okuma Bayramı düzenlendi. Öğrencilerin gösterileri izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Sınıf Öğretmeni Makbule Yücel, “Bugün onların okuma bayramı. Görevlerinin ve hedeflerinin ne olduğunu anlamaya başladılar. İyi bir insan iyi bir yurttaş olmak için ilk adımı atmış oldular” dedi.
9.4.2019 07:45:00
EĞİTİM
“YENİLİKLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”
“YENİLİKLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”
Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârları Esnaf Odası üyeleri Dünyanın 3. Büyük Otomotiv Endüstrisi Fuarı olan Automechanika´ya katıldı. Oda Başkanı Hakan Demirgil, “Sanayideki ustalarımız her zaman yenilikleri yakından takip etsin istiyoruz. Bu fuarlar hem bizlerin hem de ustalarımızın ufuklarını açıyor” dedi.
8.4.2019 07:50:00
GÜNDEM
ÇOCUKLARI BEKLEYEN DİJİTAL TEHLİKE!
ÇOCUKLARI BEKLEYEN DİJİTAL TEHLİKE!
Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sefer Darıcı, Vakıf Okulları öğrencilerine dijital tehlike semineri verdi. Darıcı, “Dijital dünyada dikkatli olmalıyız. Her şey çok hızlı ilerliyor. Geçmişte medya unsurları belli iken şimdilerde cep telefonu ile her şeye çok daha rahat ulaşılıyor. Tabi bunun çok iyi bir şekilde kontrollü kullanılmasına dikkat edilmesi gerekir. İçerisinde faydalı ve zararlı olan her ne varsa insana direk geliyor” dedi.
8.4.2019 07:50:00
GÜNDEM
SİVAS´TA KUTLADILAR
SİVAS´TA KUTLADILAR
5 Nisan Avukatlar Günü´nde Yargı´nın Zirvesi ilimizde bir araya geldi. Bu kapsamda Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ilimizdeki etkinliklere katılarak, Avukatlar Günü´nü kutladı.
6.4.2019 07:50:00
GÜNDEM
İLK ZİYARET VALİ AYHAN´A
İLK ZİYARET VALİ AYHAN´A
Önceki gün mazbatasını alarak görevine başlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ilk ziyaretini Vali Salih Ayhan´a yaptı. Başkan Bilgin, “Seçimlerde milletimiz kararını verdi. Bundan sonra artık söz bitti, icraat vakti başladı. İnşallah hep birlikte bu güzel şehre hizmet etmek için çaba göstereceğiz” dedi.
6.4.2019 07:50:00
GÜNDEM
TARIMDA MİLLİ POLİTİKA UYGULANSIN
TARIMDA MİLLİ POLİTİKA UYGULANSIN
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, yerel seçimlerde göreve seçilen tüm Belediye Başkanlarına başarılar dileyerek, “Seçimlerin sonuçları milli ekonomi ve milli tarım başta olmak üzere üreten bir Türkiye olmak zorunda olduğumuzu göstermiştir. Artık seçimlerimiz geride kaldı artık o kutuplaşmalar bitsin bir an önce üretime geçmeliyiz” dedi.
6.4.2019 07:50:00
GÜNDEM
HİZMETKÂR OLACAĞIM
HİZMETKÂR OLACAĞIM
31 Mart seçimlerinde AK Parti´den Belediye Başkanı olan Hilmi Bilgin, dün ilçe seçim kurulundan mazbatasını aldıktan sonra Belediye´ye gidip, koltuğa oturdu. Yeni Başkan Bilgin, ilk mesajında, “Bütün koltuklar millete hizmet içindir. Biz de makamları millete hizmet etme aracı olarak görüyoruz. Onun için eğer amacınız hizmetse oturduğunuz makamın hiçbir önemi yok. Biz Milletvekili iken de Bakan Yardımcılığı yaparken de Belediye Başkanı iken de tek derdimiz şehrimize hizmet etmek olacak” dedi.
5.4.2019 07:58:00
GÜNDEM
BELLİ DÖNEMLERDE TETKİK YAPTIRIN - VİDEO
BELLİ DÖNEMLERDE TETKİK YAPTIRIN - VİDEO
Onkoloji Uzmanı Dr. Mahmut Uçar, kanser hastalığının insanlık tarihi kadar eski bir geçmişi olduğuna dikkat çekerek, erken teşhisinin önemine değindi. Uzm. Dr. Uçar, “Kanserin erken safhada tanınması çok büyük önem arz eder. Bunun için de çeşitli tarama programları yapılmaktadır. Her insan belirli dönemlerde bu tetkikleri yaptırmalıdır” dedi.
5.4.2019 07:55:00
GÜNDEM
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SEÇİMLER BİTTİ HİZMET BAŞLAMALI
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Pazar günü yapılan seçimlerin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti. Artık seçim sürecinin geride kaldığını kaydeden Başkan Köksal, il ve ilçelerde seçilen Belediye Başkanlarının hizmete odaklanması gerektiğini belirterek, “Belediye hizmetlerinde esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın memnuniyeti her şeyin üstünde tutulmalıdır” dedi
3.4.2019 07:59:26
SİYASET
“ERKEN TANI HAYAT KURTARIR”
“ERKEN TANI HAYAT KURTARIR”
Medicana Sivas Hastanesi Onkoloji Uzmanı Dr. Necla Demir, 1-7 Nisan Kanser Haftası´nda açıklama yaparak, kanserde erken tanının hayat kurtardığını söyledi. Dr. Demir, dünyada kadınların en çok yakalandığı kanser türünün meme kanseri olduğu belirtti
3.4.2019 07:57:36
SAĞLIK
10 BAŞKANLIK MHP´NİN
10 BAŞKANLIK MHP´NİN
MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz, hafta sonu gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimlerinde 7 ilçe ile 3 beldeyi alarak belediye başkanlığı sayısını 10´a çıkardıklarını belirterek, “Sonuçlar ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Teşkilatımızdaki isimsiz kahramanlara teşekkür ediyorum. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Önümüzdeki 5 yıllık süreci çok iyi değerlendirmek istiyoruz” dedi
2.4.2019 07:58:28
SİYASET
“EN MUTLU OLAY MİLLİ TAKIMDA OLMAM”
“EN MUTLU OLAY MİLLİ TAKIMDA OLMAM”
Demir Grup Sivasspor´un başarılı genç futbolcusu Emre Kılınç, Milli Takım´da olmanın hayatının en olayı olduğunu söyleyerek, “Futbol hayatımın beni en mutlu eden olayı şu an Millî Takım´da olmak olabilir. Çünkü hayallerin en üst seviyesi Milli Takım´dır, ülkemize hizmet edebilmektir. En mutlu olay, burada bulunmam, burada kalabilmem, buraya gelmem olabilir” dedi
2.4.2019 07:57:04
SPOR
GALİBİYET UYARISI!
GALİBİYET UYARISI!
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, ligin 27. haftasında İstikbal Mobilya Kayserispor ile oynayacakları maç için futbolcularına uyarıda bulundu. Keleş; “Artık toparlanma vakti geldi. 3 Haftadır yoğun tempoda çalışıyoruz. Bu hafta sonu Kayseri maçımız var. Sizden galibiyet istiyorum. Hata yapmayın” dedi
1.4.2019 07:27:07
SPOR
AÇILIŞA HAZIRLANIYOR
AÇILIŞA HAZIRLANIYOR
Belediye Başkanı Sami Aydın, il protokolü ve basın mensuplarına açılışa hazırlanan Aqua Park ve Yaşam Merkezi´ni gezdirdi. Yatırımın yaklaşık 30 milyona mal olduğunu belirten Başkan Aydın, “Belediye olarak özel sektörle beraber böyle bir çekim merkezinin bölgeye ayrı bir değer katacağını, turizm noktasında şehrimizin gelişmesine katkı sunacağını düşünmüştük. İnşallah bir ay gibi bir süre içerisinde tesisimizin açılışı yapılacak” dedi
30.3.2019 07:57:57
YAŞAM
AZ RADYASYON HIZLI TETKİK - video
AZ RADYASYON HIZLI TETKİK - video
Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Emin Ertan Temizöz, Sağlık Bakanlığı tarafından hastaneye kazandırılan 19 milyon 755 bin lira değerindeki 7 adet cihaz ile birlikte daha az radyasyon dozu ile daha hızlı tetkik yapıldığını söyledi. Özellikle tomografi cihazının çevre illerde eşdeğerinin bulunmadığını vurgulayan Temizöz, halk arasında kansız anjiografi olarak bilinen BT anjiyografinin de artık yapılabildiğini açıkladı.
29.3.2019 07:50:00
GÜNDEM
SAĞLIK MEMURUNA DARP İDDİASI
SAĞLIK MEMURUNA DARP İDDİASI
Acil Tıp Teknisyeninin bir hasta yakını tarafından darbedildiği ileri sürüldü
27.3.2019 07:57:29
SAĞLIK
SIFIR ATIK ÇALIŞTAYI - video
SIFIR ATIK ÇALIŞTAYI - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen Sıfır Atık Çalıştayı´nda konuşan Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meltem Sarıoğlu Cebeci, “Bugünkü çalıştayın amacı bu farkındalığı ortaya koymak. Bu farkındalık aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi. Biz bunu sadece Çevre Mühendisliği Bölümü´nde eğitim alan öğrenciler açısından değerlendirmiyoruz. Artık Türkiye´nin ve dünyanın önem verdiği bir konu” dedi
27.3.2019 07:35:40
YAŞAM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.

Mevlana
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.8826
EURO
6.6316