Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
VAR´DA KURAL DEĞİŞİKLİĞİ
VAR´DA KURAL DEĞİŞİKLİĞİ
Devam eden Üst Klasman Hakem Seminerinde, ceza sahası içinde topa elle müdahalelerde hakem sahada inceleme yapmadan, direkt VAR´dan gelen bilgiyle golü iptal edeceği bilgisi verildi.
6.9.2019 01:00:00
SPOR
40 YAŞ ÜSTÜ KOAH´A DİKKAT
40 YAŞ ÜSTÜ KOAH´A DİKKAT
A Life Hospital Sivas Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuncer Özkısa, günümüzde sıkça görülen ancak halk tarafından tam olarak bilinmeyen KOAH Hastalığı hakkında bilgiler verdi. Uzm. Dr. Özkısa, “KOAH toplumumuzda 40 yaş üstü her 5 kişiden birinde görülür. Oysa 10 KOAH hastasının sadece biri doktora başvurmuş ve doğru tanı alabilmiştir. KOAH, dünyada yılda 2,9 milyon ölüme neden olmaktadır” dedi.
5.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
KAYAK İDMANLARI TAM GAZ
KAYAK İDMANLARI TAM GAZ
Sivas´ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan kayak simülasyon kursu tecrübeli antrenörler nezdinde yoğun katılımla devam ediyor.
5.9.2019 01:00:00
SPOR
İSTİKLAL MÜCADELESİNİN MİHENK TAŞIDIR
İSTİKLAL MÜCADELESİNİN MİHENK TAŞIDIR
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sivas Kongresi´nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ekonomi Forumu´na katılmak üzere ilimize geldi. Forum´da ‘Tarım ve Hayvancılıkta Atılım Modeli Nasıl Kurulacak?´ konulu 4. oturumunun açılışında konuşan Bakan Pakdemirli, İstiklal Mücadelemizin mihenk taşlarından kabul edilen, bu önemli zaman diliminin 100. yılı vesilesiyle, bu formun tertip edilmesinde emeği geçenlere, bütün katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
4.9.2019 01:04:00
GÜNDEM
ÜNİVERSİTEYİ İLERİYE TAŞIMALIYIZ - video
ÜNİVERSİTEYİ İLERİYE TAŞIMALIYIZ - video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan akademik personel için unvan değişikliği programı düzenlendi. Rektör Alim Yıldız, “Cumhuriyet Üniversitesi olarak dünya sıralamasında 3 yılda 51 basamak yükseldik. Türkiye sıralamasında ise 8 basamak yükselerek 38. Sıraya yükseldik. Tabi bunu her geçen zaman daha da ileriye götürmeliyiz” dedi.
4.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
DAĞ FARE DOĞURDU
DAĞ FARE DOĞURDU
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, yetkili sendika ile hükümet arasında yaşanan ve Kamu Heyeti tarafından nihayete erdirilen toplu sözleşme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
3.9.2019 01:00:00
GÜNDEM
“MEMNUN DEĞİLİM”
“MEMNUN DEĞİLİM”
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Gazişehir Gaziantep ile berabere kaldıkları maçının ardından yaptığı açıklamasında, “Bazı arkadaşlarımızdan hiç memnun değilim. Beklediklerimizin çok altındalardı. Çok formda olmaları gerekiyor. Şu ara bizim için çok önemli, iyi bir şekilde değerlendireceğiz” dedi.
3.9.2019 01:00:00
SPOR
“ANTEP MAÇINI KAZANACAĞIZ”
“ANTEP MAÇINI KAZANACAĞIZ”
Sivasspor´un 25 yaşındaki orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş, ligin 3. haftasında Gazişehir Gaziantep ile oynayacakları maça ilişkin konuştu. Yandaş: “Rize maçını unutmak istiyoruz. Önümüzde Gazişehir Gaziantep maçı var ve ondan sonra milli takım arası var. Antep´e iyi hazırlanıyoruz. Gaziantep maçını biz kazanacağız. Tamamen galibiyete odaklandık” dedi.
30.8.2019 01:00:00
SPOR
KOYUN CAN KASAP ET DERDİNDE
KOYUN CAN KASAP ET DERDİNDE
Toplu sözleşme sürecine ilişkin yetkili sendikayı eleştiren Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, “Sendikacılık kültürüne hiçbir şey katmayanlar, sendikacılıkla uzaktan yakından alakası olmayanların, toplu sözleşme sürecinde yapmış oldukları açıklamaları şaşkınlık, hayret ve büyük bir üzüntüyle izliyoruz. Ülkemizde açlık sınırı 2 bin 510 lira olmuşken, ‘Koyun can, kasap et derdinde´ misali onlar kasasını doldurma derdine düştüler” dedi.
28.8.2019 01:04:00
GÜNDEM
MEMURUZ, HAKLIYIZ, KAZANACAĞIZ
MEMURUZ, HAKLIYIZ, KAZANACAĞIZ
5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmamasının ardından konu Kamu Görevlileri Hakem Kurulu´na taşındı. Yetkili Konfederasyon olan Memur-Sen´de dün yurt genelinde “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla basın açıklaması yaptı. Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, Hakem Kurulu´na güvendiklerini belirterek, “Türkiye; varlığının ve güvenliğinin teminatı olan kamu görevlilerinin maaş, ücret ve alım gücünü yükseltecek ekonomik güce, siyasi özgüvene, politik perspektif ve bilince fazlasıyla sahiptir. Memuruz, haklıyız, kazanacağız” dedi.
27.8.2019 01:04:00
GÜNDEM
“KOSKOCA BİR LİG VAR”
“KOSKOCA BİR LİG VAR”
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Rizespor´a 2-1 yenildikleri maçın ardından konuştu. Çalımbay; “Böyle talihsizlikler olabiliyor. Kendi hatalarımızdan da olabiliyor, hakem hatalarından da olabiliyor, maç kaybedilebiliyor Ligde bir maç kaybettik artık koca bir lig var, oralara bakmamız, oraları düşünmemiz gerekiyor” dedi.
27.8.2019 01:00:00
SPOR
GERİ SAYIM BAŞLADI
GERİ SAYIM BAŞLADI
Transfer döneminin bitmesine az bir zaman kala, heyecan kat sayısı da giderek artıyor. Yaz transfer dönemi 2 Eylül Pazartesi günü sona erecek.
27.8.2019 01:00:00
SPOR
YANDAŞ: “SİVASSPOR´U  AVRUPA´YA TAŞIYACAĞIZ”
YANDAŞ: “SİVASSPOR´U AVRUPA´YA TAŞIYACAĞIZ”
D.G. Sivasspor´un 25 yaşındaki başarılı orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş, iddialı açıklamalarda bulundu. Yandaş: “İnanıyoruz Sivasspor´u bu sene Avrupa´ya taşıyacağız. Benim hayalim Avrupa´da oynamak. Daha 25 yaşımdayım. Bunu başarabilecek zamanım var” dedi.
23.8.2019 01:00:00
SPOR
AKADEMİK KADRO GÜÇLENİYOR
AKADEMİK KADRO GÜÇLENİYOR
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ın girişimleri ve Cumhurbaşkanlığının onayı neticesinde üniversiteye verilen 445 akademik kadro tahsisinin ardından 19 profesör, 28 doçent, 36 doktor öğretim üyesi olmak üzere 83 öğretim üyesi kadrosu için ilan yayınlandı.
22.8.2019 01:00:00
GÜNDEM
HEM BAYRAM HEM 18. YIL KUTLAMASI
HEM BAYRAM HEM 18. YIL KUTLAMASI
AK Parti Teşkilatı ve Belediye tarafından düzenlenen bayramlaşma programında AK Parti´nin kuruluşunun 18. yılı nedeniyle de pasta kesildi. AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, tüm İslam Aleminin bayramını tebrik ederek, “18. yılını geride bırakan AK Parti, kurulduğu günden bu güne kendisini millete adamış ak kadrolarıyla ülkemizde hayal bile edilemeyen yeniliklere ve reformlara imzalar atmıştır” dedi.
16.8.2019 01:02:00
GÜNDEM
“ÜNİVERSİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ”
“ÜNİVERSİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ”
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde bir mesaj yayımlayarak, tüm öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi. Rektör Yıldız, “Üniversitemizden alacağınız eğitimle hem toplumsal hem de bireysel geleceğini inşa eden, sorumluluklarının bilincinde, aklın yol göstericiliğine inanan, bilimsel değer üreten insanlar olacağınıza inancım tamdır” dedi.
16.8.2019 01:01:00
GÜNDEM
“ARTIK AYAKLARI YERE BASAN BİR LİGİZ”
“ARTIK AYAKLARI YERE BASAN BİR LİGİZ”
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Türk futboluna ilişkin açıklamada bulundu. Otyakmaz: “Yabancı oyuncular da şunu bilmeli; Türkiye, Katar öncesi bir durak olan ülke değil. Artık ayakları yere basan, kendi bütçesinde çalışan bir ligiz” dedi.
8.8.2019 01:00:00
SPOR
1058 KİŞİ İLE SİVAS HALAYI - video
1058 KİŞİ İLE SİVAS HALAYI - video
Sivas Kongresi´nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında bu yıl ilki düzenlenen Gardaşlık Festivali´nde 1058 kişi davul-zurna eşliğinde Sivas Ağırlaması Halayı çekti. Vali Salih Ayhan, “Selçuklu´nun kalbi, Osmanlı´nın vicdanı ve Cumhuriyet´in aklı olan bu güzel şehre bu ülkenin çok ihtiyacı var. Çünkü bu ülkenin harcı, bu ülkenin çimentosu olan bu il birlik ve beraberliğini devam ettirdikçe sırtı yere gelmeyecektir” dedi.
7.8.2019 01:05:00
GÜNDEM
“SİVAS´A LAF SÖYLEMEK TARİHİMİZE İHANETTİR”
“SİVAS´A LAF SÖYLEMEK TARİHİMİZE İHANETTİR”
Aslen Sivaslı olan MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer´in kullandığı sözlere tepki göstererek, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün Ankara dışında en çok kaldığı şehir olan memleketim Sivas´ı küçümsemek kimsenin haddi değildir. Sivas´a laf söylemek tarihimize ihanettir, Sivaslıya ihanettir” dedi.
1.8.2019 01:01:00
GÜNDEM
DİPLOMALARDA E-İMZA DÖNEMİ
DİPLOMALARDA E-İMZA DÖNEMİ
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, geçici mezuniyet belgesini kaldırdıklarını belirterek, hayata geçirdikleri e-imza uygulaması sayesinde öğrencilerin diplomalarını vakit geçirmeden alabildiklerini söyledi. Diplomaların iki dilde verildiğini söyleyen Rektör Yıldız, “E-Diploma ile artık öğrenciler memleketlerine gitmeden diplomalarına kavuşmuş oluyorlar” dedi.
31.7.2019 01:05:00
GÜNDEM
İKTİDAR SİVAS´A SIRTINI DÖNDÜ
İKTİDAR SİVAS´A SIRTINI DÖNDÜ
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas´ın gelişmişlik anlamında hak etmediği bir yerde olduğunu belirterek, “İktidar Sivas noktasında bugüne kadar hiç hak etmediği oy oranlarını sürekli aldı. Sivaslı hemşerilerimiz de iktidarın seçimden önce vermiş olduğu vaatlere sürekli inandılar ve gittiler sandıkta oy verdiler. İktidar oy aldıktan sonra Sivas´a sürekli sırtını döndü” dedi.
29.7.2019 01:06:00
GÜNDEM
ALGI VAR ÇOK KÖTÜ DEĞİL
ALGI VAR ÇOK KÖTÜ DEĞİL
Milli Eğitim Bakanlığı´nın LGS´de doğru cevap sayısına göre yaptığı analizde Sivas´ın 59.sırada yer almasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “Bunu kamuoyuna izah etmemiz lazım, bazı yanlış değerlendirmeler var ve algı var, bizde sınava katılmayanların oranı yüzde 8´dir. Eğer biz sınava katılmayan oranını yüzde 30´lara çekseydik 59´larda değil çok daha ilerlerde olabilirdik. Akademik sıralamamız çok kötü değil ama daha iyi olması için iyi tohum ektik, iyi mücadele ediyoruz. İyi bir kadro var, gayret gösteriyoruz, kendi içimizdeki İrlandalılar var ya onları da ikna edebilirsek iyi bir noktaya geleceğiz. Bir söz vardır; yol ikna edilmişlerle değil, inanmışlarla yürünür. Bundan sonra ruh vereceğiz, heyecan vereceğiz, biz inandık, iddia ediyorum Sivas eğitimde Türkiye´nin ilk 10 ili arasında yer alacak” dedi.
26.7.2019 01:25:00
GÜNDEM
KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK - video
KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK - video
24 Temmuz Basın Bayramı´nda ilimizdeki basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kapılarının her zaman basın mensuplarına açık olduğunu ifade ederek, “Toplumu doğru bilgilendiren, her türlü manipülasyona karşı toplumun doğru ve tarafsız haber alması için gece gündüz demeden fedakarca görev yapan tüm basın çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediye olarak her zaman basınımızın yanında olduğumuzu ve her zaman bir ve beraber olacağımızı belirtmek isteriz” dedi.
25.7.2019 01:25:00
GÜNDEM
“BASIN MİLLETİN SESİDİR”
“BASIN MİLLETİN SESİDİR”
24 Temmuz Basın Bayramını kutlayan TSO Başkanı Mustafa Eken, “Basının özgür ve yansız olmadığı bir ülkede demokrasi ve insan haklarından söz edilemez. Günümüzde haber alma ve bilgi edinme hakkının en kutsal haklar arasındadır. Bu hakkın en önemli basamağını da basın çalışanları ve haberciler oluşturmaktadır” dedi.
24.7.2019 01:20:00
GÜNDEM
YETER ARTIK AÇMAYIN
YETER ARTIK AÇMAYIN
37. Bölge Sivas Eczacı Odası, yazılı açıklama yaparak Eczacılık fakültelerinin artırılmasına tepki gösterdi. 19 Mayısla birlikte eczacılık fakültesi sayısın 50´ye çıktığı belirtilen açıklamada, “Ülkemizde yeterli sayıda, hatta daha fazla Eczacılık Fakültesi var, yeni fakülte açmak tabeladan ibaret fakülteler üreterek ülkenin kaynaklarını boşa harcamaktır. Açılan bu fakülteler sadece birilerine rant sağlamaktadır. İş gücü planlanması yapılmadan açılan fakülteler, artırılan kontenjanlar bu ülkenin gençlerine zulmetmektir” denildi.
23.7.2019 01:00:00
GÜNDEM
GELECEK AY AÇILIYOR - video
GELECEK AY AÇILIYOR - video
2015 yılında Avrupa Birliği (AB) tarafından IPARD projesi kapsamında 260 milyon Avro bedelle çalışmaları başlatılan Samsun-Sivas Kalın demiryolu hattı yenileme projesinde sona gelindi. Vali Salih Ayhan il protokolüyle beraber yenilenen hatta incelemelerde bulunarak demiryolu otosuyla test sürüşüne katıldı.
22.7.2019 07:30:00
GÜNDEM
KÜÇÜK ESNAF ZOR DURUMDA
KÜÇÜK ESNAF ZOR DURUMDA
Küçük esnafın kepenk kapatır hale geldiğini ve artık ayakta durmakta güçlük çektiğini söyleyen Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, “Borçlarını ödeyemeyen esnafımızın kara liste sorunu çözülerek etkin bir sicil affı getirilmeli. Can suyu niteliğinde sıfır faizli kredi imkânları sağlanmalı ve esnafa özel destek paketi hazırlanmalı” dedi.
22.7.2019 07:30:00
GÜNDEM
KEDİ ve KÖPEKTEN SONRA KUZU
KEDİ ve KÖPEKTEN SONRA KUZU
Büyük şehirlerden sonra artık anadoludaki cadde ve sokaklarda da kedi ve köpek ile gezenlerin görülmesinin ardından Sivas´ta bir ilk daha ortaya çıktı. Tatil için gelen Muhammed Ceylan´ın, Hafik Gökdin köyünde kendisine hediye edilen kuzu ile gezmesi “Bunu da gördük” dedirtti.
19.7.2019 07:30:00
GÜNDEM
YAYLA KÖYLERİNDE YAZ TEMİZLİĞİ - video
YAYLA KÖYLERİNDE YAZ TEMİZLİĞİ - video
Altınyayla ve Şarkışla´nın yüksek kesimlerinde bulunan yayla köylerinde havaların yeni yeni ısınması nedeniyle yaz temizliği başladı. Hem halı ve kilim gibi eşyaları yıkayan, hem de piknik yapanların eğlenceli vakit geçirdikleri gözlenirken, tertemiz doğadaki buz gibi ırmak suyunda serinleyen çocuklar da doyasıya eğleniyorlar
17.7.2019 07:10:00
GÜNDEM
“SON KURTULUŞ  DESTANIDIR”
“SON KURTULUŞ DESTANIDIR”
15 Temmuz darbe kalkışmasının üçüncü yıl dönümü nedeniyle Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz meydandaki basın açıklamasında, “250 Şehidimizin kanıyla yazılan 15 Temmuz´u unutmadık, unutturmayacağız. FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin amacı millet iradesine zincir vurmak ve Türkiye´yi sömürüye açık hale getirmekti” dedi.
16.7.2019 07:20:00
GÜNDEM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser

Konfüçyus
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7690
EURO
6.4202