Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KUPANIN SAHİBİ İL MİLLİ EĞİTİM
KUPANIN SAHİBİ İL MİLLİ EĞİTİM
CK Enerji Çamlıbel Elektrik tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Kurumlararası Askıda Ekmek Futbol Turnuvası” heyecanı sona erdi. Heyecan dolu şampiyona sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivas şampiyonu olarak kupayı müzesine götürdü. Turnuvada ikinci Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü takımı, üçüncü ESTAŞ ve dördüncü de Sivas Belediyesi Fen İşleri takımı oldu.
10.8.2019 01:00:00
SPOR
“SİVAS BAŞARIYI HAK EDİYOR”
“SİVAS BAŞARIYI HAK EDİYOR”
Sivasspor´da yardımcı antrenörlük görevi yapan efsane isim Servet Çetin: “Bu senede inşallah Sivasspor´da başarılar elde edeceğiz. Ben Sivas´ı çok iyi bildiğim için, gerçekten Sivas başarıları hak ediyor. Çünkü hem düzgün yönetiliyor, hem şehir güzel. Hem de Sivas halkı ve taraftarı Sivasspor´a destek çıkıyor” dedi.
9.8.2019 01:00:00
SPOR
1058 KİŞİ İLE SİVAS HALAYI - video
1058 KİŞİ İLE SİVAS HALAYI - video
Sivas Kongresi´nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında bu yıl ilki düzenlenen Gardaşlık Festivali´nde 1058 kişi davul-zurna eşliğinde Sivas Ağırlaması Halayı çekti. Vali Salih Ayhan, “Selçuklu´nun kalbi, Osmanlı´nın vicdanı ve Cumhuriyet´in aklı olan bu güzel şehre bu ülkenin çok ihtiyacı var. Çünkü bu ülkenin harcı, bu ülkenin çimentosu olan bu il birlik ve beraberliğini devam ettirdikçe sırtı yere gelmeyecektir” dedi.
7.8.2019 01:05:00
GÜNDEM
HEPATİT İÇİN AŞI VE HİJYEN ŞART
HEPATİT İÇİN AŞI VE HİJYEN ŞART
Hepatit hakkında hastane çalışanlarını bilgilendiren Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aynur Engin, “Hepatit dediğimiz şey karaciğerin iltihaplanmasıdır. Kısa süreli olursa akut, uzun süreli olursa kronik olur. Hepatiti yapan sadece virüs değildir” dedi.
7.8.2019 01:00:00
SAĞLIK
“HEDEFİMİZ 4 BİN HİSSE” - video
“HEDEFİMİZ 4 BİN HİSSE” - video
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı´nın vekaletle kurban kestirme hizmetlerinin devam ettiğini belirten İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Geçen sene ilimizde 3 bin 724 hisse kurban verildi vekalet yoluyla. Bu yıl bunu 4 bine çıkarmayı planladık. Bunun duyurularını da yaptık. Halkımızın desteği ve teveccühü sayesinde bu rakama ulaşacağımızı düşünüyoruz.” dedi.
3.8.2019 01:03:00
GÜNDEM
48 ÖĞRENCİ İŞ HAYATIYLA TANIŞTI
48 ÖĞRENCİ İŞ HAYATIYLA TANIŞTI
Üniversite eğitimini sürdüren 48 öğrenci ‘Sosyal Çalışma Programı´ kapsamında yaz tatili süresince İl Özel İdaresi´nde çalışacak. Bu süreçte öğrencilerin çalışma hayatıyla tanışarak, mesleki niteliklerini geliştirmelerine fırsat verilmiş olacak.
2.8.2019 01:02:00
GÜNDEM
“SİVASSPOR´A HİZMET EDECEĞİZ”
“SİVASSPOR´A HİZMET EDECEĞİZ”
Demir Grup Sivasspor yardımcı antrenörü Servet Çetin, yeni sezonda Sivasspor´un başarısı için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi. Çetin; “Bu takım, bu şehir her şeyin en iyisini hak ediyor. Elimizden gelenin en iyisini yapıp Sivasspor´u yukarılara taşıyacağız. Eskiden futbolcuyken katkı sağlıyordum, şimdi de teknik heyette katkılar sağlayacağım” dedi.
2.8.2019 01:00:00
SPOR
670 GRAMDAN 1 KİLO 900 GRAMA - video
670 GRAMDAN 1 KİLO 900 GRAMA - video
6 aylıkken 670 gram olarak dünyaya gelen prematüre (parmak) bebek hayata tutundu. 120 gündür tedavisi devam eden bebek 1 kilo 900 grama ulaştı. Anne Sevgi Demir Kaya,"Onu incitmekten, dokunmaktan çok korkuyordum onun içinde beni hazırladılar. Ufak bakımlarla beni cesaretlendirdiler. Şuan çok mutluyum onun kokusunu, kalp atışını hissediyorum. Çok farklı bir duygu, Ben ondan güç alıyorum. O benden güç alıyor” dedi.
29.7.2019 01:15:00
GÜNDEM
DUYGU DOLU UĞURLAMA
DUYGU DOLU UĞURLAMA
Hac farizası için kutsal topraklara gidecek 350 hacı adayı otobüs terminalinden hava limanına uğurlandı. Duygu dolu uğurlamaya katılan Vali Salih Ayhan “Kainatın efendisi Allah´ın Resulü Peygamber Efendimizin doğduğu hüzünlendiği, sevindiği güzel mekana gidiyorsunuz. Allah yolunuzu açık etsin, dualarınızda bizleri de unutmayın” dedi.
23.7.2019 01:20:00
GÜNDEM
EDEBİYAT VE SANAT BU RESTORANDA BULUŞTU
EDEBİYAT VE SANAT BU RESTORANDA BULUŞTU
Sivas´ta bir süre önce hizmete giren restoran, kitap ve sanatseverleri buluşturuyor. Masalarına dünya ve Türkiye´nin yakından tanıdığı yazar ve düşünürlerin isimlerinin verildiği restoranda, kitapsever müşteriler için de kitaplık bulunuyor. Restoran sahibi Halit Şirkan Hatay, "Müşterilerin sadece cisimlerini değil, ruh ve zihinlerini de besliyoruz" dedi.
20.7.2019 07:00:00
GÜNDEM
55 BİN BAŞVURU 64 MİLYON GELİR
55 BİN BAŞVURU 64 MİLYON GELİR
Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Nazım Yakut, bir süre önce sona eren İmar Barışı için Sivas´ta toplam 55 bin kişinin başvuruda bulunduğu açıkladı. Yakut, “22 bin 500 İmar Barışı Yapı Belgesi verilen Sivas´ta 55 bin başvurudan devlet yıl sonuna kadar yapılacak ödemelerle 64 milyon lira gelir elde edecek” dedi.
19.7.2019 07:40:00
GÜNDEM
KEDİ ve KÖPEKTEN SONRA KUZU
KEDİ ve KÖPEKTEN SONRA KUZU
Büyük şehirlerden sonra artık anadoludaki cadde ve sokaklarda da kedi ve köpek ile gezenlerin görülmesinin ardından Sivas´ta bir ilk daha ortaya çıktı. Tatil için gelen Muhammed Ceylan´ın, Hafik Gökdin köyünde kendisine hediye edilen kuzu ile gezmesi “Bunu da gördük” dedirtti.
19.7.2019 07:30:00
GÜNDEM
BİR KEZ DAHA LANETLEDİK
BİR KEZ DAHA LANETLEDİK
Yıllardır sinsice örgütlenen ve ülkeyi ele geçirmek içinde darbe girişiminde bulunan hain FETÖ kalkışması 3.yıldönümünde Milli Birlik Yürüyüşü ve akşamda meydanda toplanılarak bir kez daha lanetlendi. Sivas yine hassas, dimdik ayakta ve vatan savunması için hazır olduğunu dosta-düşmana tekrar göstermiş oldu.
16.7.2019 07:50:00
GÜNDEM
SURİYELİ ÖĞRENCİ MEZUNİYET TÖRENİNE DAMGA VURDU
SURİYELİ ÖĞRENCİ MEZUNİYET TÖRENİNE DAMGA VURDU
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi´nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Fakülte ikincisi Kimya Mühendisliği bölüm birincisi olan Suriyeli Abdallah Algherbawı törene damga vurdu. Türkiye aşağı olduğunu söyleyen öğrenci törene katılamayan ailesine, “Hiç merak etmeyin benim burada büyük bir ailem var” diyerek salonda bulunanlara duygusal anlar yaşattı.
15.7.2019 07:15:00
EĞİTİM
ZEYLA´DA 30 LİRAYA TEPSİ KEBABI
ZEYLA´DA 30 LİRAYA TEPSİ KEBABI
Arap ortakları ile 8 milyon lira harcayarak üniversite yakınlarında temiz, lüks ve leziz tatlardan oluşan, masaları da tanınmış isimlerle adlandıran lokanta açan Hataylı işadamı Halit Şirkan, Sivaslıları zengin ve farklı bir damak tadıyla buluşturmayı hedeflediğini belirterek, “Piyasada ZEYLA pahalı denildiğini duyduk, 30 liraya 4 çeşit mezeyle testi kebabı, 10 liraya Künefehizmeti sunuyoruz, herkes bilsin-duysunistiyoruz”dedi.
12.7.2019 07:30:00
GÜNDEM
EN VERİMLİ ŞEKİLDE SAHADA OLACAĞIM
EN VERİMLİ ŞEKİLDE SAHADA OLACAĞIM
Demir Grup Sivasspor´un Fransa´nın Troyes takımında transfer ettiği Mamadou Samassa, “Taraftarlarımız için elimden geleni yapmaya çalışacağım. En verimli ve en iyi şekilde sahaya çıkacağım” dedi. Taraftarlara da seslenen Samassa, “Sizlere ihtiyacımız var. Maçlarımızda stadyumu doldurun. Çünkü en büyük desteğimiz sizsiniz. Sizler olmadan biz de bir şey yapamayız” diye konuştu.
11.7.2019 07:05:00
SPOR
‘SIKINTILARI AŞARIZ´ DEDİ
‘SIKINTILARI AŞARIZ´ DEDİ
TSO ve Ticaret Borsası´nın birlikte düzenlediği “Sivas´a Değer Katanlar” ödül töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu, icraatlarını anlattı, Eken ve Hastaoğlu´na övgüler yağdırdı, marifetin iltifata tabi olduğunu belirterek, “Aslında benim için Sivas´ta her firma ayrı bir yıldız, her biri ödül hak ediyor. Hamaset olsun diye söylemiyorum, Dünyada ve ülkemizde bu kadar sorun ve sıkıntı var. Buna rağmen, ayakta kalmak, insanımıza iş ve aş sağlamak, her babayiğidin harcı değil, başarılarınızın devamını diliyorum. Yolunu açık, işiniz bereketli olsun. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, devletimiz de eşit şartlar sağladığı taktirde tüm sıkıntıları aşarız” dedi.
9.7.2019 07:55:05
GÜNDEM
DÖNÜMÜ 13 LİRA
DÖNÜMÜ 13 LİRA
Ziraat Odası hasat sezonu öncesinde Biçerdöverle biçim fiyatını dönüme 13 lira olarak belirledi. Başkan Çetindağ, “2 Tonluk römorkla saman fiyatını 233, balya yapma ücretini de 2 lira olarak tesbit ettik. Hasat döneminde sık sık kontroller yaparak, dane kaybı olmaması için çalışacağız”dedi.
8.7.2019 07:20:00
GÜNDEM
2 BİN MEHMETÇİK YEMİN ETTİ
2 BİN MEHMETÇİK YEMİN ETTİ
İlimizde acemi eğitimlerini tamamlayan erler, 5´inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası´nda düzenlenen törenle yemin etti.
6.7.2019 07:00:00
GÜNDEM
YAZ KUR´AN KURSU İÇİN PROTOKOL - video
YAZ KUR´AN KURSU İÇİN PROTOKOL - video
Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi (CENGEL) öncülüğünde kurumlar arası görme engellilere yönelik Yaz Kur´an Kursu ve Braille Alfabesi Kursu için protokol imzalandı.
4.7.2019 07:40:00
GÜNDEM
“YENİ YETENEKLER KAZANDIRILACAK”
“YENİ YETENEKLER KAZANDIRILACAK”
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği, açılan basketbol yaz okulu hızla devam ediyor. Basketbol İl Temsilcisi Akın Günaydın, çocukları ve gençleri yaz okuluna davet ederek; “Basketbol yaz okulumuzda kayıtlarımız devam ediyor. Gençlerimiz ve çocuklarımız gelsinler, tecrübeli antrenörlerle beraber basketbol oynaması öğrensinler. Amacımız basketbola yeni yetenekler kazandırmak” dedi.
3.7.2019 07:20:25
SPOR
İLLERİMİZDE İHRACAT POTANSİYELİ VAR
İLLERİMİZDE İHRACAT POTANSİYELİ VAR
ORAN Yönetim Kurulu Kayseri´de toplandı. Toplantıda ORAN´ın çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Kayseri Valisi ve ORAN Başkanı Şehmus Günaydın, “Bölgemizde yatırımın artması istihdamın artması, ülkemiz ihracatının artması demektir. İllerimizde genel olarak ihracat potansiyelimiz var. Bu ihracat potansiyelimiz bizi tatmin etmiyor, yeterli görmüyoruz. Bunu da artırmak, geliştirmek istiyoruz” dedi.
28.6.2019 07:29:22
GÜNDEM
HEDEF 1 MİLYON TURİST
HEDEF 1 MİLYON TURİST
3. Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresine katılan Vali Salih Ayhan, ilimizin yıllık turist sayısının 600 bin olduğunu belirterek, “Bu sene hedefimiz 1 milyon turist. Deniz, kum, güneş turizminden doğa turizmi, yayla turizmi, inanç turizmi, kültür turizmi gibi taraflara bir kayış var. Zamanın ruhunu da yakalayarak bunun altyapısını iyi doldurmamız gerekir” dedi.
25.6.2019 07:35:41
KÜLTÜR-SANAT
YAPTIĞINIZ PROJELER ÜRÜNE DÖNÜŞSÜN
YAPTIĞINIZ PROJELER ÜRÜNE DÖNÜŞSÜN
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 29 akademik personel Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına atandı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Eğitimimiz için genç bir kuşağın gelmesi adına çalışacağız ve üniversitemizi belli bir yere getirmek için uğraşıyoruz. Hep söyledik. Yerlilik ve millîlik noktasında ülkenin bizden beklediği çok şey var. Yaptığımız projeler ürüne dönüşsün” dedi.
22.6.2019 07:49:01
EĞİTİM
“İNCE ELEYİP SIK DOKUYORUZ”
“İNCE ELEYİP SIK DOKUYORUZ”
Sivasspor´un İdare Menajeri Oray Baykal, transfer çalışmalarına ilişkin konuştu. Baykal; “Transfer de ince eleyip sık dokuyoruz. Başkanımızın İstanbul´daki ofisinde üs kurduk. Hocalar 10-12 saat oyuncu izliyorlar. Ben de oyuncularla görüşüyorum. Birkaç tane oyuncuyla da transferi tamamlama noktasındayız” dedi.
22.6.2019 07:14:10
SPOR
BİRLEŞME SİNYALİ
BİRLEŞME SİNYALİ
Üniversite Hastaneler Birliği Başkanı ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, sağlık sistemi içinde üniversite hastanelerinin eğitim, araştırma ve hizmet sunumunda rol ve sorumluluklarının tanımı dahi olmadığını belirterek, “Sağlık Bakanlığı, üniversite hastaneleri, tüm hastaneler, tedarikçiler hep birlikte düşünerek geleceği iyi tasarlamamız gerekiyor. ‘Üniversite hastanelerini Sağlık Bakanlığı´na bağlayalım” dedi. Gelişme olursa bu kapsamda Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Sağlık Bakanlığına devredilecek ve Numune bünyesine dahil edilerek birleşme sağlanarak birlikte sağlık hizmeti verilecek.
21.6.2019 07:50:10
GÜNDEM
EĞİTİM FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET HEYECANI - video
EĞİTİM FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET HEYECANI - video
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi´nde mezuniyet heyecanı yaşandı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Cumhuriyet Üniversitemizden mezun olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın ve buradan mezun olmakla gururlanın. Bunu da her yerde söyleyin. Eğer bunu söyleyebilirseniz biz daha çok memnun oluruz. Arkanızda 44 yıllık geçmişi olan bir üniversitenin diploması olacak” dedi.
21.6.2019 07:20:38
EĞİTİM
“EN AZ 12 TRANSFER ŞART”
“EN AZ 12 TRANSFER ŞART”
Sivasspor´un tecrübeli çalıştırıcısı Rıza Çalımbay, en az 12 futbolcu alacaklarını söyledi. Çalımbay; “Takımımıza bakınca 9-10 tane oyuncumuz kaldı. Net kadromuzun 24-25 olması gerekiyor en az. Baktığımız zaman mecburen en az 12 tane transfer yapmak şart” dedi.
21.6.2019 07:14:29
SPOR
YAZ TATİLİNDE GELENEKSEL OYUNLAR OYNANMALI
YAZ TATİLİNDE GELENEKSEL OYUNLAR OYNANMALI
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü ve Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Doç. Dr. Tuncay Dilci yaz tatili süresince velilere uyarılarda bulundu. Dilci, çocukların dijital oyunlardan uzak tutulması gerektiğini ifade ederek, yaz tatilinde ailelerin çocuklarla geleneksel oyunları oynaması gerektiğini söyledi.
20.6.2019 07:49:34
GÜNDEM
ATIK SULARININ ARITILMASI PROJESİNE PATENT
ATIK SULARININ ARITILMASI PROJESİNE PATENT
“Metal İşleme Sıvılarının Arıtılması ile Suyun Geri Kazanımının Araştırılması” projesiyle TÜBİTAK´tan patent alan Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meltem Sarıoğlu Cebeci, “2012 yılında başvurusu yapılan proje, 2014 yılında sonuçlandırılarak 5 yıllık süreç sonunda 2019 yılında patent alınarak ürüne dönüştürüldü” dedi.
14.6.2019 07:30:40
GÜNDEM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İlim, kendini bilmektir.

Yunus Emre
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.6889
EURO
6.2847