Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
GENÇ YAZARLAR KEŞFEDİLECEK
GENÇ YAZARLAR KEŞFEDİLECEK
İlimizde sekizincisi düzenlenecek olan ‘Sivas Kitap Günleri´ kapsamında ‘Yazarlık Atölyesi´ açılacak. 5-8 Eylül tarihlerinde Buruciye Medresesi´nde genç yazar adaylarını ağırlayacak olan atölyede 12-18 yaş arasındaki yetenekler, uzman eğitmenler eşliğinde şiir, hikâye, deneme alanlarında yazarlık çalışması yapacak.
29.8.2019 01:00:00
GÜNDEM
KOYUN CAN KASAP ET DERDİNDE
KOYUN CAN KASAP ET DERDİNDE
Toplu sözleşme sürecine ilişkin yetkili sendikayı eleştiren Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, “Sendikacılık kültürüne hiçbir şey katmayanlar, sendikacılıkla uzaktan yakından alakası olmayanların, toplu sözleşme sürecinde yapmış oldukları açıklamaları şaşkınlık, hayret ve büyük bir üzüntüyle izliyoruz. Ülkemizde açlık sınırı 2 bin 510 lira olmuşken, ‘Koyun can, kasap et derdinde´ misali onlar kasasını doldurma derdine düştüler” dedi.
28.8.2019 01:04:00
GÜNDEM
SORUNLAR ORTAK AKILLA ÇÖZÜLÜYOR
SORUNLAR ORTAK AKILLA ÇÖZÜLÜYOR
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) üyelerinin yaşadığı sorun ve sıkıntılar Vali Salih Ayhan Başkanlığında yapılan toplantılarla yerinde çözüme kavuşturuluyor. TSO Başkanı Mustafa Eken,” Sivas´ta bir Vali ilk kez komite üyeleri bir araya gelerek sorun ve sıkıntıları görüştü. Sektörel anlamda üyelerimizin yaşadığı sorun ve sıkıntılar yerinde çözülüyor.” dedi.
28.8.2019 01:03:00
GÜNDEM
MEMURUZ, HAKLIYIZ, KAZANACAĞIZ
MEMURUZ, HAKLIYIZ, KAZANACAĞIZ
5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmamasının ardından konu Kamu Görevlileri Hakem Kurulu´na taşındı. Yetkili Konfederasyon olan Memur-Sen´de dün yurt genelinde “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla basın açıklaması yaptı. Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, Hakem Kurulu´na güvendiklerini belirterek, “Türkiye; varlığının ve güvenliğinin teminatı olan kamu görevlilerinin maaş, ücret ve alım gücünü yükseltecek ekonomik güce, siyasi özgüvene, politik perspektif ve bilince fazlasıyla sahiptir. Memuruz, haklıyız, kazanacağız” dedi.
27.8.2019 01:04:00
GÜNDEM
PÜNZÜRÜK´TE ISLAH ÇALIŞMASI - video
PÜNZÜRÜK´TE ISLAH ÇALIŞMASI - video
SİBESKİ ekipleri Pünzürün Deresi´nin üzeri açık kalan bölümlerinde ıslah çalışması başlattı. Ayrıca kaçak kanalizasyon bağlantıları tek tek tespit edilerek bu yeni hatta bağlandı.
26.8.2019 01:01:00
GÜNDEM
BÜTÇE ONLARINSA MEYDANLAR BİZİMDİR
BÜTÇE ONLARINSA MEYDANLAR BİZİMDİR
Hükümetin memurlar için yaptığı zam tekliflerinin yansımaları sürüyor. Görüşmelerden henüz bir sonuç çıkmazken, Kamu-Sen İl Temsilcisi İlker Çelikus da hükümetin yaptığı zam teklifini eleştirerek, “Kamu görevlileri ve emeklilerle adeta alay edenlere verilecek güçlü bir cevabımız elbette vardır. Milyonlarca dar ve sabit gelirliyi enflasyona ezdirecek bu yaklaşımı kabul etmiyor, bu teklifi yok sayıyoruz. Bizim mangal gibi yüreğimiz, çelik gibi bileğimiz, hiç kimseye teslim etmediğimiz hür irademiz var. Bütçe onların, meydanlar bizimdir” dedi.
21.8.2019 01:03:00
GÜNDEM
YENİ TEKLİF İSTİYORUZ
YENİ TEKLİF İSTİYORUZ
Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz hükümetin memurlara 2020 ve 2021 yılları için önerdiği zam teklifini yeterli bulmadıklarını söyledi. Sendika binasında yaptığı açıklamada 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında önerilen zamla ilgili değerlendirmelerde bulunan Temiz, “Bu oranlar hükümet tarafından deklare edilen enflasyon tahminleri ve beklerine uygun değil. Hükümetin teklifi, faiz oranlarındaki düşmeyi, faiz oralarındaki kurdaki aşağı yönlü hareketi, elektrik, doğalgaz ve diğer bazı temel ürünlerin fiyatlarındaki yukarıya yükselişi doğrulamıyor ve aksine yok sayıyor” dedi.
19.8.2019 01:04:00
GÜNDEM
TEKLİF KABUL EDİLEMEZ
TEKLİF KABUL EDİLEMEZ
Hükümetin 2020 ve 2021 yılları için kamu görevlileri ve emeklileri için teklif ettiği zam oranının kabul edilemeyeceğini belirten Kamu-Sen İl Temsilcisi İlker Çelikus, “Bu rakamların revize edilmesi ve çalışanların çözüm bekleyen sorunlar için adımlar atılması gerekmektedir. Kamu Çalışanlarının beklentileri acilen karşılanmalıdır. Neticede verilecek her kuruş ekonomiye can suyu olacaktır” dedi.
19.8.2019 01:02:00
GÜNDEM
DEVLETİN KAPISI HER ZAMAN AÇIK
DEVLETİN KAPISI HER ZAMAN AÇIK
Vali Salih Ayhan kendisiyle görüşmek isteyenleri makamında ağırlamaya devam ediyor. Büyük bir coğrafyada her noktaya hizmet götürmeye çalıştıklarını ve halkın sorunlarına çözüm üretmek istediklerini belirten Vali Ayhan, “Devletin kapısı halka her zaman açık. Halkın derdine imkânlarımız ölçüsünde çözüm üretmeye devam edeceğiz. Ayrıca şehirde de halkla iç içe olmayı sürdüreceğiz” dedi.
9.8.2019 01:00:00
GÜNDEM
YAYIN KRİZİ ÇÖZÜLDÜ
YAYIN KRİZİ ÇÖZÜLDÜ
beIN Sports ile kulüpler arasında bir süredir devam eden yayın krizi netliğe kavuştu. Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig´in yayın hakları için yayıncı kuruluş beIN Sports ve kulüplerle anlaştı. 500 milyon dolarlık yayın bedeli 410´a düştü…
5.8.2019 01:00:00
SPOR
FESTİVALE BEKLİYORUZ
FESTİVALE BEKLİYORUZ
5-6 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan Gardaşlık Festivaline tüm Sivaslı işadamlarını davet eden MÜSİAD Şube Başkanı Salim Eminoğlu, “Tüm işadamlarımızı memleketlerine çağırıyoruz. Gerek memleketlerine gelerek sılayı rahim yapıp özlem giderirler. Gerekse de bu vesile ile geldikleri memleketlerini inceleyebilirler. Ayrıca malum Demirağ Organize Sanayi Bölgemiz yatırımcılarını bekliyor. Uygun yatırım olanaklarını görme imkânı elde edebileceklerdir” dedi.
3.8.2019 01:01:00
GÜNDEM
SAĞLIKTA TASARRUF
SAĞLIKTA TASARRUF
Sağlık Bakanlığı tarafından kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması amacıyla çalışmalar devam ediyor. Çevre illerin katılımıyla ilimizde düzenlenen toplantıda konuşan Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven, sağlık alanında tasarrufun önemini vurgulayan yaptı.
3.8.2019 01:00:00
GÜNDEM
DEMİRAĞ OSB İLE İŞSİZLİĞE NEŞTER
DEMİRAĞ OSB İLE İŞSİZLİĞE NEŞTER
Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin yaklaşık 40 bin kişiye istihdam sağlayacağını belirten TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili İsmet Yılmaz, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızdan beklediğimiz tek şey teşvik sistemi. 2. Organize Sanayi Bölgesinin dolması ve arazi tahsislerinin yapılabilmesi için de özel bir teşvik sistemi uygulanacak. Bu konunun takipçisiyiz” dedi.
31.7.2019 01:06:00
GÜNDEM
2 NOKTA KALKTI 1´İ DEVAM
2 NOKTA KALKTI 1´İ DEVAM
Bazı tartışmalara neden olan ve şehirde olağanüstü hal varmış gibi görüntü veren Ankara ve Kayseri yolundaki emniyet uygulama noktaları İl Güvenlik Kurulu kararıyla kaldırıldı. Vali Salih Ayhan,” Gelen talepler üzerine 2 noktayı kaldırdık ama güvenlik tedbirimiz devam ediyor. Erzincan yolundaki uygulama noktasını şimdilik kaldırma gibi bir düşüncemiz yoktur. Özellikle doğudan gelen araçların denetimi ve takibi bizim içim çok önemli” dedi.
26.7.2019 01:21:00
GÜNDEM
STRESLE BAŞ EDİN
STRESLE BAŞ EDİN
A Life Hospital Sivas´ta Psikolog Gülşah Ecem Tanrıverdi, günümüzde herkesin muzdarip olduğu stresle etkili ve kalıcı baş etmenin yolları hakkında bilgiler verdi. Psikolog Tanrıverdi, “Kontrol edilebilen stres olumlu ve koruyucu bir etki gösterirken kontrolsüz stres bedensel ve ruhsal açıdan bir dengesizlik kaynağıdır.” dedi.
24.7.2019 01:30:00
SAĞLIK
KÜÇÜK ESNAF ZOR DURUMDA
KÜÇÜK ESNAF ZOR DURUMDA
Küçük esnafın kepenk kapatır hale geldiğini ve artık ayakta durmakta güçlük çektiğini söyleyen Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, “Borçlarını ödeyemeyen esnafımızın kara liste sorunu çözülerek etkin bir sicil affı getirilmeli. Can suyu niteliğinde sıfır faizli kredi imkânları sağlanmalı ve esnafa özel destek paketi hazırlanmalı” dedi.
22.7.2019 07:30:00
GÜNDEM
ÇOCUKLARIMIZLA VAKİT GEÇİRELİM
ÇOCUKLARIMIZLA VAKİT GEÇİRELİM
Abdiağa Konağı´nda gerçekleştirilen "Gençlik ve Teknoloji" söyleşiye konuşmacı olarak katılan Dünya Çocuk ve Gençlik Derneği Genel Başkanı Ercan Akpınar, “Gençlerimizle ve çocuklarımızla daha fazla vakit geçirelim. Onların sorunlarına onlardan uzaklaşarak değil, onlarla birlikte olarak çözüm bulalım" dedi.
22.7.2019 07:15:00
GÜNDEM
ÖLMESİ Mİ LAZIM? - video
ÖLMESİ Mİ LAZIM? - video
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´de yaptığı konuşmada Sivas hastanelerindeki çocuk kardiyoloğ´u sorununu tekrar gündeme getirerek, “Bakanlığın bu soruna el atması için çocuklarımızın doktorsuzluktan hayatını kaybetmesi mi gerekiyor?´´ dedi.
12.7.2019 07:30:00
GÜNDEM
KDK HAKLI BULDU
KDK HAKLI BULDU
Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), köyüne çocuk parkı yapılmasını ve sosyal alanlara oturma banklarının verilmesini isteyen vatandaşın başvurusunu haklı buldu ve ilgili idareye oyun parkı yapılması ve oturma banklarının konulması yönünde tavsiye kararı verdi.
11.7.2019 07:15:00
MEDYA
11.300 HANEYE ‘DERT ETME BİZ VARIZ´ ZİYARETİ
11.300 HANEYE ‘DERT ETME BİZ VARIZ´ ZİYARETİ
Vali Salih Ayhan´ın talimatı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde kurulan ekiplerle son 3,5 ayda 11 bin 300 haneye “Dert Etme Biz Varız” projesi kapsamında ziyaretler yapıldı, sorunlar ve talepler dinlendi, çözümler üretilmeye çalışıldı.
8.7.2019 07:25:00
GÜNDEM
50 YILLIK SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
50 YILLIK SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Gürün´de Işıtan Mahallesi´nden başlayıp, Karatepe Mahallesi Değirmen arkına gelen sulama kanalı ana hattı yenilenerek 50 yıllık su sorunu çözüldü.
6.7.2019 07:00:00
GÜNDEM
MAKİNİSTLER GÜNÜNÜ KUTLADI
MAKİNİSTLER GÜNÜNÜ KUTLADI
3 Temmuz Dünya Makinistler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı İlker Çelikus, “Demiryolu sektörünün en önemli görevlerinden birini büyük bir özveri, gayretle yürüten tüm makinist arkadaşlarımızın 3 Temmuz Dünya Makinistler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
6.7.2019 07:00:00
GÜNDEM
“LOKMAMIZDAN ÇALDILAR”
“LOKMAMIZDAN ÇALDILAR”
Memur Sen Konfederasyonu´na bağlı Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, memur ve emeklilere yapılan zam oranına tepki göstererek, ”Lokmamızdan çaldılar dedi.”
5.7.2019 07:15:00
GÜNDEM
“PARAMIZ OLSA 10 KEZ KURMUŞTUM”
“PARAMIZ OLSA 10 KEZ KURMUŞTUM”
Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, maddi açıdan sorun yaşadıklarını ifade etti. Çalımbay; “Yayıncı kuruluşla yapılan görüşmelerden dolayı elimiz kolumuz bağlı. Bir şey yapamıyoruz. İyi bir kadro kurmamız gerekiyor. Paramız olsa 10 kez kurmuştum takımı. Yayıncı kuruluş ile olan sorun biran önce çözüme kavuşmalı” dedi.
5.7.2019 07:00:00
SPOR
HASTANE ARAZİSİNDE DRİFT - video
HASTANE ARAZİSİNDE DRİFT - video
Mahkeme kararı olmasına rağmen yıkılan eski Numune Hastanesi arazi driftcilerin uğrak mekanı haline geldi.
2.7.2019 07:40:50
GÜNDEM
MEGİP´TE 2. PROTOKOL
MEGİP´TE 2. PROTOKOL
Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi (MEGİP) kapsamında ikinci protokol imzalandı. BİM A.Ş. ile imzalanan imza töreninde konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, “İşkur ve TSO arasında yapılan işbirliği çerçevesinde BİM şirketi ile protokol imzaladık. Proje kapsamında Sivas´ta hayata geçirilecek olan bu ilk projede 40 çalışana eğitimler verilecek” dedi.
1.7.2019 07:19:51
GÜNDEM
TEPKİLERİN FATURASI
TEPKİLERİN FATURASI
Millet ittifakı adayı CHP´li Ekrem İmamoğlu´nun kazanmasıyla sonuçlanan İstanbul seçimleriyle ilgili dün şehirde kamuoyunun nabzını tuttuk, sonuçları ve farkı sorduk, değerlendirmeleri dinledik. Aldığımız cevapların büyük çoğunluğu “Tepkilerin eseri” başlığını çıkardı.
25.6.2019 07:56:59
SİYASET
TSO´nun İŞİ SOLUCAN MI?
TSO´nun İŞİ SOLUCAN MI?
Ticaret Odası´nın eski başkan vekili de olan meclis üyesi Zeki Özdemir, bir yıldan bu yana işbaşında bulunan yönetimin proje yerine laf ürettiğini ileri sürerek “Sivas iş dünyasının sorunlarına somut çözümler sunan bir yönetim iradesi maalesef ortaya konamamıştır” dedi. “ TSO´nun işi şirket kurup solucan üretmek midir?” diye sordu.
21.6.2019 07:52:07
GÜNDEM
SİVAS´I VE SİVASLILARI UNUTMAYACAĞIM
SİVAS´I VE SİVASLILARI UNUTMAYACAĞIM
Eskişehir´e atanan Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, veda ziyaretlerine başladı. Bu kapsamda SESOB Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret eden Başsavcı İrcal, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı güzel bir Anadolu kendinde görev yapmaktan mutlu oldukların belirterek, Sivas´ı ve Sivaslıları unutmayacağını söyledi.
20.6.2019 07:47:49
GÜNDEM
“YARGI REFORMU GÖZDEN GEÇİRİLMELİ”
“YARGI REFORMU GÖZDEN GEÇİRİLMELİ”
Yerel meclisin son toplantısında gündem dışı konuşan MHP Grup Başkanvekili Bekir Tanyıldız, Yeni Yargı paketinin tekrar gözden geçirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Tanyıldız, “Yeni yargı reformunun içinde yer alan yerel basınların ilanları ile ilgili bir sıkıntı var. Bu ilanlar yerel gazetelerin can suyu. Eğer bu ilanlar kesilirse bir yandan önlemeye çalıştığımız işsizliğe katkıda bulunmuş oluruz” dedi.
17.6.2019 07:40:42
GÜNDEM
aa
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."

MEVLANA (R.A)
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352